Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina težave z grlom

težave z grlom

Zanima me sledeče….moja mati je stara 76 let in se zdravi za hipertenzijo 1 tabletka na dan Valsacor80 in za KOPB II teotard 200mg in monkasta 10mg….za alergijo pa ima Cezera 5 mg….za alergijo je dobila zdravila pred tremi leti ( kazalo se je kot kihanje in dražeč kašelj…..zadnji čas , cca 14 dni se ji dogaja dogaja da ji postane čez dan nekaj ur glas odebeljen ( ni normalno čist ), pravi da ima občutek sekreta v grlu in ko se skašlja je glas ponovno normalen…ko je na zraku ali sprehodu ima kar močan izcedek iz nosu….podobne težave je imala že ve mesecu Maju in so trajale cca mesec dni in same od sebe izginile….Nima težav z požiranjem prav tako nima občutka kepe ali tiščanja v grlu….pred dvema letoma in pol je prenehala z kajenjem ravno zaradi alergijskih težav in dihanjem….zanima me če bi lahko takšno dogajanje z glasom bilo kaj resnejšega v grlu ali bi šlo za alergično reakcijo?…z spanjem nima težav in zjutraj ko vstane je glas normalen…..hvala za odgovor

Pozdravljeni,
glede na starost gospe in vztrajanje težav vsekakor svetujem pregled grla in ščitnice, možen je tudi GERB.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Na oRL je bila pred štitimi meseci in so rekli da je z njihovega stališča vse b.p, da naj popije več tekočine…..vmes je bilo obdobje 4 mesecev ko je bilo povsem brez težav

Pozdravljeni,
če je bilo pred 4 tedni vse v redu, je zelo malo verjetno, da bi imela na glasilkah in v grlu kaj nevarnega narobe. Lahko gre za funkcionalno motnjo, ki ni nič nevarna. Naj govori brez napenjanja, manj glasno, naj popije okrog 1,5 do 2 litra čaja na dan, bi moralo pomagati. Če ne, je treba na kontrolo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close