Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Glavobol nad očmi in "nosom"

Glavobol nad očmi in "nosom"

Pozdravljeni,

cca.en teden me boli glava “za nosom” in med nosnim pretinom in očmi oz.čelom. Prav tako konstantno čutim tu pritisk. Tableta proti bolečinam ne pomaga (kar mi navadno ob glavobolu pomaga). Sedaj imam občutek, da me že prav bolijo zgornji zobje oz. gornja čeljust in lica.
Vročine nimam, prehlajena nisem. Isto težavo sem imela cca. 2 meseca nazaj, tedaj je to trajalo cca.10 dni. Takrat se je ta težava prvič pojavila.
Sicer opažam, da tudi slabše vidim in sem naročena k okulistu. In če ima kako vezo me boli tudi tilnik, oz.tam kje se stikata vrat in glava (imam pa tudi drugače malo težave s hrbtenico-sedeče delo).
Kaj bi lahko bilo oz.kako si lahko pomagam. Bolečina ni nevzdržna, je pa konstantna in moteča, tudi zaradi službe, ker delam od 8-9 ur za računalnikom.

Hvala,

lp.

Pozdravljeni,
tako lahko boli vnetje obnosnih votlin, vnetja v drugih strukturah, a tudi resnejše bolezni. Z dodatnimi vprašanji, kliničnim pregledom in morda kakšno preiskavo se to da opredeliti. Morda bi le šli k zdravniku, zlasti če slabše vidite, pa jih še nimate 40.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

kljub temu, da se niste uspeli odg.na moje prejšnje vprašanje bi še enkrat vprašala, kake bi bile možne resnejše bolezni?

Sprašujem zato, ker sem bila pri zdravnici, ki mi je dala napotnico za okulista, ko sem pa omenila težave z bolečino in pritiskom za nosom pa mi je odg., da naj najprej grem k okulistu za vid, če ne vidim dobro ter da če še potem ne bo bolje, potem bo dalje naredila diagnostiko (k okulistu sem naročena v novembru).

Sicer ne vem, če ima to kake veze, vendar sem sedaj dobila še afte na ustnem nebu, prav tako me malo bolijo bezgavke. Sicer je možno, da mi je padel imunski sistem, vendar me vseeno zanima, če je lahko kaj hujšega.

Pa glede sinusov me še zanima… V kolikor bi bili res sinusi, si lahko sama kako pomagam pri tem (razpršila)?

Hvala,

lp.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
glavobol je zelo pogosta težava, ki večinoma ne pomeni napredujoče organske bolezni. Lahko ga povzroči tudi vnetje sinusov, seveda. Kako si pomagati, sprašujete. Če nimate izcekda iz nosu, vas ne tišči v licih ali čelu, če se sklonite naprej, ne vidite dvojno in nimate nočnih bolečin, je verjetno glavobol funkcionalen. Res najprej preglejte vid. K zdravniku pojdite predčasno ponovno ob morebitnem pojavu novih težav ali stopnjevanju dosedanjih že znanih.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni
Sem 48 let star moški in se zdravim za hipertenzijo valsacor320 1 x1 in lacipil 4mg1x1, concor 2,5 mg 1×1( zaradi pogoistih ekstrasistol ), aspirin 100, zdravim se tudi za sladkorno boleznijo glukovans 2,5/500 2×1 ( sladkor je urejen )…imam tudi preveliko težo 144 kg in sem v zadnjem času shujšal ( v 4 mesecih ) za 33 kg….vsak dan prehodim cca 10 km in porabim nekje uro in 45 minut….hoja je intenzivna in hitra… V zadnjem času se mi dogaja da se mi puls giblje med 50-58 na minuto včasih zvečer v mirovanju tudi občasno 48…..ne počutim se lsabo, ne duši me , ne otekajo mi noge, le pulz mi je nizek….sem redno na kontroli pri kardiologu , ki ga imam čez 2 meseca….. pred letom in pol je kardiolog na Uz ugotovil da gre za blago dilatacijo LA in lažji hipertofijo sten LP….rekel je da je mišica zdrava in da ni potrebno nobenih ukrepov.

V petek sem bil pri zdravnici in mi je opravila EKG

intervals:
PR 709 ms
P 118 ms
PR 178 ms
QRS 98 ms
QT 362 ms
QTC 431 ms

Axis
P 52
QRS 124
T 43

P ( II ) 0.11 mV
S ( V1 ) 0.45 mV
R ( V5 ) 0,71 mV
Soko: 1.59 mV

Na ekg je napisano: ABNORMAL RIGHT AXIS DEVIATION

Ona pravi da ni nič posebnega ekg in da niso potrebni ukrepi dodatni, le napisala mi je Lexaurin 3 mg

Pozdravljeni,
mislim, da ste se pravilno lotili svoje bolezni. Nadaljujte z redno rekreacijo, nadaljujte s hujšanjem. Verjetno bo potrebno kaj zmanjšati odmerke zdravil, zlasti antihipertenzivov oz. bisoprolola, ker upočasnjuje srčno frekvenco. Če to ne poveča pogostosti ekstrasistol se zmanjša odmerek na takega, da ni utrip pod 50. A pred spremembami se posvetujte s svojo zdravnico.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close