Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Boleči členki

Boleči členki

Spoštovani,

lepo prosim za odgovor in vaše mnenje. Stara sem 31, že približno dva meseca opažam, da me bolijo členki na prstih in sicer samo zgornji členki (zadnji). Na začetku me je bolel samo členek na levem kazalcu, sedaj pa me bolijo vsi zgornji členki. Bolečina ni močna, opazim pa, ko kaj pritisnem s prsti, npr. prižgem stikalo ali kaj podobnega. Naj povem, da sem se pred cca 5 leti zdravila zatadi uveitisa, takrat so mi naredili teste za revmo in so bili takrat negativni. Pred približno pol leta pa sem imela episkleritis (eno oko). Bi to lahko bila sedaj revma ali kaj drugega? Imam tudi zelo nizek pristisk zadnje čase (85-95/50-65), vrtoglavice, omotičnost in precej hudo utrujenost. Velikokrat me bolijo tudi noge in imam občutek šibkosti v nogah in rokah. Sicer imam tudi GERB in hiatalno hernijo, vendar to verjetno ni povezano z ostalimi težavami? Lepo vas prosim za vaše mnenje glede bolečih členkov in šibkosti v nogah, s čim bi to lahko bilo povezano? Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
lahko gre za revmo. Potrdi ali ovrže se jo na podlagi kliničnega pregleda in laboratorijskih testov. Pojdite k zdravniku, če težave vztrajajo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close