Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Otekle noge?

Otekle noge?

Spostovani!

Star sem 31 in jemljem hidrokortizon 15 mg zaradi insuficinecnce nadledvicnic. Za pritisk jemljem Lacidipin 4 mg in Toluro 40 mg. Ko sem zacel z hidrokortizonom sem se zelo zredil, zdaj pa sportam in grejo kile dol. Trenutno imam 90 kg, visok sem 175 cm. Moj problem je, da sem vceraj opazil, da imam otecene noge. In sicer hrbtno stran stopala, to kar vidimo, ko dol pogledamo. Recimo zjutraj se vidijo lepo zile in kosti, potem pa kp sem tri ure na nogah, pa je oteklina, zabuhlo. Zdaj se ful bojim, da je kaj narobe s srcem?? Ultrazvok srca sem imel pred enim mesecem in je bilo vse ok. Ekg je tudi bil normalen. Mislim, to mi je grozno, to omajo starrjsi ljudje. Jaz pa ze zdaj??? Kri sem imel pregledano pred dva tednoma, ledvicni in jetrni testi so normalni. Kaj ke zdaj to?

Pozdravljeni,
srčnega popuščanja glede na navedeno nimate. Povsem jasnega vzroka za otekanje iz navedb ne morem razbrati. Izključiti je treba hipoalbuminemijo, zastoj limfe, otekanje kot posledico okvare ledvičnih telesc.glomerulonefritis, vaskulitis, pa še kateri vzrok. Se pravi, da pojdite k zdravniku!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close