Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hude crevesne tezave

Hude crevesne tezave

Pozdravljeni,

stara sem 28 let in ze vec kot en mesec imam sledece tezave, oz se tezave stopnjujejo. Zacelo se je konec junija, ko sem nekajkrat dobila nekaksen krc v crevesju oz danki, temu je sledilo slabo pocutje, ampak se je zadeva vedno v nekaj urah cisto pomirila. 1x sem tudi opazila malo sveze krvi na WC papirju. Temu nisem posevacala kaksne vecje pozornosti. Nato pa so se postopoma zaceli vetrovi. Zelo sem napihnjena, vedno bolj in vedno bollj me mucijo vetrovi. To je prisotno predvsem zjutraj ko se zbudim in dopoldne, popoldne iz vecer se zadeva precej umiri. Poleg tega imam ze skoraj vsako jutro popolnoma tekoce blato. Ko se zjutraj zbudim imam v trebuhu obcutek, kot da imam neko crevesno bolezen, kjer imas drisko. To tekoce blato se mi pojavlja cedalje pogosteje, vsak oz vsak drugi dan. Vmes pride kaksen dan ko je blato normalno oz. ne grem na blato. V bistvu ce dobro pomislim, je bilo kaksne 3 tedne nazaj en teden priblizno, mogoce malo dlje, vse ok, Zato sem mislila, da sem ocitno imela kaksen virus. Ampak ker se je vse skupaj ze spet ponovilo in je postalo se hujse sem ze zelo skepticna, ce gre le za kaj takega. Pomislila sem ze tudi na raka na crevesju, ki je sicer res da redek pri moji starosti, po drugi strani pa je znanka, mlajsa od mene umrla za rakom jajcnikov… Zacela sem tudi hujsati, moja normalna teza je bila ca. 62kg pri 178 cm, sedaj jih imam 57 in se res borim, da bi prisla nazaj na 60 kg, probam jesti po malo na vsake 3 ure, pa vseeno izgubljam tezo in imam vsako jutro kaksne cetrt kile manj… Razmisljala sem, ce je vse skupaj od sresa… vendar kaksnega? Nic se ni spremenilo, vse je po starem, nobena stvar me ne psihira.

Upam, da sem dovolj nazorno opisala situacijo, da mi boste znali svetovati kaksni so mozni vzroki za moje tezave in kaksne preiskave bi bilo dobro opraviti…

Hvala in lp
Ana

Pozdravljeni,
v vaši starosti je najpogostejša kronična vnetna črevesn bolezen, ki jo je treba izključiti, poleg sindroma razdražljivega črevesa. Oboje se izključi s koloskopijo. Rak črevesja je zelo redek pri mladih, medtem ko je rak jajčnikov pri mladih ženskah oz. rak testisov pri mladih moških sicer še vedno redek, a najpogostejši rak te starosti. Kri v blatu, driska in hujšanje: potrebna je koloskopija, KVČB je zelo verjetna.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Prosim pojdi hitro do zdravnika! Jaz sem imel podobne težave in se je izkazalo, da je KVČB Crohnova bolezen. V bistvu zelo huda bolezen, ampak so mi dali biološka zdravila in zdaj je kot da bi bil zdrav.
Žal mi je, da nisem šel prej, da sem prenašal te težave. Koloskopije se ne bat, sem jh imel 6 in nobena ni bila posebej boleča. Ko ti jo delajo nimaš bolečin, ampak imaš občutek, kot da si poln plinov.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
osebne izkušnje so največ vredne, tako da vam priporočam, da naredite enako kot naš sogovornik!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
Prosim za pomoč.
Stara sem 32 let in v mesecu juliju so se mi pojavile nekakšne trebušne težave. Pojavili so se mi vetrovi in čudna bolečina ( ne prehuda) v spodnjem delu trebuha, čisto spodaj v medenici – kot nekakšne menstrualne bolečine, a ne tako izrazite. To je trajalo nekje dva tedna in prenehalo. Sedaj pa se mi je zadeva ponovila in traja že nekje 5 dni. Spet rahla bolečina, ki niti ni ves čas prisotna, vetrovi, občutim tudi nekakšo napetost v zadnjiku, kot da bi me ves čas rahlo tiščalo na blato. Zaradi tega grem tudi do 4x na dan na potrebo, ven pa spravim nekaj krogličastega blata. Občasno se mi zdi, da začutim tudi želodec.
Drugače se dobro počutim, ne opažam hujšanja, apetit imam nespremenjen. Jedilnika zaenkrat nisem nič spreminjala. Omenim naj še, da sem v maju in juniju 2x imela močnejše težave z zgago, ki pa sem jih odpravila z Nolpaza tabletami. Vse to sem na začetku pripisovala stresu, saj je sin v aprilu imel operacijo, katere zdravljenje se je zakompliciralo, vendar pa se je konec junija pozdravil. Dotične težave so se torej pojavile, ko je bil sin že ok.
Zanima me, ali lahko sama poskusim s čim, da bi to odpravila, ali je obisk zdravnika nujen? Ali bi te težave mogoče lahko nakazovale na kaj v zvezi z jajčniki? Čez dva meseca grem h ginekologinji po nov recept za kontracepcijo in takrat bi ji povedala še za te težave, če bi še vztrajale. Bi morala iti raje kar takoj?
Vse skupaj ni tako intenzivno, da bi me hudo motilo, bega me le ta bolečina. Kot sem napisala, se nahaja nekje v medeničnem prostoru, zdi pa se mi, da jo enkrat bolj čutim levo, enkrat bolj desno, spet naslednjič na sredi…
Če me lahko kako pomirite, bom neskončno hvaležna, vesela pa bom tudi vsakega napotka.
Lepo Vas pozdravljam.

Pozdravljeni,
svetujem iti k zdravniku, ker bi morale težave že miniti. Če so hemogram, vnetni parametri v mejah normale, normalen tudi izvid urina, svetujem še UZ trebuha. Morda vseeno h ginekologu čim prej. Brez pregleda se ne da zaključiti, kaj je vzrok za bolečine.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close