Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Povisan hemoglobin in eritrociti !

Povisan hemoglobin in eritrociti !

Pozdravljeni, pri zdravnici sem opravila pregled krvi in urina letos ze 2x. Prvic zaradi bolecega grla in stiskanja, drugic pa zaradi moznega vnetja slepica. Ampak k sreci ni bilo. Izvidi so bili obakrat b.p, le pri obeh je bil cisto malo povisan hemoglobin 152 (120-150), cisto malo povisani levkociti 10.5 ( 4.00-10.00) in pa povisani eritrociti 4.93 ( 3.80-4.80). Zdravnico sem vprasala kaj lahko to pomeni, ker sem imela ze parkrat to minimalno povisano, pa je rekla da je lahko policitemija!! Levkocite pa imam ze od nekdaj vedno na zgornji meji. Vse ostale vrednosti so b.p.
Stara sem 36 let in mamica 2 otrok. Sem zelo v skrbeh, kar mi je zdravnkcal povedala, da je lahko. Ni me pa nikamor poslala.
Hvala za vas cas in odgovor.
Barbara

Pozdravljeni,
ob povišanih vrednostih, ko predvidevamo, da je z zdravjem nekaj narobe, bi vam svetovala pregled krvne slike, ko ste povsem zdravi.
Najverjetneje ne gre za bolezensko policitemijo, saj vrednosti komaj odstopajo. Bolj verjetno je, da gre za dehidracijo in zato povišane vrednosti.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Se vam zahvaljujem za vas cas in odgovor.
Najbrz je res dehidracija, ker ne pijem toliko, kolikor bi morala, ampak vsaj 1.5 litra na dan pa spijem vode oz. tekocine. Sem pokazala tudi moji osebni ginekologinji izvide in je rekla da ni razloga za skrb, je pa za spremljati.
Hvala .

Lep pozdrav.

Barbara

Se strinjam!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine
Objava čaka odobritev

New Report

Close