Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina otrok, ultrazvok

otrok, ultrazvok

Spoštovani,
rada bi samo vprašala, če kje opravljajo samoplačniške ultrazvoke trebuha pri otrocih.
Sina že nekaj mesecev boli trebušček. Star je 5 let. Vedno v okolici popka. Velikokrat se mi je zdelo, da zato, ker mora na blato, ali je lačen… pač iskala sem razloge… sedaj me pa že resno skrbi.
Bili smo pri zdravnici in ima gliste, vendar moramo počakati 14 dni, da ponovimo odmerek zdravila, nato pa, če v 14 dneh bolečina še ne popusti, naj pridemo nazaj, da bo dala napotnico za ultrazvok. – tako je naročila. Toraj moramo čakati skoraj en mesec, nato pa gre zdravnica na dopust in z našo napotnico ne bo nič še nekoliko dlje časa.

Zato bi prosila, če mogoče veste kam lahko sina naročim samoplačniško na pregled? Vse ultrazvočne ambulante, ki sem jih do sedaj poklicala, sprejemajo samo odrasle paciente.

Sina trebuh boli vsak dan. Pri zdravnici smo bili včeraj, potipala je trebuh in rekla, da je res bolj napet, prst desno od popka, tudi zabolelo ga je med pregledom. Ker pa ima gliste…

Hvala za vašo pomoč.

Pozdravljeni,
večina UZ ambulant dela preglede tudi pri otrocih, sama pa otrok ne pregledujem, praktičnih izkušanj nimam. Pokličite UZ in vprašajte!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close