Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina srcna napaka in cepljenje

srcna napaka in cepljenje

Pozdravljeni!

Ne vem ce sem prav izbrala forum pa vseeno in sicer moj otrok ima kompleksno srcno napako. Pregledan je bil v ambulanti za oceno imunske funkcije po odstranitvi timusa.
V imunoloskih izvidih ugotavljajo primeren hemogram z diferencialno krvno sliko. V preiskavah limfocitnih subpopulacij so mejno nizje vrednosti limfocitov T od primernih vrednosti limfocitov B in NK celic ter primernih vrednosti RTE celic. Izvidi so skladni z delno timektomijo. Napisali so se, da ni zadrzkov za cepljenje vkljucno z zivimi cepivi.

Zanima pa me sledece, otrok je bil do sedaj cepljen 3x (po pogramu) sedaj je star 1 leto in me skrbi ker bo cepljen z zivim cepivom.
Skrbijo pa me predvsem mozne posledice po cepljenju z zivim cepivom (nevroloske posledice,….)

In se vprasanje ali lahko na teh imunoloskih testih ugotovijo ali mu bo cepivo skodovalo in sicer ne mislim na vrocino,…..ampak tezje okvare?

Hvala za odgovor in lep dan se naprej

Pozdravljeni,
ne ukvarjam se s tako majhnimi otroki. Prosim, da vprašanje zastavite na forumu pediatru.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close