Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v sklepih

bolečine v sklepih

pozdravljeni.

v začetku letošnjega leta me je naenkrat začel bolet palec na levi nogi. Temu nisem posvečal pozornosti, sem mislil da sem nerodno stopil pa že mine. nato me je začel boleti palec na desni nogi, čez čas pa še desno stopalo(najprej na notranji strani stopala in nartu, nato še na zunanji) tako da nisem mogel več hoditi. bolečina se je še pojavila v križu in kolku bil sem en teden v bolnišnici, diagnoza verjetni reaktivni artritis in sakroilitis. sedaj sem dobil izvide krvi, hla b27 je pozitiven, ostali negativni.
Diagnoza: serološko negativni poliartritis (nosilec hla b27)
sakroilitis?

imam še predvideno slikanje MR SI sklepov.

ker sem še mlad(25 let) me zanima kaj zdaj to pomeni in kakšno je zdravljenje? trenutno imam sulfasalazin 2×2 in naprosyn

Pozdravljeni,
gre za vnetno bolezen mehkih delov sklepov. Vnetje je posledica avtoimunih procesov. Zdravilo Sulfasalazin miri to vnetje. Bolezen je značilna za mlade. Z zdravili se vnetje umiri in s tem ohrani sklepne strukture. Če vam revmatolog ni tega razložil, ga vprašajte. Poleg tega imate na spletni strani revma.net zelo lepo razloženo, za kakšno bolezen gre in kako se jo zdravi.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor. Naslednjo kontrolo imam komaj, ko dobim se izvide iz magnetne, zato sem raje tu prej vprasal. Torej je to ozdravljivo in bolecine minejo? Ali pa je kronicno in bodo vedno prisotne bolecine?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
res da gre za kronično bolezen, ki pa se umiri in ne dela simptomov, ko se umiri vnetje. Tako se tudi bolečine umirijo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close