Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hemeroidi ?! ?!

Hemeroidi ?! ?!

Pozdravljeni .
Imam eno vprasanje …
Vsakic ko grem na blato pri zakljucku ko se je treba obrisati imam vedno sledi krvi na papirju to sem opazila tako da ko sem se obrisala me je vedno peklo in sem pac pogledala. Seveda pa ko sem se tusirala sem zacutila kot da je ena majhna kroglica nikjer se ne drzi skupaj razen kako bi rrkla na eni nitki (odkoze cisto tanko) …. me zanima ali je mozno da so hemeroidi… ker vsakic ko grem na potrrbo me vedno znova zapeece.

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni,

po opisu sodeč so to gotovo hemoroidi. Če bodo težave večje, pojdite k zdravniku.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni,
že odkar se spomnim imam problem z odvajanjem blata in v prvi nosečnosti so se mi pojavili hemeroidi. Pred leti sem tudi že na operaciji.
Zdaj sem ponovno noseča 17 tednov in me je od včeraj začelo zelo boleti, saj mi vsakič ko se napnem in tudi ko grem lulat zdrkne ven en hemeroid. Ko si ga potisnem nazaj je stvar malo manj boleča.
Zanima me, kaj lahko uporabljam v nosečnosti, ali je bolje, da grem do zdravnika.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

menim, da je najboljje, da greste zdaj k zdravniku, da ne boste imeli težav v višji nosečnosti ali da bodo težave manjše.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.

Imam tezavo in ne vem ce sem se je pravilno lotila. V prejsnjem tednu sem malo pretiravala z rekreacijo (predvsem kolesarjenje in pohodnistvo). Naslednji dan je nastala tezava saj se mi je ob zadnjicni odprtini pojavila bulica, ki sicer ne krvavi je pa moteca in obcasno srbi in malo boli. Ker sem sumila da gre za hemeroid sem si kupila kremo modolex. Stanje po 1 tednu je veliko boljse in bunkica se je zmanjsala in obcasno iztopi samo pri odvajanju blata. Ce jo takrat zatipam se mi zdi bolj trda. Je to normalno?

Zanima me kako dolgo lahko uporabljam to kremo? Ali je to posledica vecjega napora ali sicer bolj sedecega dela? Bolj zdravo sem se zacela prehranjevati pred kratkim, pred tem pa nisem bila ravno pozorna na zdravo prehrano.

Zanima me ce bo ta bunkica sploh popolnoma izginila ali se bo ob obremenitvah vedno vrnila? Ali se lahko se vedno intenzivneje ukvarjam s sportom?

Nekaj sem slisala tudi o indijskem trpotcu, bi pomagalo? Źelim si tudi izgube kg.

Zahvaljujem se za odgovor. Lp

Pozdravljeni,
opisujete zaplet hemeroidov, ki se mu reče trombozirani hemeroidi. Bulica se bo počasi manjšala in običajno ostane nezaznavna v kožni gubi. Modolex lahko uporabljate po navodilu, ki je priloženo, se pravi ne več kot 14 dni.
S fitoterapijo se ne ukvarjam, učinka trpotca na hemeroide ne poznam.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close