Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Pekoča nožnica in streptokok b (nisem noseča)

Pekoča nožnica in streptokok b (nisem noseča)

Pozdravljeni,
Potrebovala bi nasvet. Mene pri zunanjem spolovilu peče in občasno ščemi v okolici jajčnikov. Drugih simptomov nimam. Pred 4 meseci sem bila pri ginekologinji zaradi bakterijskega vnetja. Po zdravljenju z 2 antibiotikoma in Vagisan-om so mi končno vzeli bris in ugotovili razrast bakterije streptokok B ter predpisali Kloramfenikol globule. Potem je bilo stanje za kakšen mesec boljše oz sem bila brez simptomov. Začelo me je pečt po spolnih odnosih (prej teh simptomov nisem imela, le bolečino, nič srbenja ali pekočine). Bila sem ponovno pri ginekologinji in ta mi je rekla, da ne vidi nič in da pretiranega izcedka tudi nimam. Le da je ves zunanji del vnet – bolj otečen in rdeč. Na ultrazvoku jajčnikov in mehurja sem že bila in ni bilo nič. Ginekologinja mi je stegovala lactogyn globule in mazati zunanji del spolovila ter razložila, da se bakterija streptokok b ne zdravi. Vzela sem eno škatlico lactogyn globul, poskusila z tamponi s jogurtom in celo jemala lactogyn kapsule z lectobacili. Že celi mesec se tudi mažem in ni boljše. Poskusil sem s hladilnim mazilom, bepenten mazilom in Vidermina gelom CRX. Kako dolgo bo se potrebno mazati, da bo to izginilo? In kaj lahko naredim , da mi po spolnem odnosu ne bo ponovno slabše? Ker v tem enem mescu sem imela parkrat spolni odnos (s kondomom in brez, a vedno s istim partnerjem) in vedno je bilo po tem slabše. Je za to mogoče kriv streptokok B in se pekočine nikoli ne bom rešila? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

mislim, da ste glede infekcije naredili vse kar ste lahko. Ostanejo se sistemski antibiotiki, ki se kot receno za Strep. ag. ne uporabljajo, ampak le v skrajnih primerih.
Ni pa dobro imeti spolne odnose med zdravljenjem zaradi vnetega spolovila. Vnetje se ob mehanicnen drgnjenju mocno poslabsa.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close