Najdi forum

streptokok, skupina G

Pozdravljeni,

stara sem 36 let, mamica 2 otrok. Priblizno leto dni imam probleme z obcasno obcutljivostjo noznice (lani imela blago vnetje, zdravila z vaginaletami in probiotiki). Letos pa sem zaradi izbruha urtikarije dolgo jemala antihistaminike in kortikosteroide. Trenutno jemljem se po 2 antihistaminika dnevno.

Ker imam zoprn, rahlo pekoc občutek v spodnjem delu nožnice (niti ne vedno) sem sla h ginekologinji, kjer so mi odkrili okužbo z STREPTOCOCCUS beta haemolyticus grupa “G” (znantno število). Ginekologinja mi je predpisala antibiotik Eritromicin, ki je najmanj alergen (10 dni) potem pa še 10 dni antibiotičnih vaginalet. (rekla je ad je to najverjetneje posledica jemanja Pronizona, ki zmanjsa naravno imunost tudi vaginalno)

S terapijo se nisem začela, ker se bojim reakcije organizma zaradi antibiotikov. Alergija, ki mi traja ze več kot pol leta, je po mojem mnenju tudi posledica eradikacijkse terapije za helicobakter pylori, ki mi je dobro sesula imunski sistem. (3 tedne antibiotikov).

Ker zivim v Srbiji, kjer je zdravniska praksa vcasih malo drugacna, me zanima če tudi pri nas zdravite tako okuzbo z antibiotiom, čeprav ni nosečnosti. Gledala sem ze sama po forumih in ne najdem pravih odgovorov, kako se ravna z okužbami izven nosečnosti. Streptokok mi nagaja, ni pa blayno hudo in bojim se morebitn vojske gljivic, ki se po navadi pojavijo po zdravljenju z antibiotiki. Kaj mi svetujete?

Najlepša hvala za odgovor,
lep pozdrav
P.

Pozdravljeni,

Okužbo s Strept. B ne zdravimo, ce ne dela tezav in ce ni prisotna v tako velikem stevilo kot
pri vas. Zelo verjetno je zaradi padca imunosti prislo tudi do te infekcije in tudi do tezav. Prav imate, da vam dodatni antibiotik lahko povzroci se glivice, a mislim, da bi vam tudi pri nas za taksno inf. dali antibiotik.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close