Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Srbenje nožnice in zadnjika

Srbenje nožnice in zadnjika

Pozdravljeni,

iz obupanosti se obračam tudi na vas in upam, da boste znali iz zaupanih težav vsaj malo pomagati. Stara sem 19 let in imam probleme, ki se iz meseca v mesec spreminjajo. Okoli pol leta se srečujem s srbečo nožnico. Pojavljal se je močnejši izcedek, dokaj gost in ‘sirast’ ter neprijetnega vonja, zato sem pomislila na glivično okužbo. Prenehala sem z uporabo odišavljenih in agresivnih mil, umivanje še zdaj poteka le z vodo, nebombažnim spodnjicam pa se kar se da izogibam. Tudi vložkov že dolgo ne uporabljam, začela sem celo z uporabo menstrualne skodelice, s katero sem zelo zadovoljna. Nožnico sem si po vsakem umivanju namazala z Bepanthenom, kasneje pa sem začela uporabljati tudi Canesten mazilo, vendar nisem občutila bistvene razlike, ravno nasprotno – pojavljal se je pekoč občutek. Na srbečico sem se se že nekako navadila, saj se je ta pojavljala le nekajkrat na dan, a bistven problem je nastal, da je izcedek pojenjal in nožnica je postajala čedalje bolj suha. Suhost se je začela pred okoli enim mesecem. Srbečica je postala neznosna, nožnico sem mazala z vsemi mogočimi mastnimi kremami (za dojenčkovo ritko, Bepanthen, ognjičeva krema, Canestenu pa sem se zaradi negotovosti raje izognila). Na notranji strani sramnih ustnic in na presredku so se pojavile ranice/razjedice, ki so včasih celo karvavele. Ob stiku z vodo ali ob uriniranju so seveda zapekle, vendar teh trenutno ne opažam več toliko. Pojavil pa se je zdaj še en problem, začel me ja namreč srbeti tudi zadnjik! Čez dan sta zadevi dokaj znosni, a ponoči se zaradi srbečice nožnice in zadnjika zbujam in ne zaspim tudi po več ur. Pomislila sem na gliste, ker naj bi te delale nevšečnosti predvsem ponoči, vendar v blatu teh ne opazim ali pa sem premalo pozorna. Tudi med odvajanjem včasih občutim bolečino in pekoč občutek ter opazim pojavljanje krvi na toaletnem papirju. Morda gre za hemoroide? Nespečnosti zaradi srbečice imam vrh glave, zato sem se seveda obrnila še na ginekologinjo. Po pregledu je dejala, da imam neko vnetje in mi predpisala kapsule Diflucan. Prvo sem že vzela, naslednji dve me še čakata. Ker je bil to moj prvi obisk, sem zaradi nekakšne živčnosti čisto pozabila omeniti, da imam težave tudi z zadnjikom. Ker sinoči zopet nisem spala in mi podzavest že govori, da se srbečice ne bom znebila, poskušam izvedeti čim več o tem, kako bi lahko moje zdravljenje potekalo po končanem jemanju kapsul, če se stanje ne izboljša in kaj storiti s srbečo zadnjico.
Zaradi teh težav se ne veselim ‘spanca’, saj mi ta predstavlja le še eno neprespano noč in nefunkcionalnost v šoli, intimnosti pa se izogibam prav zaradi tega, saj suhost preprečuje ubodje.

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor,

lep pozdrav!

Pozdravljeni,

lahko da je ob vsem tem mazanju prislo do preobcutljivosti in ekcema. Svetujem vam, da se ponivno obrnete na ginekologa ali dermatologa in da pustite, da lastna imunost uredi stvari kar se da naravno un izogibajte se raznim antimikotikom ( proti glivicam), kislim mazilom ali antibiotikom. Najbolje bi bil za en ali pdva dni kortikosteroid in potem se vzdrzati spolnih odnosov do takrat, ko se stanje normalizira. Cim manj mociti kozo in uporabljajte izkljucno intimna mila v zelo majhni kolicini in ne vec kot 1x dnevno.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close