Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Oksitetraciklin in vnetje nožnice

Oksitetraciklin in vnetje nožnice

Pozdravljeni,

Pozanimala bi se glede delovanja/stranskih učinkov zdravila Oksitetraciklin v obliki globul. Dobila sem jih zaradi bakterijskega vnetja nožnice. Začelo se je približno tri tedne nazaj, ko mi je ginekologinja najprej predpisala Dalacin vaginalno kremo, ki pa mi ni pomagala in sem po parih dneh ponovno odšla k njej in dobila te Oksitetraciklin globule. Dobila sem 7 globul, ki si jih morem zvečer vstavljati v nožnico. Zdaj se mi je po 5 dneh jemanja pojavil čuden sirkasti/skutasti izcedek. Prvih pet dni jemanja globul sem na dnevnem vložku imela le rumeno mastno tekočino od globul (globule so rumene barve). Po moje je šlo za njihovo topljenje. Zdaj pa sem še dobila ta dodaten rumen sirkasti izcedek, prej nisem imela nobenega pretiranega izcedka razen topljenja globul. Me pa tudi peče , vendar me je že preden sem pričela s tem zdravljenjem (ne srbi ali kaj podobnega, le peče). Zraven zdravil mi v lekarni niso dali nobenih navodil, le povedali so mi, da jih morem shranjevati v hladilniku. Je takšen pojav pri tem zdravljenju normalen? Kot kakšno čiščenje. Ali sem mogoče zdaj dobila kakšne glivice? Na internetu sem si namreč prebrala, de je takšen izcedek simptom za glivice. Če so slučajno glivice ali stranski učinek kako naj vem, če je bakterijska okužba končno pozdravljena? Ali naj grem ponovno k ginekologinji (bila sem že 4 krat tam in mi kaj dosti ne pomaga)? Na telefon se mi ne javlja in ne želim iti ponovno tja, da bo mi le rekla, da so zdaj glivice in si pojdite po Canesten in potem, če ne bo boljše, naj še enkrat pridem. Oziroma, če si grem jaz prej po neko zdravilo proti glivicam ali nekaj, da bo mi boljše, saj mi je zelo neprijetno, da mi ne reče, da mi pa zdaj ne more odvzeti brisa (tega mi še do zdaj ni) zaradi recimo Canestena. Lahko sama kaj naredim?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

po antibiotiku se zelo rada razmnožijo glivice. Najbolje je, da takoj ob uporabi antibiotika uporabljate kakšen probiotik oz. lactobacilne tbl. ali vaginalete. Že so se glivice preveč namnožile, bo potrebno zdravljenje glivic z ustreznim antimikotikom (npr. Canesten, Gynodaktarin,…)

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close