Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb tablete diflukan in njihova uporaba

tablete diflukan in njihova uporaba

Spoštovani,
v zadnjih mesecih se mi konstantno pojavljajo glivična vnetja nožnice in zunanjega spolovila. zato sem dobila tablete diflukan in sicer 3 štaklice po 1 tableto (mislim da je 150mg?) ki naj jo pojem vsak mesec 1, na prvi dan menstruacije in tako 3 mesece zaporedoma… zdravnica je omenila, da bi bilo fino, da eno tableto poje tudi partner, zato bo dobil eno tudi on. po tem takem mi manjka ena tableta, ker je zdravnica predvidela vse 3 tablete samo zame, zanj pa je rekla, naj mi pač eno dam, pa naknadno pridem še eno zase iskat… sem klicala danes sestro in je bilo med besedami rečeno, češ da če nimam težav očitno ne potrebujem še ene (tretje tablete)..

na spletu sem veliko prebrala o jemanju teh tablet, in mnenja so bila različna, saj so nekatere ženske z istimi težavami morale jesti te tablete kar 2x na teden in ne 1x na mesec kot jaz…

moje vprašanje: kaj se torej v praksi najbolj uporablja?- glede na zgoraj opisane težave, je 1 odmerek na mesec zadosti kot zdravljenje ali je to bolj preventiva v tem primeru, glede na to, da se kandida v zadnjih mesecih konstantno ponavlja? prav tako sem kremo canesten uporabljala samo na zunanjem spolovilu, v nožnico pa nič, saj je zdravnica rekla, da bo pomagal sam Diflukan. v nožnico pa si jaz sama težko pogledam če je vse ok… kako uspešno je torej zato zdravljenje z Diflukanom?
je imela sestra prav, da če ni težav pač 3. tablete ne potrebujem, čeprav je bila predvidena ali ne? sedaj sme pojedla komaj prvo, zato težko rečem o uspešnosti zdravljenja, ker se težave pojavljajo tik pred menstruacijo, stanje sedaj pa se je izboljšalo. skrbi me namreč, da bom potrebovala še to 3. predpisano tableto(ki jo bom dala partnerju), pa je ne bom dobila naknadno…

Pozdravljeni “miškolinica12”,

Tablete Diflucan se za hudo ponavljajoče glivično vnetje jemljejo tako kot vam je rekla vaša ginekologinja, vsak mesec ena tableta, sloh če so težave ob menstruaciji najhujše. Najbolje, da zaprosite še za eno tablete kot vam je naročila. Ob tem lokalnega zdravljenja z vaginaletami ne potrebujete.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

hvala lepa za odgovor,

me pa zanima še naslednje: po 1. tableti se je stanje takoj izboljšalo…. naslednji mesec sem potem vzela 2. (ne da bi imela kakršne koli težave) in sedaj je na vrsti čas za 3. tableto… – prav tako menim da nimam težav. sprašujem se, če je potem takem sploh potrebno vzeti 3. tableto? namreč ne bi želela, da se razvije kakšna rezistenca na to zdravilo, ki je do sedaj očitno odlično pomagalo…… dermatovenerologinja je rekla da ne rabim, spet gin pa je rekla naj raje vzamem, tudi če ni težav, da “pocrka” ziher vse…. na pregledu ko sem bila, je rekla da je nožnica kar obložena – vendar pa sama težav nisem zaznala – se pravi da bi izcedek npr povzročal draženje sluznice ipd… morda je šlo le za povečan beli tok pred začetkom menstruacije? na mnenje gin se žal ne morem zanesti, ker je vedno ena druga (nadomeščanja) pa še to po navadi taka čisto neizkušena specializantka….
kako je torej s tem če 3. tablete ne vzamem ta mesec? (in jo shranim in uporabim po potrebi?) pri antibiotikih vemo da se ni za hecat in po svoje jemat, kako pa je to pri antimikotikih? če torej ne vzamem si lahko škodim in se lahko še 2x bolj pojavi?

Pozdravljeni,

bolje, da vzamete še tretjo tableto kot je bilo naročeno, saj je pri antimikotikih enako kot pri antibiotikih.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close