Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni, lepo vas prosim za inf., kam naj se najprej obrnem po nasvet, saj me namreč cca 1 mesec zelo boli trebuh( spodnja leva stran ), kot da bi boleli jajčniki, bolečina se prenese
čez cel trebuh. Imam tudi občutek napetosti, pa tudi slabosti, ki me tudi ponoči zbudi.
Zelo sem panična, zato sem verjetno tudi zbegano vse skupaj napisala.
Hvala lepa

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovana!

Bolečina v levem spodnjem kvadrantu trebuha je najpogosteje posledica vnetja divertiklov. Pogosto so ob tem povišani tudi vnetni parametri. V akutni fazi se preiskave ne izvajajo, vsekakor je potrebno ob umiritvi stanja opraviti kolonoskopijo ali irigografijo. Vnetje divertiklov ponavadi zdravimo z antibiotikoma ciprofloksacinom in metronidazolom.
Svetujem vam, da se čimprej zglasite na pregled k lečečemu zdravniku.

Lp;Nataša Smrekar

moj fant je ponoči hude bolečine v spodnjem delu trebuha na levi strani… in še jih ima.. k zdravniku noče saj ni zavarovan.. je lahko kaj hudega?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Levo spodaj v trebuhu boli črevo, seva bolečina iz ledvenega predela ob ledvičnih kamnih, redko kaj hujšega. Če odvaja blato normalno, ima vetrove, urin ni krvav, nima driske, ne bruha, je trebuh mehak, lahko pije čaj proti napenjanju, bolečinam, vzame kakšno grenčico, se opazuje. Če se stanje slabša, pa mora vseeno k zdravniku!

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Jaz pa imam močno bolečino na levi strani trebuha malo manj me pa boli cel trebuh. Zjutraj ko vstanem je bolečina zelo majhna proti večeru pa že zelo velika. Prosim za pomoč?

Pozdravljeni!

Bolečina v levem spodnjem delu trebuha je največkrat posledica t.i. divertikulitisa. Žal vam na ta način ne morem pomagati, ampak je potreben pregled pri vašem osebnem zdravniku.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni,

če bolečina na levi strani traja več kot 2 leti, je kaj več možnosti za nastanek česa hujšega? Ali te bolečine zmeraj trajajo in zelo počasi izginejo?

lp

Spoštovani!

Bolečina, ki jo povzroča divertikulitis, je kratkotrajna, saj mine, ko se vnetje pozdravi. Za zdravljenje uporabljamo antibiotike. Za dolgotrajno bolečino v levem spodnjem predelu trebuha pri ženski bi poleg obravnave pri družinskem zdravniku svetovala gionekološki pregled. Pri moških in ženskah bi naredili ultrazvočni pregled trebuha. Nadaljna obravnava je odvisna od rezultatov začetnih preiskav.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

bil sem na UZ in ni pokazal nič! Vse je v najlepšem redu kar se tiče notranjih organov (ledvice, želodec…)

lp

Spoštovani!

Večinoma so težave, kot jih imate vi, pogojene z moteno funkcijo. Pazite na redno odvajanje, dovolj pite inse dovolj gibajte. Pomaga že čaj proti napenjanju, pa snovi, ki vežejo vodo v črevesu, tudi probiotiki.

LP Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

LP
Pred 6 leti sem bila na opraciji žolča ,odstranili so mi žolčne kamne, po opraciji nisem imela problemov ,razen da imam driske torej vse kar pojem gre tudi iz mene ,sedaj so se pa začele pojavljati v spodnjem delu trebuha na levi strani močne bolečine ,bolečina ni čez cel trebuh ampak sam na levi strani ,bolečina se je pojavila po koščku peciva z orehi in jedla sem tudi grozdje ,sicer sem šla na blato kot sem omenila imam driske ,pred tremi leti sem bila na gastroskopiji in ugotovil mi je da imam preveč kisline . Prosim povejte zakaj sedaj ta bolečina čez dan ko delam doma je bolečina mačkeno majnša zvečer pa hujša ali so kakšna zdravila ali čaji da bo bolečina popustila, vem da sem neumna toda sem kar močna in me je sram obiskov pri zdravniku ,stara sem 53 let in imam 110 kg .prosim za odgovor in hvala

Spoštovani!

Upam, da je odgovor še aktualen. Bolečine v trebuhi levo spodaj lahko izvirajo iz vnetih divertiklov debelega črevesa in večinoma je potrebno antibiotično zdravljenje. Dieta oziroma čajna pavza dan ali dva pomaga razbremeniti črevo. Kot simptomatsko zdravljenje je priporočljivo uživati čaj proti napenjanju. Lahko je tako hudo, da je potrebno operativno zdravljenje kot pri vnetju slepiča, ki pa leži na desni strani spodnjega dela trebuha. Na dolgi rok pa se lotite hujšanja, pa ne zaradi zdravnika, ampak zaradi sebe! Ker je debelost najhujša epidemija, ki je kdajkoli prizadela človeštvo, se je tega medicinska stroka zavedla in imamo programe za zdravljenje. Le ojunačite se in pojdite k zdravniku, saj niste še ničesar zamudili!

Lep pozdrav! Marija Štefančič Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Jaz imam podobne težave ,zato vas lepo prosim za odgovor.
Mene bol oziroma ščipa sicer na desni strani sporedno s popkom.Slabo mi ni veliko krat,če pa mi že je pa mine po pol urah.Nikoli mi ni slabo po mlečnih izdelkih,orehi…Ščipa me ne vsak dan.
Bilo je že 2 meseca mir,sedaj se pa to ščipanje spet ponavlja.

Bi lahko to bi žolč?

Prosim za vaš odgovor,

hvala

LP

Spoštovani,

žolčnik leži pod desnim rebrnim lokom in bolezni žolčnika povzročajo bolečino v tem predelu. Blizu leži tudi dvanajstnik. Tudi ta boli podobno. Vedno pa lahko poteka bolezen atipično in mesto bolečine ni natančno lokalizirano. Če bi bilo tako preprosto, bi svoje težave vnesli v računalnik in bi dobili samo en odgovor. Vedno se jih pojavi več, ki so možni. Temu se reče diferencialna diagnostika in to je tisto, kar zahteva toliko znanja in sklepanja.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

najprej začnite živeti prijazno do svojega telesa, ki ste ga doslej dobesedno mučili. Kaj to pomeni, vam bo lahko vaša punca zelo dobro svetovala, ker je kot medicinska sestra o tem veliko slišala. Za začetek ne potrebujete nič drugega kot zdrav življenjski slog!

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Lep pozdrav!
Sem 30 let star moški in imam probleme v levem spodnjem delu trebuha.Boličina je pa še hujša
ko zakašljam. Boli me pa celi ledveni del,tak da ne vem a me boli križ ali ledvice.Bil pa sem na ultrazvoku trebušne votline in ledvic,toda brez posebnosti. Opažam pa da zadnje čase me peče zraven pri popku in grem večkrat na dan na vodo. Hvala za odgovor!

Spoštovani,

take težave bi lahko povzročala kila, divertikli debelega črevesa, ledvični kamni itd. Pojdite k zdravniku na pregled, če težave vztrajajo.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,
Sem prehlajena že peti dan in moje težave se ne nahajajo neposredno v levem spodnjem delu trebuha.Začelo se je z bolećinami v jajčnikih na obeh straneh,zdaj pa se bolečina pretežno nahaja na levi strani od jajčnikov do prsi.Bolečina je konstantna in mi preprečuje da v pljuča zajamem celo količino zraka,prav tako mi povzroča težave ob kašljanju in gibanju.Prosim za nasvet,ker me ta ostra bolečina in kluvanje motita pri hoji,sedenju,ležanju oziroma pri vseh aktivnostih.Za ogovor se lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav ,Maja

Spoštovani,

četudi nimate vročine, je morda potrebno, da obiščete zdravnika. Težav zelo enostavno ne morem povezati, tako da je potrebno morda povprašati še kaj in narediti kakšno preiskavo.

Lep pozdrav, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Tudi sama imam podobne težave v levem spodnjem delu trebuha. Cca 5cm od kolčne kosti, prav zatipam lahko, kje je središče.Boli me precej močno že 4 dni, zato sem sla na urgenco na ginekologijo (noseča sem 12t), kjer pa so ugotovili, da je nosečnost ok. Zdaj berem ta forum in ugotavljam, da je morda vzrok kje drugje in ne v komplikacijah v nosecnosti.

Zanima me, ali mi s krvno preiskavo lahko ugotovijo ce je vzrok težav vnetje v debelem črevesju – tudi glede na to, da sem ze 14 dni prehlajena. In še, ali obstaja antibiotična terapija za opisano, brez vpliva na zarodek? Kaj lako naredim sama, da ublažim bolečino in pomirim vnetje (čaji, hrana, počivanje…? Ali je stanje če ne zdravim, lahko nevarno za otročka (mislim glede vnetnih parametrov, ki bi po krvi prišli do njega)?

Hvala za odgovor in LP!

New Report

Close