Knjižni molji

Za vse ljubitelje dobre knjige. Posebna stran, ki vam ponuja veliko koristnih nasvetov in informacij iz knjižnega sveta.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

bela masajka

Default avatar *ajam* 23 Avg 2007 13:23

tisti, ki ste jo brali - vam je bila vsec ?

natasa

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar ajde 23 Avg 2007 13:25

jaz sem jo glihkar prebrala in zdej berem nadaljevanje...Zbogom Afrika...jaz sem jo kar požrla...mi je bila full všeč

Default avatar sergejah 23 Avg 2007 13:25

Meni zelo. Sicer je jezik nekoliko slab, ampak zgodba pa je ful dobra. Sem kupila tudi nadaljevanje.

Default avatar katka copatka* 23 Avg 2007 13:26

Jaz sem že vse 3 dele prebrala, pa film pogledala - zanimivo branje za poletne dni.

Default avatar ki 23 Avg 2007 13:30

Jaz sem film gledala, prav zanimivo, določeni prizori so res grozni, vendar je dobra zgodba!

Default avatar čist mem 23 Avg 2007 13:37

Meni je bila pa čist mimo.
Totalno brezveze. Celo knjigo sem se jezila na avtorico, kako je lahko tako neumna in avtodestruktivna.

Default avatar Maja neprijavljena* 23 Avg 2007 13:46

Meni tud ni bila všeč. Za moje pojme je avtorica res neumno naredila, da je šla živet v tisto divjino in še otroka imet s tistim tipom.:(

Srečo je imela, da je lahko šla in ostala živa.

Default avatar NuškaM 23 Avg 2007 14:01

Men je bla všeč. brala sem prvi dve. Kako je pa naslov 3. dela? A je to prav nadaljevanje Zbogom Afrika?

Default avatar NatašaM 23 Avg 2007 14:10

Tudi jaz sem prebrala vse tri, jezik je bolj tako-tako in sem imela na začetku kar probleme (mislim, da je sleb prevod tudi nekaj kriv), zgodba mi je pa bila zanimiva in sedaj na veliko stvari gledam malo drugače...joj, kako mi kompliciramo npr. s hrano za otroke:)) Naslov tretje knjige je Vrnitev v Barsaloi.
LP, Nataša

Default avatar JB 23 Avg 2007 14:10

[quote NuškaM]Men je bla všeč. brala sem prvi dve. Kako je pa naslov 3. dela? A je to prav nadaljevanje Zbogom Afrika?[/quote]

Tretji del se imenuje Vrnitev v Barsolai (ne vem, če sem mesto prav napisala), govori pa o tem kako je po 14 letih spet obiskala Afriko in njeno družino. Zaenkrat sem prebrala samo prvi del, druga dva pa še prideta zagotovo na vrsto, saj me je zgodba čisto potegnila.

Lp

Default avatar Terenka 23 Avg 2007 14:37

[quote Maja neprijavljena*]Meni tud ni bila všeč. Za moje pojme je avtorica res neumno naredila, da je šla živet v tisto divjino in še otroka imet s tistim tipom.:(

Srečo je imela, da je lahko šla in ostala živa.[/quote]

Hihii, tukajle na monu-u je veliko bolj norih ...

Default avatar kokica76 23 Avg 2007 14:43

Prebrala prvi in drugi del, zdej čakam na tretjega, da pridem na vrssto v knjižnici.. meni sta bli obe knjigi všeč.

Default avatar MeryBerry 23 Avg 2007 16:09

Zgodba bi bila zanimiva, če ne bi bila opisna tako plastično. Knjiga iz literarnega vidika nima nobene vrednosti.

Default avatar eva* 23 Avg 2007 16:50

MEN JE BILA KNJIGA TAKO ZANIMIVA, DA SPLOH NISEM PAZILA NA PRAVOPIS....

Default avatar Skr bna 23 Avg 2007 16:56

MAdona no, pa saj ni Ana Karenina in ženska ne Tolstoj, da bi ji ocenjevali "literarno vrednost". Gre za zgodbo, ki jo je ženska doživela in povedala, brez literarnih ambicij, to sama večkrat poudarja. Opisale je, kar je doživela in kakor je doživela-basta.

1. knjiga me je potegnila, čeprav sem se ves čas spraševala, če je res katera ženska lahko tako brezglava in brez pameti. Takega ravnanja jaz ne razumem. Mi je pa tudi dala misliti kaj precej o tem, brez česa vsega mi kao ne moremo živet in do kje smo razvajeni. 2. knjiga se mi je tudi zdela berljiva, 3. knjiga pa na ravni dokumentarca oz. reportaže. Čist fajn poletno branje.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url]

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Default avatar angie1 23 Avg 2007 17:47

Prebrala prvi dve knjigi, prva zelo zanimiva, druga nekoliko manj, pri tretji se mi je ustavilo nekje na polovici, pa čakam, da me spet prime. Film mi sploh ni bil všeč, če ne bi prej brala knjig, mi marsikaj ne bi bilo jasno. Se mi pa zdi, da je ženska morala iti (preden je zbezljala za Masajem) skozi neko hudo krizo - ne vem, v razmerju, ali krizo identitete, ali kaj jaz vem česa, ker kaj takega pri "zdravi pameti" najbrž ne bi naredila. Mislim, lahko ti je nekdo na prvi pogled všeč, simpatičen, lahko tudi ful telesno privlačen, ampak za moje pojme to še nikakor ni ljubezen, za katero bi bilo smiselno pustiti vse ostalo za seboj in iti nekam v vuko...bino. Pa brez možnosti kakšne pametne medsebojne komunikacije (jezikovne ovire, ...) Sicer pa, vsak po svoje, meni se je zdela malo čudna.

Default avatar ladyy 23 Avg 2007 23:03

jaz sem vse tri na en mah prebrala. Iz njih sem razbrala, kaj vse smo ženske pripravljene storiti zaradi ljubezni..Pa malo bolj se zavedaš vsega kar imamo tu in tega ne znamo ceniti, zaradi malenkosti kompliciramo. Vsaka ji čast, da je tudi kasneje podpirala družino in z njimi ohranila dobre odnose. Ganila me je navezanost na taščo.
Sicer pa so mi boljše Puščavska roža, Puščavska zarja in Puščavski otroci.
Priporočam tudi Otrok Tibeta in Kraljevina izza tančice

Default avatar mmalagirl99 10 Feb 2009 14:58

ola kako je ime avtorici

Default avatar natta 11 Feb 2009 08:42

Prebila sem se čez prvo knjigo in mi absolutno ni bila všeč. Nivo pisanja slabši od osnovnošolskega, način pisanja plehek, zgodba naivna... Čudim se, da se tako prodaja/bere. Le kaj se bo avtorica spomnila za 4. del?

Default avatar moniq7 17 Jan 2010 13:34

potem pa..

Default avatar simka38 20 Jan 2010 10:32

Joj, joj!!!!
Ženskice, no! Vem, da je tale debata že zdavnaj mimo, ampak jas sem nova na tem forumu in mi je res padala v oči. Tudi jaz sem prebrala vse tri dele na dušek, čeprav me je v začetku jezik zelo motil. Pred tem sem namreč brala Coelhovega Zahirja, kjer je jezik mojstrski. Vendar pri Masajki vendar ne gre toliko za jezik kot za zgodbo. Resnično zgodbo. Če jo bereš z odprto glavo, potem se zaveš, koliko balasta nosimo s sabo, ki je sam sebi namen. Če jo bereš z odprto glavo, pčotem se zaveš, kako brez veze se je obremenjevati z določenimi problemi, ki so posledica nenapisanih družbenih norm in kako zelo potrebno se je naučiti poslušati sebe in se uglasiti z naravo. Preden podate kritiko na njene odločitve, bi rada vedela, katera od nas je tako pogumna, da bi storila, kar je storila ona. Da bi kar šla in za sabo pustila norišnico, ki ji pravimo civilizacija in se zatekla v objem prvinskosti. Jaz dvomim, da bi to lahko storila, zato jo res občudujem. Energijo, ki jo vlagate v kritiko takšnih in drugačnih nerazumljenih stvari pa raje porabite zase, pa boste videle koliko lepega je okrog nas in predvsem v nas.
Lep dan želim in naj vas današnji sonček ogreje!

Default avatar Ana S. 02 Feb 2012 18:35

Zivjo. Mene pa zanima ali je katera dobila v roke 4. del ? Prebrala ??
Mnenja ? lp, Ana

Default avatar gregor rozman 07 Feb 2012 12:09

bela masajka mi ni bila všeč. občutek sem dobil, da je avtorica napol pismena, ali pa je prevod na psu. skratka knjiga, na katero bom skušal čim prej pozabiti. saj sem jo tudi komaj do polovice prebral, potem pa zabrisal v kot in predal, na katerem piše: "knjige, ki si ne zaslužijo biti prebrane."

Stran 1 od 1
Na vrh