Najdi forum

zdravilo v zobku

Pozdravljeni!
Pred 14 dnevi je bila moja 5 letna hči pri zobozdravniku, kjer ji je odprla 5ko spodaj. Zob je živ. Zaradi kariesa ji je dala vanj zdravilo- žal ne vem katerega. Ponoči jo je začel zob boleti, zato sem poklicala njeno zobozdravnico, ki je žal na dopustu do 3.11.2014. Zanima me, ali lahko počakamo z obiskom zobozdravnika do takrat- ali svetujete, da jo peljemo na pregled h komu drugemu. Strah me je predvsem, da bi se ji v tem času kaj zagnojilo in bi to zahtevalo zdravljenje z antibiotiki inp. Naj povem, da je zobozdravnica že takrat dejala, da je “popraskala” karies zelo globoko do živca in da jo zna boleti v prihodnosti. Govorila je o možnosti odstranitve živca.
Prosim za nasvet.
Hvala, Teja

Spoštovani,
glede na opisano in prisotnost bolečin, svetujem, da hčerko peljete na pregled kam drugam, gotovo ima njena zobozdravnica tudi kakšno nadomeščanje. Ker gre za bolečino, ni smiselno čakati, da se stvar ne poslabša, saj je potrebno ustrezno zdravljenje (kot ste dejali, bodo najverjetneje odstranili zobni živec in v zob dali zdravilo).
Lep pozdrav,

New Report

Close