Najdi forum

Aminfluorid gel

Imam hčerko staro 9 let. Kjub rednemu umivanju zobje gnijejo,zato ji je zobozdravnica predpisala Aminflourid gel 25g.
Ko sem prebrala navodila v škatlici pa sem bila kar malo zgrožena.S tem gelom naj bi delali zobozdravniki.Kaj mi svetujete? Kakšen naj bo postopek doma,da ne bo kaj narobe.
Hvala.

SPoštovana anita,

Aminfluorid gel predpisujemo za domačo uporabo, raztopino (!!) pa moramo uporabljati zobozdravniki.
Gel naj deklica, po večernem umivanju zob, nanese na zobno ščetko in si ponovno temeljito skrtači vse zob. Po končanem ščetkanju naj NE izpira, ampak vse le dobro izpljune in gre spat. Želiranje ponavadi svetujemo enkrat tedensko.

Pozdravljeni!

Od katere starosti dalje pa se lahko izvaja zeliranje?
Hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

Aminfluorid dentalni gel ni več na tržišču, tako da ga v Sloveniji v lekarnah ni moč dobiti in ga vam zobozdravnik ne more več predpisati.
Za najboljšo zaščito otrokovih zob lahko poskrbite s temeljitim ščetkanjem z otroško zobno pasto, ki ima ustrezno količino fluorida primerno za otroka.
Redni obiski pri zobozdravniku in posvet z zobozdravnikom pa vam bo razjasnil morebitna nadaljna vprašanja.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close