Najdi forum

Pozdravljeni,

stara sem 28 let in sem do maja letos se imela mlecno trojko zgoraj. Ker pa sem stalno cutila neko napetost, sem se odlocila za obisk ortodonta. Ta mi je zob izpulil in sedaj cakamo, ce bo izrasel sam(na mojo zeljo). Po mesecu in pol smo zopet slikali kn je stalni zob pokrit le se z dlesnijo.
Je kaksna moznost da v teh letih sploh izrase sam ali res prevec upam?
Okvirno koliksna doba je to casovno? Se mi izplaca do npr.konca leta pocakati in nato zacnemo terapijo z aparatom?
Ne zelim nekaj na silo. Zob je pravilno postavljen.
Hvala za odgovor. Lp

Pozdravljeni,

brez ortopana težko komentiram kaj in kako, sploh pa v kolikem času. Opisujete, da ima zob pravilno pozicijo in da je tik pod dlesnijo, torej bi na vašem mestu še nekaj časa počakala, da vidite kako se stvari odvijajo,
Sicer je vprašanje bolj na mestu za ortodonta, ki pozna vaše klinično in rentgensko stanje.
Primerjajte kakšna je bila pozicija stalne trojke pred izpulitvijo mlečnega zoba in zdaj, da vidite kako se spreminja.
Vsekakor ni nobene urgence in lahko mirno počakate na jesen.
Če ne, bo potrebno kirurško odgrnit dlesen in ortodontsko povlečti zob ven.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close