Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo stalni zobki pri 6 letnici

stalni zobki pri 6 letnici

Pozdravljeni.
Rada bi še eno mnenje.
Moji 6 let stari punčki je izpadlo 6 mlečnih zobkov – spodaj 2 prva sekalca in 2 druga sekalca, zgoraj pa oba prva sekalca (rasteta že zelllo dolgo, pa ju še ni).
Zgoraj ima 2 druga sekalca še mlečna ampak sta prišla ven tako kratka in na površini, ki vgrizne sta rjavkasta – zgleda kot bi ju polomila, ampak ju ni.
Težava: spodnji sekalci so ji z rastjo prihajali ven celi obloženi z neko prevleko, zdaj že 3. sekalec. naša zobozdravnica pravi, da se ji je nabral zobni kamen. ampak mi zobke umivamo in še ko so rasli so se videle da so pikasti. pošiljam vam slikico. na notransji strani je plast tako debela, da ima zravnano z dlesnijo!
Zobozdravnica je rela, da ji bo treba pobrusiti ta zobni kamen, ampak kdo bo pa držal – se strašno boji zobozdravnika, da da ji niti premaza ni uspelo narediti na kočnikih. ima pa 2 zvezdici, eno še pa bi morali dobiti.
prosim še za vaše mnenje. Hvala

Pozdravljeni,
seveda bi za natančnejše mnenje morala narediti klinični pregled. V kolikor je zobozdravnica videla, da gre za zobni kamen, to ni velika težava. Danes obstajajo že izjemno nežne metode za odstranjevanje le-tega,ki so praktično neboleče (sama uporabljam ultrazvočni aparat, ki je do zob in dlesni izjemno nežen). V kolikor ima punčka strah, se ji seveda zadevo na miren način razloži, moralo bi biti namreč mnogo manj boleče, kot za izdelavo plomb. Zobnega kamna se namreč ne brusi, ampak se ga odstranjuje s površine zoba z ultrazvokom ali podobnimi metodami. Tako za izdelavo plomb kot tudi za čiščenje kamna pa se lahko uporabi lokalno anestezijo (torej dobi injekcijo), tako da ne bi ob tem čutila nobenih bolečin.
Smiselno je z otrokom delati na tak način, da se strah pred zobozdravnikom niti ne razvije, če pa je že prisoten, pa se ga z dobršno mero potrpljenja da zmanjšati in celo odpraviti.
V kolikor imate še kakšno vprašanje, me lahko kontaktirate, sicer pa vam želim veliko sreče!
Lp,

New Report

Close