Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Lp! 2 meseca ze jemljem kt yaz in menstruacijo vedno dobim pri zadnji beli tableti ali pa pri 1. Tableti iz novega paketka. In zanima me ce sem zascitena tudi ce imam spolni odnos v casu ko jemljem bele tabletke (zadnje 4) pri katerih bi naj dobila menstruacijo vendar kot sem omenila menstruacijo dobim sele ko se koncajo zadnje 4 (bele) tabletke.

Pozdravljeni!

Zaščiteni ste tudi v času uporabe belih neaktivnih tablet.

Matjaž

Pozdravljeni!

Tudi sama jemljem kt yaz, ponavadi ob 19.00 uri. Pred 5 dnevi sem imela okoli 18.30 spolni odnos, tabletko sem pa vzela šele okoli 21.00 ure. Je mogoče, da sem noseča?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Živjo!
Jaz jemljem kontracepcijske tabletke Yaz in sem predvčerajšnjem vzela tabletko 15 ur kasneje, vendar sem ravnala tako kot je pisalo naj tabletko vzamem pa če tudi dve istočasno. Danes zjutraj pa sva imela s fantom nezaščiten spolni odnos. Zanima me kolikšna je možnost zanositve?
Hvala!

Pozdravljeni!

Odgovarjam obema, novauporabnica in TwiTch: zaradi zamude se kontraceptivni učinek ni zmanjšal.

Matjaž

Razmisljam vzeti se jutranjo tabletko, kako vpliva ta tabletka potem na jemanje kontracepcijskih tabletk? Ali priporocate da vzamem ali ne?
Hvala za odgovor!

Nujne kontracepcije ne rabite.

Matjaž

Pozdravljeni!
Zanima me, kaj narediti, če sem po pomoti vzela 2 KT v istem dnevu (7. in 8. dan) ?
hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Nič posebnega, nadaljujte z jemanjem.

Matjaž

POZDRAVLJENI!
Imam vprašanje glede kontracepcijskih tabletk. In sicer tabletke že jemljem dobri dve leti. Zanima me kako je če vzameš tabletko po menstruaciji en dan z zamudo, ali je lahko kaj narobe glede tega? Namesto 6 dan, sem tabletko vzela 7 dan. Sedaj jih jemljem redno 6 dni. 7. dan pa se mi je zgodilo, da sem tabletko zbruhala, saj mi je bilo slabo. Prejšnji dan sem imela spolne odnose. Ali lahko to kaj vpliva? Ali tablete delujejo normalno?
HVALA ZA VAŠ ODGOVOR!

Pozdravljeni!

Če bruhate v roku 3 ur po zaužitja tablete, morate vzeti novo tableto. Če prav razumem jemljete Yaz? In katero tableto po vrsti ste pozabili vzeti, 6. ali tudi 7., ki ste jo izbruhali in je niste nadomestili? In spolni odnos ste imeli kateri “prejšnji” dan, šteto od kdaj? Prosim, operirajte s konkretnimi podatki.

Matjaž

ŽIVJO. Zanima me ali kontracepcijske tablete vplivajo na lase. jemljem jih ze 1 leto in stanje mojih las se je poslabsalo. postali so redki, lomljivi in konice se mi cepijo. ali je to zaradi kt yaz, ki jih jemljem? ne pomagajo nobeni balzami ipd.
za odgovor se ze vnaprej zahvaljujem
Lp

Živjo!

KT lahko vplivajo na lase, ne morem pa kar potrditi, da je tako tudi v vašem primeru. Lahko prenehate jemati KT za nekaj mesecev, pa boste videli, če bo bolje.

Matjaž

Pozdravljeni,
Vceraj sem vzela 5 kt yaz ob obicajni uri (20.00) vendar sem jo potem izbruhala zaradi slabosti in sem nato ob 3 zjutraj vzela naslednjo tabletko ker nisem imela pri sebi nadomestnega omota. Zanima me kako naj zdaj nadaljujem z jemanjem tabletk in ali sem se vedno zascitena pred nosecnostjo ali moram uporabljati dodatno kontracepcijo? Hvala

Pozdravljeni!

Naslednjo tableto vzemite ob običajni uri (torej ob 20.00) in nato nadaljujte z jemanjem.

Matjaž

Torej ni potrebna dodatna kontracepcija? Hvala

Ni potrebna.

Živijo. Jemljem yazz približno eno leto. Pozabila sem vzeti zadnjo tableto v omotu (zadnjo naj bi vzela v torek zvečer, ampak me je nekaj zmedlo in sem mislila da v torek ne vzamem več, zato niti nisem pogledala v omot, saj belih ne jem, s prvo roza pa začnem v nedeljo). V nedeljo zvečer sem ugotovila, da sem nov omot pozabila doma (med tednom sem v LJ). Dogovorila sem se za nov recept za en paket, tako da sem prvo roza vzela v ponedeljek zjutraj, ko še ni preteklo 12 ur, ko naj bi vzela po normalnem urniku. Šele potem zvečer pa sem videla pozabljeno tabletko od torka. Vmes spolnih odnosov nisem imela, tudi odtegnitvena krvavitev je bila normalna. Ali naj jemljem normalno tabletke naprej in uporabljam dodatno zaščito, ali predlagate kakšen drug postopek?

LP,
Pozabljivka

Živjo! Nadaljujte z jemanjem, dodatna zaščita ni potrebna.

Matjaž

Pozdravljeni,

Danes ob 18.uri sem vzela 14. tabletko yaz, ampak sem po uri in pol bruhala zaradi viroze. Zanima me, kaj naj naredim? Naj jutri ob obicajni uri vzamem 15. tabletko? Dostop do rezervnega paketa bom imela komaj cez 24 ur, saj sem na dopustu.

New Report

Close