Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Katera kontracepcija bi bila primerna zame?

Katera kontracepcija bi bila primerna zame?

Lepo pozdrav,

iščem kontraceptivno sredstvo zase, pa nevem kaj naj izberem. Stara sem 23 let, nasplošno zdrava, nikoli še rodila. Imam stalnega partnerja že 4 leta in otrok ne načrtujeva še najmanj 3 leta. Od aprila 2011-marca 2016 sem jemala KT Qlaira s katerimi nisem imela nikoli težav, sem pa prekinila iz 2 razlogov, prvi je strah pred krvnimi strdki, drugi pa predvidena laparaskopija vodne ciste jajčnika, katero imam v septembru. Trenutno uporabljva kondom, pa nama ni preveč všeč, ampak bo že. Torej po operaciji bi si rada uredila kontracepcijo. Po prebranem na internetnu sem takoj črtala hormonsko in konbinirano terapijo (tabletke in obroček), prav zaradih teh strdkov. Ostaja le še maternični vložek. Kateri bi bil primeren zame? Veliko sem prebrala o MV Jaydess, ki naj bi bil za mlade ženske, ki še niso rodile. Zanima me predvsem, koliko hormonov sproščajo in kolikšna je možnost nastanka strdtkov ob tej kontracepciji? Ali so menstruacije redne pri uporabi MV Jaydess, tako kot pri KT? Pri tabletkh sem M imela vedno točno na 28.dan, trajala je 4 dni. Odkar ne jemljem več tabletk M vedno zamuja in pride šele okoli 35.dneva, traja pa cca 7 dni.

Dokler ne razrešiš ta problem, bi predlagal analno občevanje za katerega ni potrebna uporaba kontracepcije. Vse ostalo lahko ostane isto.

Pozdravljeni!

Med uporabo KT je vaš ciklus bil povsem umeten, zato niste imeli lastnih menstruacij, ampak programirane odtegnitvene krvavitve. Sedaj je ciklus sped pod nadzorom vaših lastnih hormonov in je pač takšen, kot je. Možnost nastanka strdkov seveda obstaja, a je zelo mala – za primerjavo, med nosečnostjo in takoj po porodu je možnost nastanka strdkov nekaj 10x večja, kot če jemljete KT. Jaydess vsebuje zgolj gestagen, ki deluje predvsem lokalno, v krvni obtok ga zaide minimalno, zato ob njegovi uporabi pričakujte ciklus, kot ga imate sedaj.

Matjaž

Kakor pravim, meni je važno, da stvari ni tako škodljiva za zdravje, glede cikla mi je vseeno, ali je na 28 dni ali na 35. Kakšna pa je razlika med bakrenim MV, Mireno in Jaydess?

Najmanj škodljivi so kondomi. Bakreni MV ne vsebuje hormonov, deluje na principu draženja maternične sluznice, kar pri mnogih ženskah pomeni daljše in močnejše menstruacije. Mirena je enaka kot Jaydess, le da vsebuje več hormona in posledično mnogokrat uspe zavreti ovulacijo.

Matjaž

New Report

Close