Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Prestavitev menstruacije NuvaRing

Prestavitev menstruacije NuvaRing

Pozdravljeni,

slabo leto uporabljam zascito NuvaRing. Vem, da se menstruacijo lahko prestavi tako, da po odstranitvi enega obrocka takoj vstavim novega, ki ga imam v noznici prav tako 3 tedne, nastopi enotedenski premor in nato se normalno nadaljuje s kontracepcijo (3 tedni, 1 teden pavze). Zanima me, ce lahko prestavim menstruacijo tudi tako, da si obrocek odstranim po 14 dneh, torej ga imam v noznici namesto 3 tednov le 14 dni? Bo nastopila menstruacija? Zanima me zato, ker moram obrocek odstraniti 30. na dopust pa odhajam 1. Zelim si torej, da bi menstruacijo dobila en teden prej, nocem pa uporabiti metode “brez krvavitve” (6 tednov vstavljen obrocek).

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Zakaj pa ne bi uporabili metode “brez krvavitve”? Ste imeli slabe izkušnje z vmesnimi krvavitvami? Kakorkoli, lahko naredite, kot ste si zamislili, torej 14 dni obroček, 7 dni premora, novi obroček.

Matjaž

Pozdravljeni,

lahko storim podobno, kot uporabnica zgoraj, le da bi imela obroček v nožnici samo 10 dni? Tudi jaz nebi imela obročka v nožnici 6 tednov, saj imam slabe izkušnje z vmesnimi krvavitvami.

Hvala.

Lp, JJ

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Lahko.

Matjaž

Pozdravljeni,

zanima me naslednje. Rada bi prestavila menstruacijo zaradi dopusta. Zadnji obroček sem vstavila sicer 4 ure prepozno po premoru in ga imela vstavljenega 7 dni (do iste ure kot sem ga takrat vstavila). Zanima me, ali lahko imam po enotedenski uporabi nuvaringa (ki sem ga sicer vstavila prepozno, ampak je bil odstranjen po 7 dneh ob isti uri kot je bil zapoznelo vstavljen. V tem času sem uporabljala tudi dodatno zaščito, ker sem zamudila uro vstavitve), zopet 1 teden premora in nato vstavim novi obroček za tri tedne (nato normalno naprej)? Zelo me skrbi če je s tem, da imam obroček vstavljen samo 1 teden in potem spet premor vse vredu, zato prosim za vaš odgovor! Lahko naredim tako in bom zaščitena tudi tisti teden premora (po enotedenski uporabi nuvaringa) ali moram uporabljati še kakšno zaščito?

Najlepša hvala za odgovor!

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Načeloma bi lahko imeli obroček zgolj en teden in nato en teden premora, a mnogo bolje je, da imate obroček vstavljen dlje časa nepretrgoma in tako odtegnitveno krvavitev prestavite naprej.

Matjaž

New Report

Close