Najdi forum

Napadi lakote pred menstruacijo

Pozdravljeni!

Imam en problem, a ne vem, kako si naj pomagam. Mogoče ima še katera ženska podobne težave, kot jaz in prosim, če mi lahko da kdo kakšen nasvet, kako naj se spopadam s tem, da bo učinkovito.

Torej, moj problem je tak:
Vsak mesec, 3-4 dni pred menstruacijo, imam grozne napade lakote. Kar jedla in jedla bi. Saj se najem, sem že sita, a še kar iščem, kaj bi še spravila v usta. Takrat pojem precej več, kot sicer, tako da se moram dobesedno prisiliti, da se “odtrgam” stran od hrane, saj sem takšne sorte človek, ki se zelo hitro zredi, torej imam težave s težo… To me dela zelo živčno, zelo se sekiram.

Ali ima še katera takšne probleme? Zakaj se to dogaja? Kako naj premagam te napade lakote?

Za nasvete se že vnaprej lepo zahvaljujem,

lp

vsaka ženska ima te napade,.. odvisno od pms-ja, saj progesteron pred menstruacijo poveča željo po hrani .. v glavnem poskušaj jesti hrani,ki zavira apetit ali pa te nasiti prej kot ostala hrana.. naprimer: še posebaj pomaga zeleni čaj lahko tudi črni čaj pri zaviranju apetita in izgubi telesne teže ( vendar v primernih količinah) v teh dneh lahko tudi čaj iz peppermint-a potem limona in kis (saj upočasnita praznjenje želodca) ,oreščki, avokado, pekoča hrana, cimet, jabolka, jajca, temna čokolada(80%), tofu, navadni kosmiči(oatmeal).. zelena zelenjava, ribe..najbolje se je zelo najesti pri zajtrku, saj potem želja po hrani pade čez dan, saj možgani dobijo veliko hranilnih snovi že ob začetku dneva

New Report

Close