Skrinjica idej!

Ropotarnica dobrih idej in praktičnih nasvetov za dom, ustvarjanje, obdarovanje ... Forum za vse, ki bi si radi, s pomočjo tisoč in ene ideje naredili življenje bolj pisano.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Dermatologija (mapa)       Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prehlad, gripa in preventiva       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetika (mapa)       Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje tako in drugače (mapa)       Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna terapija, kiropraksa, osteopatija       Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Cerebralna paraliza       Multipla skleroza       Miastenija gravis       Kronična utrujenost    Očesna medicina (mapa)       Optika       Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Poškodbe in obolenja kolenskega sklepa       Poškodbe in obolenja ramenskega sklepa in komolca       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala       Zlomi v predelu kolka in zapestja    Otorinolaringologija (mapa)       Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Nedonošenčki       Neonatologija    Prehrana (mapa)       Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje       Prehranska dopolnila    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Psihoterapija       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Splošna psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    Transplantacijska medicina (mapa)       Darovanje organov    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Feng shui    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nezvestoba - varanje    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

pralne kroglice

Default avatar rebecka 15 Mar 2009 10:42

Odločam se za nakup te kroglice, ker ima moja punčka kontaktno alergijo, sprva sem odstranila mehčalce, in kljub temu se ji je spet pojavilo izpuščaji, tak da menim da so tudi praški krivi.
zato sem po netu našla zanimivo alternativo pralnim praškam, bolj ekološko. Me pa zanima če kdo uporablja in če res učinkuje, če je perilo res čisto, mehko?
en izdelek je cenejši http://www.priskrbi.si/kroglica-pranje.html

drug dražji http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica- ... -ball.html

pA je kakšna razlika? ker berem imata iste opise, pa menim da je cenejša tud dobra a ne?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar m ribca 15 Mar 2009 10:59

poskusi z ekološkim pralnim sredstvom slovenskega proizvajalca Matokem, Podmilščakova 43, Lj, je brez konzervansov, encimov,fosfatov, opičnih belil in umetnih barvil, pa po sivki ima vonj....

Default avatar NatašaH 15 Mar 2009 11:00

Tudi meni se zadeva zdi interesantna in bi res rada vedela v čem je fora.
Ali je material prepojen s kakšnim lugom ali kaj?

In zakaj bi kupovala set dveh kroglic za 60€, če ena zadostuje za 6 let? Kupim tri po dvajset eurov in jih imam za 18 let? :)))))

Z zanimanjem bom prebrala izkušnje.

Morda se celo odločim za nakup in poročam po prvem pranju.
Ampak ne čakajte name :))))))

Default avatar hudo naivne 15 Mar 2009 12:18

fora je v glavi tistega, ki to kupi za 40 eur in je prepričan, da sedaj lahko uporablja samo pol predpisane količine praška.

fora je v tem, da se dobro opere tudi brez te kugle in samo s pol predpisane količine praška.

ta kugla je NATEG, verjemite.

Default avatar ne kroglice 15 Mar 2009 15:47

Res je en velik nateg, preizkušeno od več znank in prijateljic. Ni ne mehko, ne čisto. Prašek mora biti, sicer ni čisto, žal.

Default avatar Fanka 16 Mar 2009 10:55

Jaz pa imam to zeleno in jo uporabljam že dve leti pa sem ful zadovoljna z njo. Tudi moja mama jo ima, pa tašča in še nekaj sodelavk in smo vse ful zadovoljne. Ne vem v čem bi bil nateg?
Začela sem jo uporabljati, ko mi je hčerina zdravnica rekla, da moram nehati uporabljati mehčalce in zelo malo praška, saj je mala alergična na detergente. Je bila nonstop pikasta in se je praskala. Pa sem jo preizkusila in je bilo takoj bolje. Seveda, če nisem več prala s tisto kemijo.
Kako deluje?
Princip delovanja:. Pralno kroglico sestavlja mnogo naravnih keramičnih sestavin. Med pranjem emitira infrardeče žarke in s tem se aktivira molekularna kombinacija vode v manjše gruče. To povečanje premikov molekul povzroči večjo pralno moč vode. Istočasno se sproščajo negativni ioni, ki omehčajo umazanijo v tkanini, da jo voda lažje odstrani brez uporabe detergentov. (prepisano iz http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica- ... -ball.html )
1x na mesec jo postaviš na sonce za kakšno urco, da se keramični delci, ki so v kroglici napolnijo s sončno energijo.

V čem je razlika z modro kroglico pa ne vem, ker je nimam, sklepam pa , da je verjetno nova in še niso uspeli novega opisa objaviti. Ponavadi kakšni študentje dajejo izdelke na net (vsaj pri nas je tako) in so velikokrat površni in včasih samo skopirajo opise, da imajo manj dela - potem pa moremo ostali za njimi popravljati.

Default avatar zadovoljni uporabnik 16 Mar 2009 11:05

NatašaH napisal:
In zakaj bi kupovala set dveh kroglic za 60€, če ena zadostuje za 6 let? Kupim tri po dvajset eurov in jih imam za 18 let? :)))))

2 sta potrebni, če imate doma stroj s kapaciteto pranja večjo od 5 kg. Ena zadostuje za nekje 3 leta, približno 1000 pranj.

Odgovor za - hudo naivne

Tisti, ki smo se odločili za nakup te kroglice pa se večinoma nismo zaradi manjše uporabe praška in mehčalca, ampak zaradi raznih alergij. In če dosežeš, da nimaš več zoprnih alergij, si zmagal, ali ne? Seveda, kdor ni alergičen na detergente tega ne razume in potem ostalim pravi, da so naivni ali karkoli že, da verjamejo v te kroglice.
Mi pa zdaj vsaj mirno spimo (posteljnina) in se ne praskamo na vsakem koraku.

Default avatar Minika 18 Mar 2009 10:53

rebecka napisal:Odločam se za nakup te kroglice, ker ima moja punčka kontaktno alergijo, sprva sem odstranila mehčalce, in kljub temu se ji je spet pojavilo izpuščaji, tak da menim da so tudi praški krivi.
zato sem po netu našla zanimivo alternativo pralnim praškam, bolj ekološko. Me pa zanima če kdo uporablja in če res učinkuje, če je perilo res čisto, mehko?
en izdelek je cenejši http://www.priskrbi.si/kroglica-pranje.html

drug dražji http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica- ... -ball.html

pA je kakšna razlika? ker berem imata iste opise, pa menim da je cenejša tud dobra a ne?

Ceni sta različni, ker sta od različnih dobaviteljev. Modra je iz Kitajske.
Drugače pa jo tudi mi uporabljamo (imamo zeleno, ker modre takrat še ni bilo) in smo tudi zelo zadovoljni. Mehčalca več ne uporabljam in je perilo mehko, praška pa minimalno. Tako da smo že kar nekaj prišparali na ta način.

Default avatar Ana Z. 03 Apr 2009 21:34

Hm, jaz pa kar verjamem v teke kroglice in stekam vas, ki mate alergije po hisi. Sama gledam bolj na varovanje narave in zato dilitiram praske in mehcalce, kolkor se le da in kolkor mi druzinski clani dopuscajo.
Uporabljam pa pralne oreske (iz Himalaje, sicer pa se dobijo v eko-trgovinah pri nas) in se cist dobr opere.
Seveda pa se mi zdi cist brez veze, da bi mela tko zlo blescece belo perilo kot iz reklame za Persil - ker me pa to le ne bi tko osrecevalo kot une v reklamah. Mam vecje veselje, ko vem, da manj onesnazujem narqvo, pa je le "povprecno belo";)

S pozdravi,
Ana Ziherl

Default avatar marjancaA 04 Apr 2009 08:06

Saj tudi pralni praški ne operejo bleščeče čisto :) Perilo v reklamah je popolnoma novo.

Nekaj časa sem jaz tudi uporabljala te oreščke pa nisem bila zadovoljna, saj so puščali madeže na perilu, če nisi perila takoj obesil. tako da sem si potem nabavila pralno kroglico, imam tudi tole zeleno, ki so jo že "zgoraj" omenjale.

Default avatar Boža 11 Apr 2009 18:47

Tudi jaz uporabljam pralne kroglice (zelene) in sem zelo zadovoljna.

Default avatar EkoDelke 16 Apr 2009 09:03

Lep pozdrav....

Pralne krogljice (modre) so SUPER!!! Jaz imam doma najnovejšo (od aprla letos) varjanto, ki stane 75 EUR in imajo doživljensko garancijo in so celo patentirane! Kupljene v Sloveniji preko mojega znanca....uporabljam pa jih namesto pralnega praška, saj trdovratnih madežev ne opere niti pralni prašek, zato pa so na tržišču razna "čudežna sredstva"!Perem, prišparam in varujem naravo, nimamo alergij...naravnost božansko!In kako lepo diši perilo (mehčalca na uporabljam več odkar perem z njimi), ki je oprano z njimi, je mehko, idealno za likanje!
Nikoli več ne kupim pralnega praška!!!

LP
Polona

Default avatar Po1987 16 Apr 2009 09:03

Lep pozdrav....

Pralne krogljice (modre) so SUPER!!! Jaz imam doma najnovejšo (od aprla letos) varjanto, ki stane 75 EUR in imajo doživljensko garancijo in so celo patentirane! Kupljene v Sloveniji preko mojega znanca....uporabljam pa jih namesto pralnega praška, saj trdovratnih madežev ne opere niti pralni prašek, zato pa so na tržišču razna "čudežna sredstva"!Perem, prišparam in varujem naravo, nimamo alergij...naravnost božansko!In kako lepo diši perilo (mehčalca na uporabljam več odkar perem z njimi), ki je oprano z njimi, je mehko, idealno za likanje!
Nikoli več ne kupim pralnega praška!!!

LP
Polona

Default avatar PrimožOČI 16 Apr 2009 09:35

Po1987 na pomoč!

Strinjam se s teboj, če misliš te nove modre magnetne kroglice, ki so take male in težke. Te kuglice so res nevrjetne. Moji ženi jih je prinesla sodelavka na preizkušnjo in smo z njimi bili zadovolnji. Imeli smo te zelene, ampak so te magnetne za naš okus veliko boljše, ker ne potrebuješ nobenega praška, niti minimalno, opereš lahko do 5-6kg perila, pa tudi to s soncom in 3letno garancijo pri zelenih in tistih "novih" modrih mi ni nič všeč, rajši bi nabavil te nove, ki so baje patentirane, samo ne vem kje naj jih kupim? Imaš kakšno informacijo, če naj bi to zastopal tvoj znanec? Kajti naši mali Hani so všeč (ima alergijo na detergente) in jih potrebuje!

Default avatar Mimika 28 Apr 2009 10:00

Sem videla, da so modre pralne kroglice zelo znižane - samo 19,90€ .
http://www.priskrbi.si/kroglica-pranje.html

Default avatar saska 07 Jun 2009 19:26

Jaz imam pralni krogli GLOSION, ki sta 2 v paketu 57 eur, uporabni najmanj 3 leta in sem ful zadovoljna z njima! Ne dodajam nič praška in mehčalca, le nekaj kapljic eteričnega olja kot dišavo. Nisem kupila zaradi alergij, ampak zato, ker je zavoljo prihodnosti naših otrok treba nujno bolj skrbeti za vodo!! Pa tudi ne slepite se, da z izpiranjem gre ves pralni prašek iz oblačil, veliko ga ostane v tkanini in s tem prodre v vašo in otrokovo kožo! Le zakaj bi zastrupljali vodo in sebe, če ni potrebno!

Default avatar Miran Vučko 07 Jun 2009 21:44

saska napisal:Jaz imam pralni krogli GLOSION, ki sta 2 v paketu 57 eur, uporabni najmanj 3 leta in sem ful zadovoljna z njima! Ne dodajam nič praška in mehčalca, le nekaj kapljic eteričnega olja kot dišavo. Nisem kupila zaradi alergij, ampak zato, ker je zavoljo prihodnosti naših otrok treba nujno bolj skrbeti za vodo!! Pa tudi ne slepite se, da z izpiranjem gre ves pralni prašek iz oblačil, veliko ga ostane v tkanini in s tem prodre v vašo in otrokovo kožo! Le zakaj bi zastrupljali vodo in sebe, če ni potrebno!

Pri nas doma uporabljamo pralne krogle GLOSION dobri dve leti. Edini problem pri njih je , da niso prav primerne za pranje na 100 stopinj C, pa nič zato. Z ženo sva ugotovila, da je najboljši efekt pranja skupaj s pralnim praškom, Ariel(v škatli zelene barve), ki ga kupujeva v Mullerju.Mehčalca ne uporabljamo.
Pri zelo umazanem perilu dajeva do maximalno 20% pralnega praška, drugo pa izvrstno opravijo krogle.

Vstran s kemijo, če je to le mogoče!

Za krogle sva takrat dala 72 eura, pa so se do danes že dvakrat izplačale!

Miran Vučko

Default avatar matilda007 08 Jun 2009 13:42

pozdravljena,

perem s pralnimi oreški (himalajskimi) , ki se mi še vedno zdijo najbolj ekološka varianta, ker se dejansko 100% razgradijo tudi po uporabi. Cena ni primerljiva z navadnimi praški, perilo je izjemno mehko že brez mehčalca (ker trdoto perilu da tudi pranje s pralnimi praški in njegovo nepopolno spiranje), dodam pa malce alkoholnega kisa in par kapljic eteričnega olja. Zelo zadovoljna. Tudi z malo manj bleščeče belimi cunjami.

Torej, moj glas za pralne oreške...

Default avatar regla 08 Jun 2009 14:18

V bistvu eni govorite o pralnih oreških, drugi pa o pralnih kroglah.

Sama sem pralno kroglo kupila in nisem preveč zadovoljna, vsaj z vidika uporabe praška ne, ker ga moram dat še vedno v stroj toliko, kot piše, sicer ima perilo neprijeten vonj (ne smrdi).

Bom pa poskusila prašek iz pralnih oreškov oziroma jih bom enkrat kupila.

Default avatar mancaB 09 Jun 2009 14:49

Če perete s pralno kroglico perilo nima vonja, saj ga ne more imeti, če ni nobenih umetnih dišav (mehčalcev) zraven. Če ga zunaj sušiš ima vonj po svežem, naravnem.

Sama s pralnimi oreški nisem zadovoljna, ker belo perilo posivi in še madeže puščajo, če perila takoj ne vzameš iz pralnega stroja. To pa se meni velikokrat zgodi, ker se hitro z otroci zamotim ali čim drugim pa pozabim, da sem perilo dala prat.

Default avatar ena ki ne pere z arielom 09 Jun 2009 15:04

Miran Vučko napisal:Pri nas doma uporabljamo pralne krogle GLOSION dobri dve leti. Edini problem pri njih je , da niso prav primerne za pranje na 100 stopinj C, pa nič zato. Z ženo sva ugotovila, da je najboljši efekt pranja skupaj s pralnim praškom, Ariel(v škatli zelene barve), ki ga kupujeva v Mullerju.Mehčalca ne uporabljamo.
Pri zelo umazanem perilu dajeva do maximalno 20% pralnega praška, drugo pa izvrstno opravijo krogle.

ni mi jasno, kako nekdo, ki kupuje ariel, govori, da stran s kemijo!?

ariel je ravno eden od top praškov, ki se jim je potrebno najprej odreči, ko želimo narediti nekaj dobrega za sebe, planet in živali (povzroča alergije, uničuje okolje, testirajo na živalih).

no, seveda je mogoče stran s kemijo, obstajajo tudi praški, ki so prijazni.

Default avatar Miran Vučko 09 Jun 2009 20:42

ena ki ne pere z arielom napisal:
Miran Vučko napisal:Pri nas doma uporabljamo pralne krogle GLOSION dobri dve leti. Edini problem pri njih je , da niso prav primerne za pranje na 100 stopinj C, pa nič zato. Z ženo sva ugotovila, da je najboljši efekt pranja skupaj s pralnim praškom, Ariel(v škatli zelene barve), ki ga kupujeva v Mullerju.Mehčalca ne uporabljamo.

ni mi jasno, kako nekdo, ki kupuje ariel, govori, da stran s kemijo!?

ariel je ravno eden od top praškov, ki se jim je potrebno najprej odreči, ko želimo narediti nekaj dobrega za sebe, planet in živali (povzroča alergije, uničuje okolje, testirajo na živalih).

no, seveda je mogoče stran s kemijo, obstajajo tudi praški, ki so prijazni.

Katerikoli radikalni ukrep v glavi naredi problem. Zakaj? Nobena krogla ne more v celoti nadomestiti kemije(na žalost), ker takrat, ko se odločiš ,ugotoviš, da pa le ni nekaj prav tako, kot si mislil in kot si pričakoval. Pa pereš samo s kroglami in ugotoviš, da vsega niti približno ne operejo, kot kemija.Pa greš v kompromis. Nato ugotoviš, da je Ariel v Mullerju čisto nekaj drugega, kot Ariel pri drugih ponudnikih in da si pred tem bil prevaran,nategnjen itd. Pa mešaš prašek in krogle, da ugotoviš optimum. Tako je bilo.

Kateri učinkovit, prijazni prašek priporočaš?

LP

Miran Vučko

Default avatar ena ki ne pere z arielom 10 Jun 2009 17:39

ecover, frosch, sonett...

Default avatar Miran Vučko 10 Jun 2009 18:20

ena ki ne pere z arielom napisal:ecover, frosch, sonett...

Hvala! LP

Miran Vučko

Default avatar andrejbiz 17 Jun 2009 12:20

Preko spleta lahko pralne kroglice tukaj http://www.enaa.com/oddelki/zdravjeInLe ... 1000_pranj naročiš in preizkusiš ter v roku 15 dni, če ti niso ok vrneš. Res niso čudež, so pa dovolj dober nadomestek za ne preveč umazano perilo. Priporočam. Ceneje je zagotovo!

Default avatar regla 29 Jun 2009 11:42

Ecover preizušam, zaenkrat zelo zadovoljna.

Default avatar Tany 30 Jul 2009 15:12

Zdravo,

tukaj sem zasledila o pralnih kroglah.

Jaz sem se odločila za Glosion pralne krogle, ki sta 2 v paketu, vsaka naj bi bila do 5kg perila, dve torej zadostujeta za cel boben stroja. Pere pa odlično, ne morem verjeti kako to lahko opere, ampak sem zelo zadovoljna.

Gledala sem tu ostale krogle, vendar je samo ena krogla in še ta je dražja stane mislim da okoli 39,00 eur, Glosion pralne krogle pa sta 2 (kar tudi bolje opere) pa staneta obe skupaj tm 55,00EUR torej je precej ceneje. Ker kakor enkrat opereš perilo, ne veš a je bilo prej omazano, ali potem umazano od pralnega praška :(

Uporabljam jih že pol leta in sem super zadovoljan.

Kmalu bodo te krogle izpodrinile pralne praške :)

Sedaj kakor sem slišala jih bodo imeli v kratkem tudi v Mercator Hiperjih in DM u

Default avatar Novana 01 Sep 2009 21:43

Pred kratkim sem začela uporabljati pralne krogle glosion in najprej nisem videla posebne razlike, potem pa sem ugotovila, da če perilo nekaj časa pustim namočeno v stroju, nato vodo izpustim in potem normalno operem, je pranje zelo efektivno. Skoraj čisto so se odstranili tudi doslej trdovratni madeži na perilu. Zraven pa dodam včasih frosch aloe vera prašek oz. za vonj tudi isti mehčalec ali pa nekaj kapljic poljubnega eteričnega olja - uporabljam samo eko olja. Take so moje izkušnje. Belo perilo pa po novem namesto pri 95 perem pri 60 stopinj C. Upam, da se kljub vsemu uničijo nadležni mikroorganizmi in ostalo.

Default avatar betika 24 Sep 2009 10:41

Tukaj imajo ful znižane http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica.html ,

Default avatar Majaaaa 02 Jan 2010 13:04

Sama tudi uporabljam zeleno pralno kroglico.. Vendar šele kak teden in sem zaenkrat zelo zadovoljna. Kupila pa sem jo preprosto iz firbca in cene. Prej so bile te kroglice po 60, 50€ Absolutno preveč. Pri www.kroglica.com jo dobiš za 25€

Na vrh