Zasvojenost in pomoč

Imate težave z zasvojenostjo ali kdo od vaših bližnjih? Potrebujete nasvet zaradi zlorabe alkohola, drog, iger na srečo, spolnosti, spletom ... Vprašajte in se posvetujte s strokovnjaki.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Dermatologija (mapa)       Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prehlad, gripa in preventiva       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetika (mapa)       Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje tako in drugače (mapa)       Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna terapija, kiropraksa, osteopatija       Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Cerebralna paraliza       Multipla skleroza       Miastenija gravis       Kronična utrujenost    Očesna medicina (mapa)       Optika       Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Poškodbe in obolenja kolenskega sklepa       Poškodbe in obolenja ramenskega sklepa in komolca       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala       Zlomi v predelu kolka in zapestja    Otorinolaringologija (mapa)       Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Nedonošenčki       Neonatologija    Prehrana (mapa)       Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje       Prehranska dopolnila    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Psihoterapija       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Splošna psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    Transplantacijska medicina (mapa)       Darovanje organov    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Feng shui    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nezvestoba - varanje    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Je to alkoholizem?

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:26

že nekaj časa sem samski in ker mi je v jesenskih dneh dostkra dolgčas, si včasih nalijem kozarček ali dva, sem pa naredil obračun za november in sem spil
4 flaše martinija
1 liter šnopsa in pol litra borovničevca
3 sixpacke piva
pol litra gina
nekaj bandidosov in radlerjev

sem že postal alkoholik ali sem sam na poti v alkoholizem?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar strupenjača 12 Dec 2011 19:29

No, če se lahko takoj danes odstaviš in ne pomisliš več niti na brezalkoholno pivo tja do silvestrskega praznovanja, potem si pač samo začasno hudo zabredel.

Samo to so pa količine, ejga. Od tebe veje tak smrad, da boš takole še nekaj časa uspešno odganjal ženski rod.

Default avatar a rabiš družbo 12 Dec 2011 19:30

sem tudi samska pa včasih rada spijem kak kozarček v tvoji "mesečni ponudbi" je kar nekaj pijače ki bi jo sama tud spila kak kozarček ali dva !!

Če želiš pusti kontakt :))

Default avatar pomladna1 12 Dec 2011 19:31

Sem poznala nekoga, ki je začel takole kot ti iz dolgega časa piti. Kmalu je zabredel zelo globoko. Prenehaj, da ne boš tam tudi ti, če še nisi. Zdravljenje tega mojega znanca je bilo dolgotrajno, sicer se je odločil in mu je uspelo, toda še danes priznava da je bilo zelo težko. Alkoholizem je žal zelo huda bolezen.

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:31

težava je v tem, da ko pridem iz službe čutim prav napetost v telesu dokler kaj ne spijem, v službi se brzdam, ker imam veliko dela in niti nima časa mislit na pijačo, pa tudi se vozim z avto v službo in me je strah , da ostanem brez izpita, sam smrdim pa ne, ne vem od kod ti ta ugotovitev?

samski moški napisal:sem že postal alkoholik ali sem sam na poti v alkoholizem?

si na dobri poti:)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Default avatar evvica 12 Dec 2011 19:33

samski moški napisal:že nekaj časa sem samski in ker mi je v jesenskih dneh dostkra dolgčas, si včasih nalijem kozarček ali dva, sem pa naredil obračun za november in sem spil
4 flaše martinija
3 sixpacke piva
pol litra gina

ja si že postal,čimprej se skuliraj

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:34

a rabiš družbo napisal:sem tudi samska pa včasih rada spijem kak kozarček v tvoji "mesečni ponudbi" je kar nekaj pijače ki bi jo sama tud spila kak kozarček ali dva !!

najraje pijem martini in vermut, nato gin in res dober domači šnops, pivo pač tako tako
a bi res kontakt? star sem 38 let, tolk za info

Default avatar strupenjača 12 Dec 2011 19:36

samski moški napisal:težava je v tem, da ko pridem iz službe čutim prav napetost v telesu dokler kaj ne spijem, v službi se brzdam, ker imam veliko dela in niti nima časa mislit na pijačo, pa tudi se vozim z avto v službo in me je strah , da ostanem brez izpita, sam smrdim pa ne, ne vem od kod ti ta ugotovitev?

Hja, glede na ta opis si pa že čisti odvisnik - na šport pa še nisi pomislil?

Alkoholiki smrdijo - kar poješ, tak vonj oddajaš, ne gre drugače.

Default avatar Numero 12 Dec 2011 19:37

samski moški napisal:težava je v tem, da ko pridem iz službe čutim prav napetost v telesu dokler kaj ne spijem, v službi se brzdam, ker imam veliko dela in niti nima časa mislit na pijačo, pa tudi se vozim z avto v službo in me je strah , da ostanem brez izpita, sam smrdim pa ne, ne vem od kod ti ta ugotovitev?

Pojdi na bližnji hrib, boš prišel domov kot prerojen :) Nobene napetosti :)

Default avatar a rabiš družbo 12 Dec 2011 19:37

zame martina ali gin :))

jest jih imam pa 41 :(( če želiš pusti kontakt...

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:38

pozimi se mi ne da športat, sploh pa ne v teh depresivnih dnevih ki prihajajo..jah nič, zgleda da sem res na dobri poti v alkoholizem...nič bo treba malo razmilit o vsem skupaj

Default avatar strupenjača 12 Dec 2011 19:40

samski moški napisal:pozimi se mi ne da športat, sploh pa ne v teh depresivnih dnevih ki prihajajo..jah nič, zgleda da sem res na dobri poti v alkoholizem...nič bo treba malo razmilit o vsem skupaj

Upam, da se ne čudiš, da si samski. Len pa še alkoholik ...

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:43

strupenjača napisal:
samski moški napisal:pozimi se mi ne da športat, sploh pa ne v teh depresivnih dnevih ki prihajajo..jah nič, zgleda da sem res na dobri poti v alkoholizem...nič bo treba malo razmilit o vsem skupaj

kot da bi poslušal bivšo ženo, len sigurno nisem, glede pijače pa, to pa j stvar argumentov

Default avatar strupenjača 12 Dec 2011 19:45

samski moški napisal:
strupenjača napisal:

kot da bi poslušal bivšo ženo, len sigurno nisem, glede pijače pa, to pa j stvar argumentov

Saj mogoče pa sem tvoja bivša žena.

Glede pijače - verjemi, ljubček, da pretiravaš.

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:45

a rabiš družbo napisal:zame martina ali gin :))

jest jih imam pa 41 :(( če želiš pusti kontakt...

od kod pa si? jaz sem iz okolice Celja

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:47

strupenjača napisal:
samski moški napisal:
strupenjača napisal:

po tvojem imenu bi se kar strinjal s tabo, ampak ona je v Nemčiji trenutno, tako da rahlo dvomim, vem da pretiravam, začnem abstinirat po novem letu

Default avatar a rabiš družbo 12 Dec 2011 19:48

sem gorenjka :))

Default avatar Numero 12 Dec 2011 19:48

samski moški napisal:
strupenjača napisal:

Nabavi litrsko kriglo za pivo, ko jo boš dvigal in nagibal, boš sproti treniral dvigovanje uteži :)))

Pivska in fizkulturna rekreacija hkrati, glede na to, da nisi lenoba, boš zmogel ta dvojni napor, pa še dolgcajt ti ne bo :))))

Default avatar strupenjača 12 Dec 2011 19:49

samski moški napisal:
strupenjača napisal:
samski moški napisal:kot da bi poslušal bivšo ženo, len sigurno nisem, glede pijače pa, to pa j stvar argumentov

po tvojem imenu bi se kar strinjal s tabo, ampak ona je v Nemčiji trenutno, tako da rahlo dvomim, vem da pretiravam, začnem abstinirat po novem letu

No evo, to zadnje je kronski dokaz - VSI alkoholi začnejo abstinirati naslednji teden, naslednji mesec, tako kot vse ženske začnejo hujšati naslednji teden, naslednji mesec pa čisto zares, samo še danes bom malo ...
A te ni škoda?

Default avatar realnež 12 Dec 2011 19:51

samski moški napisal:že nekaj časa sem samski in ker mi je v jesenskih dneh dostkra dolgčas, si včasih nalijem kozarček ali dva, sem pa naredil obračun za november in sem spil
4 flaše martinija
3 sixpacke piva
pol litra gina

Mislim, da spet ni neke panike - če malo preračunaš ti pride dober dcl martinija na dan, ki je le malo močnejši kot vino, 0,7 dcl žganega in pol pira - če pretvoriš vse v bolj znano "valuto" pir, je to 2,5 pira/ dan. Mislim, da ni neke panike, si pa le najdi neko motivacijo in športaj 2-3x na teden, pa te bo potem minilo tudi do toliko pijače ko boš videl, da se slabše počutiš ob športanju.

Poskrbi torej, da bo prišlo do vstajenja (iz kavča...)

Default avatar samski moški 12 Dec 2011 19:52

saj sem ti povedal da je tole obdobje zame depresivno, božič, novo leto, si ne predstavljam da zdaj ne bi pil..to je moje darilo meni za božič in novo leto, po novem letu me pa čaka nov projekt pa itak ne bom dosti doma, nič grem počasi
lp

Default avatar malinovec 12 Dec 2011 20:20

Kaj, če bi zdaj preizkusil svojo moč in danes nehal. Tako bodo možganske celice ostale nepoškodovane in ti se boš prenovil. Mogoče šampanjec za nazdravit, pa nič več.

Pa šnops tako grdo smrdi pijančkom iz ust.

Daj si drugačno darilo sebi. Poskusi trezen uživat. Saj te razen alkota še kaj privlači, ali pač.

Default avatar realno 12 Dec 2011 20:46

samski moški napisal:že nekaj časa sem samski in ker mi je v jesenskih dneh dostkra dolgčas, si včasih nalijem kozarček ali dva

In če bi si omislil kako žensko, pa jo tako iz čistega dolgčasa naskočil enkrat do dvakrat na dan, včasih pa bi jo peljal tudi na kak sprehod?

Drugač pa itak da si alko. Vsaj zacahnjen. če ne že čist taprav. Žal :((((

Default avatar a.a 12 Dec 2011 21:05

Mislim, da si že zabredel in si odvisen od alkohola, glede na to, da praviš, da si napet dokler nekaj ne spiješ. Telo ti že daje znake, da je odvisno.

Ker sem bila nekoč svojka alkoholika sem videla svašta in ti priporočam, da se izogibaš osebe, ki tudi sama rada cuka, ker to vaju bo potegnilo v brezno. Obkrožit se moraš z ljudmi, ki ne pijejo. Naredi si plan (mislim, da si ga delno že), določi datum kdaj boš nehal in se tega tudi drži. Bodi sam sebi močna opora. In ko se boš odločil, vedi, da je treba ves alkohol umaknit iz stanovanja in 0 je 0. Niti požirka več. Spomnim se stavka iz knjige za zdravljene alkoholike in gre tako nekako: zdravljen alkoholik nikoli ne more ostati zmerni pivec, ampak vedno samo alkoholik.

Glede na to, da si se odločil, da boš prihodnje leto nehal, ti res želim vse dobro in vzdrži, če pa ne bo šlo, pa poišči pomoč.

Default avatar žena alkoholika24224 12 Dec 2011 21:46

Ne si mislit, da na takih količinah ostaneš, če nadaljuješ v tem tempu. Razlog pa nikoli nima veze. Veselje, žalost, dolgčas... za vsako stanje se najde razlog za "kozarček".
In ja, ful smrdite, pivci alkohola, samo sami sebe ne vohate. Moj se je lahko v špegel gledal, pa je imel občutek da je čisto trezen (čeprav se je opotekal in gledal navzkriž).

Pa še nekaj. Samo razmišljanje o tem, da si morda alkoholik, še ne reši nič. Začet moraš delat na sebi in to ta trenutek. Prenehat pit pa konec. Po 3 mesecih abstinence še ne moreš naredit nobenega zaključka. Čim spiješ prvi kozarec si na istem, kjer si nazadnje nehal. In potem se to samo še stopnjuje, zavedaš se pa vedno manj. Ker si samski je še toliko večja možnost, da se sam ne pobereš.

Iskreno ti želim vso srečo! Predvsem pa voljo, da pri sebi tole še pravi čas spremeniš.

realnež napisal:
4 flaše martinija
3 sixpacke piva
pol litra gina

Mislim, da spet ni neke panike - če malo preračunaš ti pride dober dcl martinija na dan, ki je le malo močnejši kot vino, 0,7 dcl žganega in pol pira - če pretvoriš vse v bolj znano "valuto" pir, je to 2,5 pira/ dan. Mislim, da ni neke panike, si pa le najdi neko motivacijo in športaj 2-3x na teden, pa te bo potem minilo tudi do toliko pijače ko boš videl, da se slabše počutiš ob športanju.

Poskrbi torej, da bo prišlo do vstajenja (iz kavča...)

Čez poletje, ko smo betonirali, je bla minimalna koncentracija 3 štamperli domačice in 5-7 pirov dnevno...pa sem še daaaaaaaleč od a.a.

Oboleli antialkoholičarji bi pa tegale trota, ki je komaj probal nekaj alkohola dnevno, poslali kar na a.a. ???

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Default avatar EnMb 13 Dec 2011 07:31

Še en samski, ki bi mu včasih pasala družba ob kakem kozarčku ali dveh. Če si zainteresirana, piši na: [email protected]

a rabiš družbo napisal:sem tudi samska pa včasih rada spijem kak kozarček v tvoji "mesečni ponudbi" je kar nekaj pijače ki bi jo sama tud spila kak kozarček ali dva !!

Default avatar nemaveze 13 Dec 2011 10:38

Stari, jaz imam rad alkohol, ampak tolko popijem v celem letu.

Default avatar reala 13 Dec 2011 12:49

Vsak, ki mora spiti vsaj dve enoti alkoholne pijače na dan, je alkoholik... Študije, debate, primeri iz realnosti....

Avtorja tudi bolj pritegne trenutno alkohol, kot pa karkoli drugega - zato mu daje prednost, govori, da se bo "odvajal" po novem letu", ker je ugodje in užitek pač prevelika skušnjava v primerjavi z užitkom alkohola in nezavedanjem, da drsi v še globjo odvisnost. V bistvu si trenutno polni primanjkljaj na čustvenem področju - ker mu je družba alkohola ob večerih ljubša, kot karkoli drugega bolj zdravega.

To je enako, kot pri tistih, ki se prenajedajo, prenažirajo po domače, ker si s tem tolažijo primanjkljaj na čustvenem področju. To je drsenje v odvisnost - pa naj bo droga alkohol, ali hrana. To so zasvojenosti. Pa če si še tako zatiskate oči in se prepriujete, da ni res.

Na vrh