Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Odstranitev vseh podpazdušnih bezgavk

Odstranitev vseh podpazdušnih bezgavk

Pozdravljeni vsi,

sem že skoraj 4 tedne po operaciji dojke, odstranitev in takojšnja rekonstrukcija z režnjem iz trebuha. Po majčkenih zapletih in vrnitvi v bolnico zaradi hematoma sem zdaj malo bolje.

Po pregledu na Polikliniki so rekli da je rana ok, da mi ne bo treba več nositi teh groznih kompresijskih nogavic, tudi avto bom lahko počasi že začela vozit…… Pričakovala sem sicer še obsevanja in kemoterapijo, ampak včeraj pa so me na hitro poklicali nazaj k kirurgu onkologu in ta mi je povedal, da je bila prva odvzeta bezgavka izpod pazduhe okužena in bo treba ponovna operacija, na katero me bodo poklicali najverjetneje že prihodnji teden. Ker sem bila zelo presenečena da bo potrebna še ena operacija niti nisem vedela, kaj vse moram vprašat…. sedaj pa se mi vprašanja kar ne nehajo in tudi odgovora na netu še nisem našla. Ali mi lahko prosim pomagate:

ali si pri operaciji v splošni anesteziji
ali je potrebna pred operacijo kakšna dodatna preiskava
koliko časa si v bolnici, kdaj prideš v bolnico (kakšen dan prej)
ali spet dobivaš injekcije proti strjevanju krvi in ali jih je potrebno dajati tudi še po prihodu domov
ali so spret potrebne kompresijske nogavice – če da spet koliko časa
baje pridem domov z drenom, kako to izgleda, se lahko potem umivaš, tuširaš, kako prazniš bučko – če sploh….
Joj in še veliko drugih vprašanj in če je kaj še pomembnega mi prosim napišite.

Ko sem mislila da sem vsaj z operacijami konec je sedaj spet to…… sem kar vsa iz sebe ampak vem da bo tudi to minilo….. ko se nehaš ukvarjat z enim itak pride zmeraj še kaj drugega.

Lep dan želim vsem in bodite zdravi

Lisička draga, na vsa vprašanja ti ne bom znala odgovoriti, ampak – vsi skupaj ti bomo pa že znali pomagati:)
Ne vem sicer, zakaj ti niso odstranili vseh bezgavk že pri prvi operaciji. Namreč, meni so tako razložili, da vzamejo eno (varovalno) bezgavko in jo takoj obdelajo v laboratoriju (operirana sem bila v LJ). Če se izkaže, da je pozitivna, odstranijo še ostale. Meni so odstranili vse. Predvidevam, da boš tudi tokrat v splošni anesteziji. Zagotovo boš lahko šla takoj naslednji dan domov, če se seveda kaj ne zaplete. Jaz sem šla. Imela sem dren. Vsak dan zamenjaš stekleničko (ti jih bodo dali toliko, kolikor jih boš potrebovala). Potem pa na kontrole in tudi na punkcijo, če se ti bo nabralo preveč limfne tekočine. Tudi injekcije sem si morala dajati nekaj dni. Tuširaš se z drenom lahko, le malo bolj pazljivo. Kompresijskih rokavic ali nogavic pa jaz nisem uporabljala in o njih ne vem ničesar.
Ne pozabi na telovadbo!
Upam, da sem ti mičkeno pomagala. Vem, da se ti zdaj misli vrtijo samo okoli te operacije. Ampak, največji del je že za tabo;) Še kaj se oglasi. Srečno!

Pri prvi operaciji so naredili “hitri” test na varovalni bezgavki. Potem to bezgavko, skupaj z ostalim tkivom, ki je bil odvzet (dojka) pošljejo v histološko preiskavo in šele tam se lahko dokončno potrdi ali ovrže rezultate “hitrega” testa. Očitno so pri “lisički” šele histološke preiskave pokazale na metastaze, zato naknadna operacija. Lahko da ne bo več pozitivnih bezgavk, a tega ne morejo vedeti, dokler jih ne izrežejo in dajo v histološko analizo.

nova
Uredništvo priporoča

Dragi vsi,

hvala za odgovore. Naj vam povem da sem že po operaciji, doma z drenom. tako da je večino mojih dilem že razjasnenih. Če koga še kaj zanima na to temo, pa si lahko več prebere v nadaljevanju.

Pri prvi operaciji so mi že vzeli ven bezgavko vendar ob hitrem testu niso mogli zagotovo ugotoviti, ali je pozitivna ali ne in zato so takrat ostale pustili. Po biopsiji pa se je izkazalo da je pozitivna, zato je bila potrebna še ena operacija.

V bolnico sem prišla en dan prej, potem je potrebno biti tešč tako kot pri vsaki operaciji. Operacijo sem imela šele popoldan tako da sem se celo dopoldne prej kar fajn dolgočasila. V bolnici sem ostala dva dni po operaciji, včasih ostaneš tri….. odvisno.
Ob operaciji sem bila v splošni anesteziji, vse skupaj pa traja tam dobro uro.
Od dodatnih preiskav so vzeli le kri, vse ostalo je zadostovalo od prejšnje operacije, saj je minilo komaj mesec dni.
Po odpustu iz bolnišnice moram še 10 dni dobivati injekcije proti strjevanju krvi, imam protibolečinske tablete, kompresijske nogavice niso potrebne, le tisti dan ko je operacija so mi noge povili do naslednjega jutra.

Ja in domov sem prišla z drenom in bučkami za rezervo. Bučke menjam vsako jutro približno ob isti uri, ob menjavi pa zapišem, koliko se je nabralo te tekočine in bom ob naslednjem pregledu to pokazala. Saj v bistvu je čisto OK da imaš še dren saj v nasprotnem primeru je veliko možnosti, da se naredi kakšen hematom in to je potem kar dosti komplikacij.

Lepo bodite!

Lisička1, me res veseli, da je vse uspešno za tabo in da nimaš nobenih težav.
Kaj pa sledi? Boš na kemoterapiji ali samo na obsevanju?

Živjo,

sledi kemoterapija, začnem v sredini oktobra. Koliko jih bom dobila še ne vem, se takrat vse zmenim. Sledi tudi obsevanje in hormonske tablete. Vsaj tak je sedaj plan.

Imam še MR jeter, ker so na UZ našli neke pike… lahko da gre za hemangliom (ne vem če sem prav napisala). Scan kosti pa je OK. Vsaj nekaj 🙂

New Report

Close