Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca laboratorijski izvid

laboratorijski izvid

SPOŠTOVANI.
Pred kratkim sem opravila sistematski pregled. Dobila sem izvide laboratorijskih preiskav po pošti domov, sedaj pa me
Zanima kaj pomenijo hematološke preizkave krvi pod oznake K-MPV, ki je
L6,8 IN K- TROMBOCITI H 372. (so odstopanja od oreient vrednosti), povišan pa je tudi S holesterol 5,8 in S – trigliceridi H 1,72. Ker se moram svojemu zdravniku naročiti in bom na vrsti šele čez dva tedna, me zanima, kaj izvidi pomenijo. Lepo vas prosim za obrazložitev in svetovanje. Že v naprej se vam prav lepo zahvaljujem.

MPV je mean platelet volumen, to je srednja prostornina trombocitov in tako kot navedena vrednost trombocitov sama po sebi ne pomeni kaj posebnega. Višji vrednosti holesterola in trigliceridov (maščob v krvi) pa terjajo (vsaj) dietno prehrano.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Labaratorijski izvid krvi iztopa pri sedimentaciji – 20. Vse ostaele stvari so v mejah normale. Kaj to pomeni?

Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Lahko le prebolelo okužbo, kajenje… … …. …..ali pa sploh nič.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mene pa zanima kaj pomeni oznaka MCV pri izvidih krvi ???

MCV pomeni volumen (velikost) rdečih krvničk.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
sem aktivni športnik in vsako leto opravljam obvezni športni pregled za izdajo tekmovalne licence. Danes sem po pošti prejel obvestilo o uspešno opravljenem pregledu.
Skrbi me le laboratorijski test pri katerem je kar nekaj odstopanj od orientalnih vrednosti.

sedimentacija: SR:6mmHg, L:5,9, Hb-140g/L, Ht:0,41 DKS:nevtrofilci 33,2, limfociti 55,6, eozinofilci 0,3, nevtrofilci-a 1,97, eozinofilci-a 0,02, krvni sladkor-5,4mmol/l, GT-0,29qKat/L,
URIN- pozitivne beljakovine in eritrociti v sledovih, AST 0,49, ALT 0,35, Bilirubin cel.22, dir.4, sečnina 6,1 mmol/L, Kreatinin 100 mmol/L, holesterol 5,0mmol/L

Hvala za pričakovan odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Beljakovine in eritrociti v urinu bi lahko govorile npr za infekt kot recimo vnet mehur, sicer med izvidi ni nevemkakšnih odstopanj od normale (če ste mislili še na bilirubin in kreatinin) prvi je lahko višji tudi od ev jemanja določenih zdravil, predolge preveze žile pri odvzemu, prirojeno…, vrednost sicer komaj kaj višjega kreatinina bi bila lahko posledica višje mišične mase, telesnega napora, uživane mesa…
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni !

Prosila bi , če mi lahko laboratorijski izvid od osnovne krvne preiskave
razložite . Drug tedn imam manjšo operacijo , pa rabi kirurg krvni izvid.

K- Levkociti : 9.03 ( 4-10 )
K- Eritrociti : 4.43 ( 4.2- 6.3)
K- Hemoglobin : 129 (120- 180)
K- hematokrit : 0.383 ( 0.37- 0.54)
K- MCV : 86.5 ( 81-94 )
MCH-K 29.1 ( 26 -32)
K-MCHC 337 ( 310 – 350)
K- Trombociti 346 ( 140-340)
S- C.reakt.prot.quick <8 ( do 10 )

Saj to je vse v mejah normale ane ?

Ali mi lahko še razložite tele oznake – oz kaj to je :

– Hematokrit
– MCH-K
– K-MCHC
– S- C.reakt.prot.quick

Hvala najlepša !

lp A

Pozdravljeni!
Izvid je OK
Hematokrit: delež, ki ga v krvi predstavljajo rdeče krvničke
– MCH-K: povprečna masa hemoglobina na posamezno rdečo krvničko
– K-MCHC: povprečna koncentracija hemoglobina v rdeči krvnički
– S- C.reakt.prot.quick;: CRP – C reaktivni protein: vrednost, ki je parameter vnetja in pogosto povečan pri (bolj) bakterijskih okužbah

Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sin, ki živi v Španiji, mi je poslal laboratorijski izvid, s prošnjo, da dobim razlago o morebitnih nepravilnostih. Star je 22 let, dela težaško in precej kadi, tudi travo.Prepisala bom samo tiste podatke iz LABORATORIO ANALISIS CLINICOS HOSPITAL, ki so označeni z zvezdico oz. so blizu meje:
hematograma, serie roja
HEMATOCRITO: 39,8% * (42-52)
H.C.M. : 33,2 pg *(27-33)
serije blanca
LEUCOCITOS: 10270,00 mme (4,000-11,000)ni zvezdice!
formula leucocitaria
MONOCITOS: 9,1% (1-10) ni zvezdice !
BASOFILOS: 0,4 % (0-2) ni zvezdice !
EOSINOFILOS 544,31 /nL*(hasta 500)
serie trombocitaria
PLAQUETAS 456.000,00 mme* (150,000-450,000)
bi0quimica sanguinea
HDL- HOLESTEROL 64,13 mg/dl.* (35-55)
orina: OK

sIN JE BREZ VRANICE.ZELO VAM BOVA HVALEŽNA

MIMA

Pozdravljeni!
Podatki z izvidov povedo seveda več, če imamo podatek, zakaj je bila kri (in voda) pregledana. A na splošno večjih posebnosti v izvidu ni, nekoliko višji eozinifilci so lahko odraz alergij, parazitov, višji HDL holesterol je “dober” holesterol in torej ni problematičen, po naših referenčnih vrednostih je hematokrit (hematocrito) še v mejah normale….. ampak kot rečeno…važen je podatek, kaj so s pregledi želeli ugotoviti.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni !

Dne 15.04. se je moj zdravnik (na Orl) odločil, da mi dajo še kri pregledati. Glede bolečega ušesa/ sluhovoda in pa neslišnosti.

Celotni izvid sem Vam prepisala/ napisala.

In laboratorijski izvid od krvi je sledeči :

S-CRP 4 (0 – 5.0)
k-Lkci H 11.6 (4.0-10.0)
K-Erci 4,63 ( 4.5-6.3)
K-Hb L 133 (140-180)
K-Ht L 0,397 (0.40-0.54)
MCV 85.7 (81.0-94.0)
MCH 30.1 (26.0- 32.0)
MCHC H 352 (310-350)
RDW 12.7 ( 11.5 – 14.5)
K- Trombociti H 415 (140 – 340)
—————————————-

DIFERENCIALNA KRVNA Slika :

Nevtr. segmentirani# : H 9,1 ( 1.6 – 7.5)
Limfociti # 1,9 (0.8 – 5.0)
Monociti # 0,6 (0.1 – 1.0)
Eozinofilci 0,1 (0.1 – 0.6)
Bazofilci 0,1 (0.0 – 0.2)
Nevtr. segmentirani H 78,0 % (40.0 – 75.0)
Limfociti L 16,6 % ( 20.0 – 50.0)
Monociti 4,4 % ( 2.0 – 10.0 )
Eozinofilci L 0,5 % (1,0 – 6.0)
Bazofilci 0,5 % ( 0.0 – 2.0)

Sedaj me pa zanima glede na vse te rezultate – ali se res neda nič pomagat, glede nato da se tud tak slabo počutim , da se mi občasno tud kar vrti.

Kakšen se vam ta izvid zdi ?

Najlepša hvala in lep pozdrav !

Alenka

Žal ugotavljanje bolezni večinoma ne gre le iz laboratorijskih izvidov, sploh iz takih, kjer ni večjih odstopanj od normalnih vrednosti (poleg tega že jemljete amoksiklav, kot ste navajali pod drugo temo) Izvidi sami pa nujno ne pojasnjujejo vašega slabega počutja.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Določanje specifičnih protiteles
Zanima me kaj pomeni izvid igg 41,40 e-ml

Zadnji laboratorijski izvid mi kaže slabo ter vas prosim da mi razložite ka je to K-MCV imam 74,9
K-MCH imam 25,0 in K-RDW imam 17,2 star se 56 let in me zato precej skrbi. Hvala

Pozdravljeni!
V navedenih izvidih kaj več napačnega od manjših rdečih krvničk ni in bi samo na osnovi tega težko rekel, da kaže slabo…..odvisno seveda, kaj so z izvidom želeli ugotoviti. Manjši MCV je lahko npr pri pomanjkanju železa, odvisno pa tudi od ostalih vrednosti hemograma (Hb, E…) in kot rečeno, kaj so ugotavljali s preiskavo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

MCV (kaj ta oznaka pomeni – nekje sem slišala, da je povezano z vitaminom B) imam pod mejo 78,3 (81,0-94,0 fl), hemoglobin pa je 132 (123-153 g/L).
Vem, da to nič takega, me pa vseeno zanima, če je to lahko povezano s ščitnico, saj sem pred 14 dnevi imela antiTg 130 KE/L (do 60) in dobila diagnozo Hashimoto.
Ali se lahko na podlagi enega krvnega izvida antiTg diagnosticira to bolezen? TSH pa je bil 3,94 mE/L, v mejah normale. Medtem, ko je bil prvič rahlo povečan 6,369, zato sem bila poslana na nadaljne preiskave.
Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni! Nižji MCV ne običajno povezan s pomanjkanjem železa (kar je pogosto pri ženskah npr zaradi krvavitev ob menstruacijah), Povišan TSH in anti Tg pa res nakazuje Hashimotov tiroiditis.
MCV (mean corpuscular volume) je vrednost, ki pomeni srednji volumen rdečih krvničk
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imam eno vprašanje glede krvi. Zaradi gastroskopije sem moral oditi na preiskave krvi, kjer niso našli nič posebnega, le nekaj me zanima – na izvidu čudno piše glede ref. vrednosti K-Erc % Hiperkromni piše od 0-2.5 sam pa imam 4,1, vendar ni označeno tako kot npr. pri Trombocitih, katere imam malo čez ref. vrednost.

Lp

New Report

Close