Urgenca

Posvet o urgentnih stanjih, bolečinah, povišani temperaturi in poškodbah. Kje poiskati pomoč?

Moderator:
SRebolj
Sašo Rebolj
dr. med., spec. druž. med. 
NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Bula na glavi

Default avatar mimimi 22 Maj 2008 22:48

Spoštovani!

Pred kratkim sem na zadnjem delu lobanje "zatipal" nekakšno bulo ali kost?!
Bula se nahaja na sredini zadnje strani glave kakšnih 10 cm od vratu navzgor. Je to normalno ali je kaj resnega?

Hvala za odgovor

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar SRebolj 22 Maj 2008 23:13

Pozdravljeni!
Na delu glave, kot si ga predstavljam po opisu je normalno tipati izboklino - bulo, ki pa je seveda tam od nekdaj. Če govoriva o buli, ki je nastala na novo pa seveda ni "normalno" ampak najverjetneje nenevarno - a brez ogleda bo težko opredeliti za kaj gre.
Lep pozdrav!

- - - - - - - -
Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar Marushka 18 Dec 2008 18:27

Mene tudi zanima kakšne so možne razlage za nastanek takšne bule? Ponekod sem prebrala da je možno nastajanje tumorja. Danes sem jo zatipala prvič. Na levi strani glave med lasmi. Nisem pa imela nobene poškodbe.

LP!

Avatar SRebolj 19 Dec 2008 15:15

Še največkrat le zamašena žleza, velika večina izboklin v lasišču ni nevarnih in jih je možno odstraniti, če so kozmetično moteče.
Lep pozdrav!

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar Daxa 20 Mar 2009 19:58

Spoštovani!
Mojemu prijatelju se občasno na glavi pojavijo bule (otekline) v velikosti oreha, ki ga srbijo in preko noči izginejo. Ko se pojavijo postane utrujen in ga zebe, vendar pa temperature nima. Največje bule ima za ušesi, kjer so se tudi prvič pojavile,ko je imel vnetje ušes.

Hvala za odgovor

Avatar SRebolj 21 Mar 2009 10:59

Pozdravljeni!
Žal si omenjene bule težko predstavljam oz. jih pripišem meni znanim boleznim, če seveda ne gre za poškodbe ali pike insektov...
Lep pozdrav!

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar Barbara Fekonja 19 Jul 2010 14:48

Imam bulo na desni strani glave za ušesom in me zanima za kaj gre!
Hvala za vnaprej!
Barbara

Avatar SRebolj 19 Jul 2010 19:25

Opis je skrajno pičel.....bezgavka je recimo ena od možnosti.
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar Dee 14 Okt 2010 06:36

Kaj bi lahko bila premikajoca se in boleca bula na zadnjem delu glave? Prijateljica jo ima ze par let in pravi, da se vse skupaj slabsa, postaja vecje in bolj bolece?

Avatar SRebolj 14 Okt 2010 09:03

Recimo zamašena žleza, aterom, če se vname, boli in če je zadevo treba odstraniti, se to naredi kirurško.
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar Dee 14 Okt 2010 10:00

Najlepsa hvala in lep pozdrav!

Default avatar Lanči 22 Feb 2011 20:44

Pozdralvjeni,

že dlje časa cca 4 mes si tipam na zadnjem sredinskem delu vratu proti lasišču neko trdo bulo, skorajtrda ko kost. In ko premaknem glavo v desno stran se ven izboči, ko pa obrnem v levo pa se set na drugi strani izboči. Bi lahko to bila kost? Naj povem da sem bil prejšnji teden na UZ vratu zaradi bezgavk, bila sem v dveh mescih 2 x na UZ vratu pa mi je napisala sledeče:
v okolici ščitnice ne vidim bezgavk, je pa videti pod mandibulo več bezgavk levo v vel.okrog 3,7 x 3,4 mm, 2,8 x 7,5 mm in še nekaj manjših klinično nepomembnih, gladkorobih in delujejo kot normalne bezgavke, desno izmerim dve bezgavki v vel. orkog 2,6 x 8,5 mm in 3,3 x 6,6 mm, prav tako normalnega izgleda. Na samem narastišču obračalne mišice pa je videti manjšo bezgavko 4,4 x 2,8 mm, ki pa je prej nisem opisala ob prejšnjem pregledu, to je bilo 1 mesec nazaj. Drugih formacij ni videti, razen vidim še formacijo na trapeziusu v steni mišice ostro omejeno formacijo 14 x 6 mm, ki je nohomogene strukture, bolj kot fibrizna, manj kot lipomatozna, ni vtisa bezgavk.Kontrola za 2 mes.
Je pa res da sem pozabila omeniti tole bulo oz kost, ne vem kaj, kajti takrat sem šla zardi bezgavk.
Hvala za vaš dgovor in mnenje
Lepo pozdravljeni

Sanci

Avatar SRebolj 23 Feb 2011 20:52

Pozdravljeni!
Morda tipate kakšno normalno strukturo, ki je tam že od nekdaj, aterom ali kakšno zadevo v koži.......stvar pa bi bilo nedvomno treba videti in potipati za vsaj približno pameten odgovor.
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar malaxy 18 Apr 2011 14:34

Pozdravljeni!

Stara sem 22 let in že več let imam na vrhu glave manjšo bulo pa ma zanima kaj bi to bilo?
Nasplošno se počutim odlično, nikoli bolana pa tudi glavobole imam zelo zelo poredko.
Ali je možno da gre za lojnico?

Hvala za odgovor! LP

Avatar SRebolj 18 Apr 2011 19:15

Seveda je možno, žal pa z vašega opisa ni možno povedati prav nič bolj določnega
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar Dule 01 Maj 2011 22:39

lep pozdrav, imam sledeče vprašanje, zadnje 2 dni ko sem ustal me je bolel vrat in pa rahlo tudi glava, predvideval sem da gre za neudoben spanec t.i. (zaležati se) danes sem pa začutil na glavi bulo na zadnji strani (višina) malo višje od ušesa in 2-3 cm levo od sredine. Ta bula je velika (obsek) do 1cm izboklina pa 3-4 mm. Ko se dotaknem me zaboli ( bolečina : kot bi pritisnil na podkožni mozolj) po celi glavi mi pa je čuden občutek kot bi imel glavobol in rahla bolečina v zgornjem vratnem delu. drugih simptomov ne opažam.hvala za vaš trud in čas.
lep pozdrav!

Avatar SRebolj 02 Maj 2011 12:00

Morda pa je "mozolj", zamašena, vneta žleza, absces........
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar tjjo 22 Maj 2011 12:38

Pozdravljeni,
mene zanima na glavi imam bulco, ki mi je zdravvnik ko sem ga vprašala rekel da je vodna bulca ni naredil nič posebnega pregleda pa me zanima je možno da se razvija v rak oz. tumor. In je smiselno če je bulca neškodljiva jo odstranit kajti jo zarkijem z lasmi in me nemoti preveč. Hvala za odgovor.

Avatar SRebolj 22 Maj 2011 22:07

Pregledana je bila, da bibilo vseeno kaj nevarnega komaj verjamem, večino bulic se da odstraniti, če je pa to medicinsko potrebno, pa brez pregleda ne moorem oceniti, a povsem možno se mi zdi, da to ne bo neobhodno potrebno
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar natyka 14 Okt 2011 00:16

pozdravljen
moja hčerkica bo kmalu dopolnila 3.leta in imava težave z glavico.Nad zatiljem so se ji nekje po 6.mes.starosti pojavile 3 bulice.Šla sem z njo k zdravnici,nakar mi je rekla da gre za bezgavke.Nato sva po letu dni zopet šli pokazat glavico,ker še jih je vedno imela,vendar so ji zginjale in zopet naraščale,sploh ko se jo je loteval kakšen nahod.Napotila naju je na UZ glavice,nakar nama je zdravnica dejala,da gre za bezgavke.Nato so ji sčasoma popolnoma izginile,nedolgo nazaj pa jih je zopet dobila po glavici,vendar še več.Te ji zopet rastejo in že skoraj izginejo,nakar zopet malo povečajo.Jo pa tam kjer se ji nahajajo,srbi glavica in se dosti praska.Danes sem bila z njo zopet na UZ. vendar ji ga niso opravili,ampak so jo samo pregledali,ter mi rekli da moram z njo do hematologa,ker jim je to nekaj nenavadnega.Nevem zakaj so mi do zdaj vsi trdili da so bezgavke,danes pa dobim tak odgovor?So pa te bulice trde,začnejo se nad zatiljem proti vrhu glavice,so pa različno velike.
Zanima me ali gre za kaj nevarnega oz.kaj vi mislite da ima?Res sem čisto obupana.
Hvala za vaš odgovor.
S spoštovanjem.

Default avatar Nik123 18 Nov 2011 16:54

Spoštovani,
Že več kot pol leta sem imel na glavi med lasiščem eno bulo(velikosti lešnika) cca2cm nad čelom. Dva dni nazaj je bula postala boleča in srbeča. Ko sem hotel pogledat kaj to je in raztegnil kožo je bula počila in se je izlila bela tekočina in nekaj krvi. Krvavitev se je čez par minut ustavila.Naslednji dan se je bula zmanjšala(je skoraj neopazna) vendar se je pojavila oteklina na čelu (v centralnem delu) in imam skoraj polovico čela otečeno. Nič me ne boli, moti me samo velika oteklina na sredini čela.
Najlepša Hvala za Vaš odgovor.

Avatar SRebolj 19 Nov 2011 16:18

Pozdravljeni!
Verjetno je iz te bule, ki se je vnela, nastal ognojek, ki je koncno pocil, gnoj je iztekel ven in to naj bi bil dober znak, da se bo zadeva umirila. Ce se je rdecina razsirila bolj v okolico oz izgleda kot razsiritev vnetja, potem morate kljub vsemu k zdravniku
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar hejhej 07 Dec 2011 10:51

Pozdravljeni!

Že več let (prib. 7,8let) imam na vrhu glave bulo (velikost lešnika),ki me na dotik ne boli. Glavobole imam zelo zelo redko, nasplošno se dobro počutim, nikoli bolana.
Ali je možno da gre za lojnico? Zanima me tudi, če v vsakem primeru lojnica poči, in če se odstranjujejo samo operativno, kako je z tem?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Avatar SRebolj 07 Dec 2011 14:01

Možno, da gre za kaj takega, nikakor ni nujno, da kdaj poči, če se ne vname, je to celo malo verjetno in če jo imate že toliko let, ni pričakovati, da bo izginila sama. Odstranjuje se jo pa res operativno.
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar klemzi99 01 Mar 2012 15:37

Dober dan

Jaz imam na glavi že od rostva bulico pod to bulico pa me na otip zaboli
Rad bi vprašal če je to kaj resnega.

Hvala za odgovor

Lep pozdrav

Avatar SRebolj 02 Mar 2012 09:14

Ne vem, koliko časa je minilo od vašega rojstva in žal popolnoma nič ne vem, kakšno bulico imate, tako da vam ne morem odgovoriti.
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar brankam 12 Apr 2012 21:28

Pozdravljeni,

Imam sina, starega skoraj pet let. Zadnja dva tedna na njegovi glavici (na zatilju) opažam dve manjši bulici pod lasiščem, ki so na otip trdi in boleči ob pritisku nanjo. Sicer na videz ni opaziti nobene rdečice na bulici ali pa kakšnega drugega znaka spremembe na koži. Ali bi lahko bilo kaj resnega? Bi bilo dobro iti zdravniku? Bulici sta majhni v premeru nekje do centimentra, v višino pa 3 do 4 milimetre.

Vnaprej hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Branka

Avatar SRebolj 13 Apr 2012 19:34

Pozdravljeni
Možnosti je več, k sreči velika večina nenevarnih. Vseeno vam predlagam, da jih pokažete tudi zdravniku, saj je ocenjevanje takih sprememb brez pregleda precej kočljivo
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Default avatar Jasmina86 17 Apr 2012 23:57

Pozdravljeni!
Že od otroštva imam na zgornjem delu vrata za ušesom vraščeno trdo bulo kot kost. Nikoli me ni motila, ni se spreminjala, zato se z njo nisem obremenjevala, kajti tam je pač bila, čisto ne moteča. Sedaj sem stara 26 let in se mi zdi da me je začela nekoliko motiti. Zdi se mi tudi da se je v zadnjih dveh mesecih malce povečala. Še vedno ne boli, se ne premika, kot sem že omenila, izgleda da je vraščena. Velika je cca 2x3cm. Pri zdravniku še nisem bila, zato vas prosim, če mi lahko poveste kaj bi lahko ta bula bila.
Za odgovor se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.
Lep pozdrav, Jasmina

Avatar SRebolj 18 Apr 2012 16:55

Pozdravljeni!
Ne daljavo in brez pregleda je to čisto ugibanje.....aterom recimo.....
Lep pozdrav

- - - - - - - -

Sašo Rebolj, dr. med.

Na vrh