Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Zlicka

Zlicka

Pozdravljeni.
Marca letos sem bila 3 tedne bolna, zacelo se je z bruhanjem in drisko, vedno ponoci( kot neki napadi), tresla sem se kot siba na vodi. Sicer se je bruhanje hitro umirilo, potem pa skoraj mesec dni, nonstop slabost in bolecine v zlicki oz karkoli sem pojedla se mi je nekako ustavilo na zlicki, kot, da ne gre naprej. Pregledana sem bila urgentno uz trebuha, ki je bil ok, na vodi je bila prisotna kri, na veckratnih odvzemih. Potem sem imela pregled secil (prehodnost) z barvilom, kjer razen zacetka gobaste ledvice (kaj je to?), niso ugotovili nic. Narocena sem se na cistoskopijo in gastroskopijo. Sedaj sem pa zopet ze 10 dan cisto fuc, zopet se je zacelo ponoci z slabostjo in drisko, bruhat nisem mogla, samo rigala sem, najbolj cudno mi je pa, da mi vedno rata najbolj slabo preden grem na blato, potem je pa boljse. Zakaj slabost pred potrebo? Je sploh smiselno da grem na gastro, ali bi mogla na kolonoskopijo?
Se opravicujem za zmesano pisanje, nevem kako naj krajse zapisem, moja zdravnica je super, mi je ze nerodno tja it, ampak niti ona vec neve kaj bi bilo. Naj povem da jemljem euthyrox, 2011 sem bila na jodu.
Aha, pa napade lakote imam vcasih, pac pojem kar si zamislim, tudi ce vem da mi bo slabo :/ grozna sem. Z tezo nimam tezav, imam 60 kg. Ne pijem in ne kadim.
Najlepsa hvala za potrpezljivost.
Lp

Zdravo! Težave vsaj v večjem delu vašega opisa spominjajo na težave z želodcem v smislu vnetja sluznice in podobno. Gastroskopija se mi zdi smiselna izbira, na UZ trebuha se tovrstnih sprememb ne vidi. Pred tem je možno poskusiti z zaviralci protonske črpalke kot npr pantoprazol in po potrebi oz ob trenutnih bolečinah s preparati, ki vsebujejo hidrotalcid (torej antacidi). Kar zadeva gobasto ledvico: gre za redko prirojeno stanje s številnimi malimi razširitvami zbiralc v ledvicah, kar daje organu gobast videz, gre torej za prirojeno in nenevarno stvar.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za hiter odgovor, ja, to je omenila, da bi bilo lahko, no dobila sem redno napotnico, verjetno februarja ali marca pridem na vrsto za gastro.
Samo se to me zanima, ali je lahko, ko imam te bolecine in drisko tudi vrocina. Sprasujem, ker imam trenutno 38 stopinj.
Sem pa ravno na bolniski zaradi 4 letnika ki preboleva skrlatinko.
Tako, da nevem, ali je samo to moje kot ponavadi, ali sem se.kaj pobrala.
Hvala

Vročina ni del teh težav z želodcem in gre verjetno za neko okužbo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zivijo spet jaz :/
Samo se eno vprasanje, imam gripo, se pravi sem bila v laboratoriju. Zopet je v urinu prisotna kri, hemoglobin 5.
V petek imam zaradi teh ponavljajocih tezav cistoskopijo. Zanima me samo, ce na podlagi tega da bo ze eno leto, ko ja na vsakem odvzemu kri na vodi prisotna, sem upravicena vsaj do hitre, ce ne do nujne obravnave pri nefrologu? Ali to ni nic takega, da se vlece ze celo leto?
Hvala vam za odgovor, lo.

Morda kri na urinu pojasni že cistoskopija, če ne, žal stopnje nujnosti obravnave ne morem ocenjevati po netu, dvomim pa, da bi zdravnik ocenil, da je po enoletnih težavah potrebna obravnava v 24 urah (torej nujno).
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni spet.
Cistoskopija ni nic pokazala, sem narocena k nefrologu.
Zanima me, ce je mozna prisotnost krvi na vodi zaradi pomankanja zeleza?
Sem ze po porodu morala dolgo piti sirup za zelezo, ne spomnim se ali 3 mesece ali celo pol leta. Imam pa vse znake pomankanja zeleza.
Hvala vam se enkrat 🙂

Pozdravljeni, ne, kri na vodi ni posledica pomanjkanja železa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close