Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Concor cor, nebilet

Concor cor, nebilet

Spostovani!

Imam prehiter utrip. Naredili so mi uz srca in je vse v redu,tudi med preiskavo je bil sinusni ritem 102 na minuto. Scitnica je v redu. Dali so mi nebilet. Problem je, danko vzamem 5 mg, imam obcutek kot da lebdim. Cist cudno mi je v glavi. Zato smo zamebjali s Procoralanom. Ta je sicer znizal frekvenco na 60, ampak ko sportam me boli v prsih. Zdaj bom verjetno dobil concor cor. Pa me zanima, kako nevarno je zame jemato concor, ce imam astmo? In pa kako se resi morebitni bronhospazem? Z ventolinom pac ne bo slo.

Lep pozdrav!

Posebne nevarnosti ni, gre za kardioselektiven blokator beta, ki lahko zahteva povišanje odmerkov zdravil za astmo, strahovi izvirajo iz uporabe starejših neselektivnih beta blokatorjev v velikih odmerkih. Smpc zdravila navaja tole:
Pri bronhialni astmi ali drugih kroničnih obstruktivnih pljučnih boleznih, ki lahko povzročijo simptome, je priporočljivo bolniku hkrati predpisati tudi bronhodilatatorje. Občasno se lahko pri bolnikih z astmo pojavi povečan upor v dihalnih poteh, zato je treba včasih zvišati odmerek 2- agonistov.
Če vas ni prepričalo, si lahko razumljiv članek (v angleščini) preberete tu:
http://www.medscape.com/viewarticle/464040_4
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrav!

Tudi jaz imam vprasanje v zvezi s Procoralanom. Jemljem ga tri dni. Utrip je sel v mirovanju z 102 na 64. Navdusen sem nad tem. Tudi znojim se manj. Seveda pa ne gre brez problemov. Zacelo se mi je bliskati pred ocmi. Vem, da je to pogost stranski ucinek, ampak nikjer ne najdem, kaj v tem primeru nardit. Moram prekiniti? Je to skodljivo za oci? A to mine? Klical sem kardiologinjo in se mi noben ne oglasi. Dobil pa sem ga zaradi sinuane tahikardije, za katero nismo nasli organskega vzroka. Baje posledica simpatikusa. Tudi ko sem cist sproscen, se ne umiri utrip. Holter je bil ok, razen seveda tahikardije. Uz srca tudi pri meni ok. Scitnica tudi v redu. In pol sem bil vesel, da obstaja to zdravilo, zdaj pa to bliskanje!

Pozdravljeni, gre za pogost stranski učinek, večinoma naj bi bile te težave razmeroma blage in redko vodijo v potrebo po prekinitvi zdravljenja, ampak lahko minejo tudi same tekom časa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close