Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Andreja š.

Andreja š.

Pozdravljeni.
Ker zdravniki vse veste, predvsem pa se mi zdi, da se vi včasih ukvarjate s kakimi manj pogistimi zdravstvenimi temami, sem se odločila postaviti svoje vprasanje na tem forumu.
Banane vsebujejo dosti kalija…. tudi kalija 40, ki je beta sevalec. Torej bananev trgovini sevajo in bi jih detektor zaznal? torej banana seva tudi, ce jo drzimo v roki in kaksna je razlika v sevanju, ce jo zauzijemož ali samo stojimo ob njej. Ali detektor sevanja zazna banano, oziroma kalij 40, tudi ce jo pojemo in nato stopimo k detektorju? Saj vem, ni urgentno vprasanje, morda sploh ne zdravstveno… zanima me samo koliko je sploh zdravo jesti banane. Recimo za gobe vemo, da so po černibilu bolj nasičene s sevanjem, ker pač rastejo pri tleh kjer se (radioaktivni) elementi zadrzujejo. Glede banan se to – se lahko predoziram s kalijemž ce pojem 2 banani na dan?

Pozdravljeni, žal zdravniki ne vemo vsega, sploh zase lahko to trdim z veliko gotovostjo. Živ dokaz so prav te banane. O njihovem domnevnem sevanju nimam pojma in se zaradi njega ni še nihče potožil v naši NMP ambulanti. Poskusite pri kom bolj vsevednem 😉
Lep pozdrav 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close