Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Utrip po treningu

Utrip po treningu

Spoštovani!

Star sem 30 let in jemljem Toluro in Lacidpin za pritisk. Pritisk je zdaj 110/60. Problem je moj utrip, ki je bil še nekaj časa nazaj v mirovanju okrog 90. Imel sem 15 kg preveč in sem začel športati. Kardiologinja je naredila UZ srca in rekla, da je vse v redu in da je terapija za krvni tlak primerna, edino ona bi mi priporočala še Procoralan za utrip.
Jaz sem se odločil, da bom poskušal s tekom in treningi znižati utrip. In mi je uspelo, po treh mesecih športa imam zdaj utrip v mirovanju 74. Med spanjem pade na 52. Ampak problem je, da po športu še štiri ure ne pade pod 100. Recimo med tekom je okrog 120. Nato pa še štiri ure po teku je 105. Danes sem tekel 50 min. Shujašal sem 6 kg v treh mesecih. Kaj naj naredim s tem utripom? Je lahko to škodljivo za srce?

Lep pozdrav!

Pozdravljeni, najprej bi se posvetoval, kolikšne obremenitve oz cilji utrip je za vas priporočljiv za trening, sicer pa je utrip odvisen od mnogih dejavnikov, temperature, dehidracije “overtraininga”… Po vadbi je pričakovato padec utripa za 15-20 na minuto, pri slabše treniranih počasneje, je pa pri vas že izhodiščni utrip med treningom nizek.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

O moj bog, kaj zdaj to pomeni???? To ni dobro, a ne doktor? A je zelo slabo????

nova
Uredništvo priporoča

V zapisanem ni nič takega, kar bi lahko ocenil z dobro ali slabo, saj nimam nobenega vpogleda v vašo kondicijo in splošno zdravstveno stanje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close