Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine v prsih

Bolečine v prsih

Pozdravljeni!

Sem dekle, staro 22 let. Moja telesna teža je normalna.
Že več kot en mesec me pestijo bolečine v prsnem košu. Bolečine se pojavijo večkrat na dan, v katerem koli položaju, med obremenitvijo ali pri vdihu se ne povečujejo. Trajajo nekaj sekund, včasih 2 sekundi, včasih pol minute. Bolečina je rahlo skeleča, ne vzame mi sape, ni pa prijetno, sploh ker je tako pogosta. Pred več kot enim mesecem sem začutila močno, pekočo bolečino v predelu srca, ki je trajala približno 15min. Ker sem se ustrašila da gre za kaj hujšega, sem obiskala zdravstveni dom, kjer so mi naredili EKG in laboratorij krvi. Oboje je bilo normalno. Od takrat naprej me, kot rečeno, v prstnem košu še vedno vsak dan večkrat zaboli, mesto bolečine se spreminja, včasih me zaboli na levi, včasih na desni strani, včasih bolj spodaj, ponavadi bolj zgoraj.
Obiskala sem tudi pulmologa, rentgenska slika pljuč ni pokazala nič nenavadnega.
Kako naprej? Ali naj vztrajam da se vzrok bolečine razišče? Bi morala obiskati še kardiologa, da se srce bolj podrobno pregleda?
Ob vzemu krvi so bili narejeni številni testi, med drugim tudi dimer test, ki ni pokazal nič sumljivega. Naj se sprijaznim da gre za mišično kostno bolečino, čeprav ne najdem vzroka za to? Je možno da bolečina prihaja od srca ali je verjetneje da gre za živec?

Vljudno vas prosim za čimprejšnji odgovor, nepojasnjena bolečina me namreč dela anksiozno, rada bi se pomirila, da ne gre za kaj hujšega. Kaj mi svetujete?

Hvala in lep dan!

Pozdravljeno 22 letno dekle 🙂 Glede na opis težave se mi zdi, da je najverjetnejši vzrok nekje v steni prsnega koša oz tista najbolj pogosta mišično skeletna bolečina. Anksioznost seveda ne bo prispevala k “ozdravitvi”. Raziskovanje v nedogled ni nujno produktivno, saj pri teh skeletnih težavah praviloma ni najti odstopanj od normale. Moj predlog je, da se pogovorite s svojim zdravnikom in da mu verjamete, če meni, da so zgolj skeletne težave, ki jih ima vsaj kdaj velika večina ljudi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na ta forum sem pisala prvič, nanj sem slučajno naletela par dni nazaj. Verjetno si ni težko predstavljati, da se več ljudi spopada z bolečino v prsih.
Morda tudi vas pesti nekaj težav, če bi ljudi kar tako pošiljaji na psihiatrijo. Upam, da jih čimprej razrešite. Lep večer!

New Report

Close