Najdi forum

izvršba preživnine

Mene pa zanima če kdo mogoče ve v kakšnem primeru sodišče odloči da se bo preživnina trgala direktno od plače.Pri nas je tako zmenjeno da mi daje osebno na roke, ker se s tem da mu tržejo od plače ni strinjal.Zdaj je pa to pripeljalo do tega da ga moram vsak mesec najmanj petkrat klicat kdaj bo dal denar…saj potem veno da,ampak meni je počasi tega zadosti, res nimam več živcev dajat se z njim….sem pa prisiljena skoz klicarit ker mi pač tista preživnina ne pomeni tako malo.Bila sem tudi že na CSD in povedala zadevo,klicali so ga na razgovor ampak ni prišel, predlagali pa so mi naj kupim obrazec in vložim na sodišče.Sem pa nekje zasledila da sodišče to odobri le v primeru da ti tri mesece ne plača.A je to res ali je mogoče še kakšen drug način?Hvala za informacije.

Če dobivaš preživnino,nimaš kaj tožit.Vem pa da ti je težko ker sem jaz na istem.

Lp-Najky

Meni je odvetnica rekla, da je dovolj za izvršbo, da zamuja že en dan. Naslednjič nič ne reči, se ne prepričuj, samo vloži. Verjemi, dovolj bo, da to storiš samo enkrat.

Moj ex je trdil, da nič ne rabi plačat, ker še nimava urejenih stikov (vložena tožba za predodelitev otrok)….sem mu lepo rekla: če meni ne verjameš boš sodišču. Smejal se mi je v obraz……kasneje pa mu je bilo prekleto žal, saj je moral plačati vse, skupaj z zamudnimi obrestmi.

Aja, pa on ni zamujal par dni…zamujal je šest mesecev……

Tole s tremi meseci ni res. Tri mesece moraš počakati, preden se obrneš na preživninski sklad. Kjer sicer nekaj dobivaš, vendar moraš za razliko med njihovimi nakazili in določeno preživnino sama civilno tožiti bivšega.

p.s.: meni se zdi, da ti ex to počne samo in izključno zaradi tega, da se klečeplaziš pred njim.

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovore,res.Ta mesec se zelo zelo držim nazaj in nisem še nič klicarila,jutri bo zadnji dan ko naj bi prejela in sem se odločila da bom v sredo nesla na sodišče.A to neseš osebno…kje se pa dobi tisti obrazec?

Meni je vse skupaj pripravila odvetnica. Mislim, da se lahko kupi obrazec v DZS, ampak ne dam roke v ogenj.

Poglej…če imata določeno, da se preživnina nakaže najkasneje do tega in tega v mesecu, nikar ne pričakuj preživnine prej.
Vse svoje finance prilagodi temu…vem, da ni lahko, vendar vseeno.
To, da prosjačiš naj nakaže prej, je voda na njegov mlin….s tem te pripravi, da se pred njim ponižuješ…iz meseca v mesec.

Ne kliči ga, ne prosi ga, ne opozarjaj ga…..samo čakaj, da res zamudi…..in to konkretno….takrat pa vloži za izvršbo brez opozoril. Na žalost pri nekaterih samo to pali :((((((

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Ena mami1000, obrazec dobiš v DZS-ju. Preverjeno. Trenutno se ne spomnim, kako se točno imenuje, vendar če rečeš, da rabiš obrazec zaradi preživnine, bodo že vedeli. Lahko pa pogledaš na tem forumu pod preživnine. Jaz sem to storila. Glede na to, da si omenila, da trenutno še ne zamuja s plačili preživnine zate pride v poštev, da si zavaruješ plačevanje – zakonsko to velja za eno leto, potem pa postopek ponoviš. Zelo dobro je, da poleg njegove zaposlitve veš še njegov račun. S tem nimaš nikakršnih stroškov, vlogo pošlješ na sodišče, kjer ima on stalno prebivališče, pa še prednostno obravnavajo te vloge. Ne bi smelo trajati več kot 3 tedne. Srečno. Če pa te še kaj zanima, pa mi lahko pišeš tudi na zs.

Trajalo bi naj tri tedne? Hm, potem pa me zanima v kateri državi jaz živim….he…he…
Pri meni je od vložitve izvršbe do realizacije trajalo od septembra do februarja….samo pet mesecev….uh….

Obrazec dobiš tudi na sodišču, je takse prosto, je pa res priporočljivo, da imaš njegove podatke. In potem tudi sama neseš na vložišče. Ne dajaj odvetnikom, če nimaš viška denarja.

Lp

Vloži izvršbo, če ti bo zamudil samo en dan, ne čakaj … In ne imej slabe vesti, kajti njegova dolžnost je, da plača, tvoja pravica pa da dobiš denar v dogovorjenem roku!

Hvala za informacije.Men je blo rečeno čist drugače.Tud jaz bom vložila tožbo.Na odločbi piše do 18ga v mesecu,pa še danes nisem dobila nič.
Ponavadi dobim nakazilo okrog 30ga kljub večkaratnim klicem.
Hvala!
Lp-Najky

Razumem, da je denar pomembno sredstvo za prezivetje. Razumem tudi to, da otroci stanejo in da je dolznost starsa, kateremu otrok ni dodeljen (v vecini so to ocetje), da prispeva svoj denarni delez.

Vsak od nas ima pravico izraziti svoje mnenje, vendar povedi, kakrsna je tale: “…Vloži izvršbo, če ti bo zamudil samo en dan…”, od “h”, se dodatno prilivajo olje na ogenj.

Kaj pa ce je ta oce trenutno v hudi financni krizi in pravzaprav nima niti za svoje prezivetje denarja? Pa me ne napak razumeti, ne zagovarjam tega očeta, navsezadnje je lahko tudi mati z otrokom v še večji finančni stiski.

“Ena mami1000”, predlagal bi ti, kljub temu, da si že poskušala, da poskušaš še enkrat navezati stik z očetom vajinega otroka, ter ugotoviti razloge za njegovo neizpolnjeno obveznost. Izgubiti nimaš res čisto nič, lahko pa veliko pridobiš.

Iz te informacije, ki si jo napisala bi jaz sklepala, da se oče ne drži roka za nakazilo oz. “plačilo” preživnine. Če si do sedaj preživnino dobila ne moreš iti v nikakršno izvršbo. Čudno mi je že to, da je sodišče sploh pristalo na to, da ti daje preživnino “na roke”. Načeloma se tega izogibajo, saj je v primerih neplačevanja le to skrajno nedokazljivo. Ti lahko trdiš, da je ni dal on pa kontra.

Predlagam ti, da probaš urediti, da ti nakazuje na račun. V kolikor to ni možno imej vedno pripravljeno, da ti podpiše, da je preživnino dal (to je zaščita za vaju oba). To podpišeta v dveh enakih izvodih od katerega enega obdržiš ti, drugega pa on. Ker edino to ti (vama) bo držalo vodo na sodišču (če seveda do tega pride).

Kako poteka postopek, da bi to tudi sodno določila (nakazovanje na račun) žal ne bi vedela, mogoče pa bi zadoščal nek sporazum, ki bi ga podpisala oba in ga eventuelno dala overit tudi pri notarju. Za informacijo o tem se lahko obrneš tudi na pravno informacijski center (PIC).

Veliko sreče.

Patricija bi imela eno vprašanje zate….zanima me kaj si mislila s tem da si zavaruješ plačevanje? Kako to izpolniš na tistem obrazcu, danes so mi v knjigarni naročili obrazec ker ga nimajo, sem pa govorila z eno mamico in pravi da to pride v poštev na sodišču le če ti tri mesece ne plača, da je to pogoj da sploh lahko vložiš?? Zato me zanima kako pa to izpolniš glede zavarovanja plačevanja??Hvala

Ne zavaruješ ti izvršbe, ampak sodišče. Meni je bilo rečeno, da je zavarovano eno leto od dneva vložitve izvršbe.

In ne rabiš čakat tri mesece…..

aja…zavarovanje pomeni, da mu eno leto odtegujejo od plače, več pa ne…..če se ne motim…

Odin, običajno sploh ne gre za to, da oče nima denarja, ampak za to,da ga ima za vse prej in da namerno pozabi. Odgovor sem napisala zaradi situacije, v kateri se je znašla enamami1000 in če lahko plača 30.-tega v mesecu, verjemi – lahko plača tudi 15.-tega ali 18.-tega. Na sodišču se je s tem datumom strinjal in se ga mora držati. Če so se stvari spremenile, lahko o tem obvesti organe, ki ustrezno ukrepajo.
Enamami1000 sigurno ne bi pisala takšnega vprašanja tu gor, če bi vedela, da ima bivši partner oz. mož za finančne probleme.
Gre le za nespoštovanje! Tukaj je potrebno zahtevati za otroka to, kar mu po zakonu pripada. BREZ SLABE VESTI (ker je tudi on nima)!

Odin, kaj pa se zgodi, če mati ne bi imela za preživetje, ker bi bila v finančni stiski? a bi lahko otroka pustila brez hrane, oblačil, toplega doma? Se strinjaš da ne? Zakaj bi torej lahko moški pustil otroka brez preživnine, ženska pa ga ne MORA pustit? Hmmmmm, res težka dilema. OTROK MORA BIT NA PRVEM MESTU. PREŽIVNINA MORA BIT PLAČANA, KER JE OD NJE ODVISNO PREŽIVETJE OTROKA-oba starša morata dati ZADNJI DENAR ZA OTROKA!

PS: to sem namerno napisala z velikimi črkami, ni bila pomota….

Daj Neva, najej se že enkrat, pa pridi na forum sita. Ker ni dobro razmišljat lačen.

Ti že veš…se srečuješ z istimi težavami.

🙂

Dans bom pa rekla samo to, da vem da moj bivši partner ni v finančni stiski, če povem samo to da vem da je njegova neto plača toliko kot moja bruto….potem mislim da povem zadosti.Lep večer vsem skupaj

Aja…pa hvala za vse informacije 🙂

New Report

Close