Enostarševske družine

Biti starš v enostarševski družini pomeni biti odgovoren za vse - vzgojo, gospodinjstvo, finance. Na tem forumu boste našli odgovore na vprašanja, ki vas težijo in o katerih si ne upate govoriti.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Preživnina

Default avatar Preživnina 02 Okt 2007 11:21

Teme o preživnini, višni preživnine, izterjavi, minimalni preživnini, izključujočih pravicah ...

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar larisa13 03 Okt 2007 10:11

višina preživnine pri dobro situiranih
Napisal: kunigudna
Datum: 16.09.2007 12:15

Default avatar larisa13 03 Okt 2007 10:16

PREŽIVNINA
Napisal: tn
Datum: 16.09.2007 08:52

Ali se preživnina šteje v socialno pomoč?
Izteka se mi nadomestilo iz zavoda za poslovanje, po končani porodniški me je delodajalec dal na zavod.Ker se moram sedaj prijaviti na csd me zanima če se preživnina šteje v socialno pomoč, glede na to da mi oče otrok daje 125 euro za otroka in ju tudi vpiše v dohodnino.
Kako si lahko izačunam csd, ali ve kdo koliko mi pripada?
Hvala

Odgovori•Citiraj sporočilo
Re: PREŽIVNINA
Napisal: ronka
Datum: 16.09.2007 10:32

visina denarne socialne pomoci se doloci v visini minimalnega dohodka.kot lastni dohodek se upostevajo povprecni prejemki v obdobju treh mesecev pred vlozitvo vloge.v dohodke se steje place,pokojnine,prezivnine,rente in drugi dohodki.jaz dobivam 103evre prezivnine na otroka in dobivam socialno pomoc v odlocbi mi pise glede prezivnine da ker otrok prejema prezivnino,ki je visja od minimalnega dohodka ,ki bi mu pripadal,se pri ugotavljanju uopravicenosti do denarne socialne pomoci ne uposteva.in ker nimam drugih dohodkov sem upravicena v visini sestevka minimalnih dohodkov ki pripadajo posameznim druzinskim clanom,kar znasa 1.3osnovnega zneska minimalnega dohodka.(zame 1,dodatek za enodruzinsko druzino 0.3o skupaj 1.3)
upam da si kaj razumela.najbolj ti bodo na centru povedali.pa ne se pustit odgnat meni je celo rekla da saj vec kot za enostarsevsko ne bom dobila skoraj ne odat.

Napisal: hhanahh
Datum: 19.09.2007 20:06

Podobna situacija kot tvoja. CSD mi je dodelil 266 EUR socialne pomoči.

LP

Napisal: hhanahh
Datum: 19.09.2007 20:09

Pa ne pozabi v osmih dneh oddati novo vlogo za otroški dodatek. Jaz sem prej dobila 32 EUR, potem pa 80 EUR.

Napisal: tn
Datum: 22.09.2007 09:01

Punce!
Hvala za odgovore, sam mi itak ne gre v glavo zakaj potem piše na csd na prejemkih, da enostarševska družina z dvema otrokoma dobi 390 euro socialne, me skrbi ker se mi zavod izteka, službe pa ni.
Ne vem sploh kaj mi pripada, sedaj dobivam z zavoda 243 euro nadomestila
in otr.dodatek.

Napisal: ronka
Datum: 22.09.2007 10:55

jaz sem od marca bla brez sluzbe in z zavoda nisem dobivala nic sem pa socialno dobila avgusta in to 267euro z dvema otrokoma.pa se otroski in prezivnino.na sreco sem dobila sluzbo nekaj vec bo.

Default avatar katarina 03 Okt 2007 11:18

Višina preživnine pri dobro situiranih: http://med.over.net/forum5/read.php?197,4279306

Avatar Andreja 03 Okt 2007 13:20

Pozabljivost pri nakazilu: http://med.over.net/forum5/read.php?197,4258239,4258895

Problemov ne bomo rešili z istim načinom razmišljanja, kot smo jih ustvarili.
Albert Einstein

Stojim Vam ob strani.

Avatar Andreja 03 Okt 2007 13:21

Stiki, preživnina : http://med.over.net/forum5/read.php?197,4298266,4298266

Albert Einstein

Stojim Vam ob strani.

Avatar Andreja 03 Okt 2007 13:22

Preživnina in socialna pomoč: http://med.over.net/forum5/read.php?197,4279143

Albert Einstein

Stojim Vam ob strani.

Default avatar gelca 17 Okt 2007 14:05

Naj vprašam kar tukaj, da ne bom odpirala že 95. teme na isto temo. Sem v postopku sporazumne razveze in ostaja samo še vprašanje preživnine. Z bodočim bivšim soprogom nimava pojma, kako naj jo določiva. On ima recimo idejo, da bi plačeval njuno šolsko prehrano in položnico za glasbeno šolo, kajti ne zaupa, da bo preživnina res šla za otroke (to bi zneslo kakšnih 140-150 eur mesečno, khem). Skrbništvo naj bi bilo moje, stiki po dogovoru. Povejte, prosim, kaj vse šteje med stroške, ki jih "pridela" otrok? In naj mi kdo pove, da nisem trčena, če rečem, da je 150 eur na mesec dobesedno miloščina.

Default avatar xenna_warrior 18 Okt 2007 07:28

Odvisno od tega kakšne dohodke imata in kakšen standard imajo otroci sedaj.

Dogovorita se lahko kakorkoli hočeta, vendar je njegov problem, če ne zaupa, da bo denar šel tja kot mora (na sodišču s tem ne bo nikamor prišel).

V stroške se šteje vse, oblačila, prehrana, bivanje, (najemnina, ogrevanje, elektrika,...), šolske potrebščine, hobiji, igrače, morje, smučanje (vse kar je bilo tudi do sedaj).

Default avatar m95 19 Okt 2007 15:50

šla sem na bpp-brezplačno pravno pomoč.učeraj sem dobila vabilo k odvetnici za ločitev.zanima pa me kako dolgo traja,da je ločitev končana in da potem dobiš preživnino.ker mi v 6 mesecih ni dal oče otrok nič denarja za otroke me zanima ali dobiš preživnino tudi za nazaj.

Pri meni je trajalo skoraj 6 mesecev od vložitve do konca postopka, Res pa je, da so bile vmes počitnice, ko sodišče ne dela. Preživnine pa za nazaj ne dobiš.

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...

Default avatar larisa13 20 Okt 2007 22:04

Lp,

moja izkušnja;
bodi zelo pozorna, kaj si navedla ali boš v BPP, da potrebuješ kot pravno pomoč, ker sozelo ...recimo natančni in vztrajaj na verziji preživnine in vsem kar pač smatraš, da je potrebno

pri tem ti bi naj pomagal seveda odvetnik,..vendar, je boljše, če sama 5x prebereš in v miru napišeš, ker se ....kaj rado izpusti:)

preživnino za nazaj seveda lahko dobiš, vendar moraš izrecno zahtevati tako imenovano verzijo preživnine, kar pomeni plačilo preživnine za nazaj
od datuma od katerega ti dolguje

In - lahko predlagaš začasno odredbo za preživnino, kar pomeni, da jo ravno na osnovi te začasne odredbe, prejmeš takoj po prvi obravnavi,kljub temu da to verjetno ne bo glavna in zaključna obravnava

Vso srečo! Larisa

Default avatar xenna_warrior 22 Okt 2007 08:30

Seveda lahko dobiš za nazaj. Jaz sem tudi zahtevala in tudi dobila za nazaj in takrat mi je odvetnica povedala, da mi to tudi pripada.

Default avatar frik 30 Nov 2007 16:43

Se že dolg nisem oglasu. Pa vidim, da nisem nič zamudu. Še vedno lapate neumnosti, kot ste jih pred pol leta.
Odgovor o višini preživnine je napisan v zakonu. Lepo piše, da se le ta določa na podlagi potreb otroka ter zmožnosti roditeljev. In kaj se spreminja? VSE.. Potrebe otroka in tudi zmožnosti staršev. Pogosto se dogaja, da starši z leti napredujemo v službi..se pa lahko zgodi tudi obratno. In lahko se zgodi, da dobimo nove družinske člane in se nam hkrati celo zmanjašajo plače ali pa celo zgubimo službo.. zakonu nikjer ne piše, da se preživnina ne more tudi zmanjšati...celo predvideva se , da je to v življenju tudi možno in zato se tudi predvideva možnost, da lahko oče za vloži pravdni zahtevek za določitev nove preživnine. Skratka..uporabljajte logično mišljenje.. Težko...ampak če se potrudite ljube dame..se da z ubogimi babjimi možgančki tudi kaj razmišljat..
Predvsem pa preberte zakon..saj se v sporih preživnina določa na sodišču..

Default avatar LEAA 08 Dec 2007 09:57

Na kratko:
Ker se nisva mogla sporazumet okoli denarja, ker mi je z neto plače 1000 Eur plačeval le 116, jasli pa plačujem 158Eur, kje pa so še ostali stroški, sem februarja 2006 vložila tožbo, ki še ni rešeno no+ič do danes.Sicer smo že dobili razsojeno,da mora plačevati 179 Eur po novem, vendar se je pritožil, vse je šlo na višje sodišče, kjer so zaradi slabe primerjave procesa vse zavrnili nazaj na okrožno sodišče, kjer smo spet imeli obravnavo in še danes čakam na sodbo. Vglavnem, dve letoi bo, ko se že zadeve rešujejo, pa se še niso rešile. Če bi še enkrat morala na začetek, nevem, če bi šla tožit. Najbrž ne, čeravno se borim za otroka, ne zase, ampak tudi otrok čuti, ko nekaj ni vredu....
Za odvetnico sem skupaj odštela okoli 1800 Eur, ko p sem uvidela, da me samo "poteguje" za denar, pa sem z njo prekinila pooblastilo in se pričela na sodišču zastopat sama, čeravno je moj bivši imel tri različne odvetnike (še njegovo bodočo taščo, ki ga je zastopala, proti lastnemu otroku)....Sem mislila, da mu bo vsaj ona odprla oči, da naj plačuje, saj je denar za njegovega otroka, pa mu ni. Ona je v njegovem imenu zbijala znesek tako, da najin otork, nevem kako bi preživel s tistim zneskom...
Vglavnem, pri denarju se vse konča, ker moški ne razumejo oziroma ne znajo pojmovati dveh bistvenih stvari pri razvezi:
1.) Ne razumejo, da je denar, ki ga dajejo, denar, ki ga porabi otrok, mame nimamo od tega denarja nič;
2.) Ne znajo ločit partnerstva od starševstva. Če se razvežeta, se razvežeta kot partnerja, ne kot starša. Če je bilo partnerstvo polom, je lahko starševstvo veliko lepše in se razvije poseben odnos in zaupanje, ki ga v partnerstvu nikoli ni bilo....

Lp

Default avatar Ula_S 09 Dec 2007 12:30

LEAA, morda lahko pomagamao si tudi tako, da povemo izkušnje z konkretnimi odvetniki, da se ne bi opekla še kakšna. LAhko poveš konkretni priimek odvetnice/ka?

Default avatar Plojka 04 Jan 2008 22:09

6.12.2007 sem vložila vlogo na preživninski sklad. Prejela sem njihovo potrdilo, sedaj me pa zanima koliko časa traja, da prejmeš odločbo in ker je nisem prejemala od aprila 2007, če jo dobim od takrat dalje.
Namreč prijateljica jo je dobila prvič nakazano za celo leto skupaj. Je to možno?

Default avatar ločevalka 31 Jan 2008 09:37

Dodajam link o izterjavi preživnine, med drugim je tam tudi pojasnilo Pica, ki ga je dobila ena od forumašic.

http://med.over.net/forum5/read.php?197 ... sg-4529487

Default avatar m95 18 Feb 2008 16:05

lp.zanima me kje in kako zahtevaš začasno odredbo za preživnino.ker se je oče na višino preživnine pritožil.in sedaj je to na sodišču v ljubljani.ker sem zvedla da to traja najmanj pol leta.preživnine pa že 1 leto ne plačuje,kam naj se obrnem.ali bom morala sedaj še leto dni čakat da bom dobilapreživnino.

Default avatar ločevalka 27 Mar 2008 07:41

Prilagam link s SŠ o preživnini za polnoletne otroke plus izterjava oz. tožba... Če kateri pride prav.

http://med.over.net/forum5/read.php?151,4657519

Default avatar manja5555 30 Jul 2008 10:07

vprašanja:

- pri izračunu preživnine se upošteva tudi letni oddih, če jim oče zagotovi s svoje strani oddih, pač počitnice, a je to dolžan plačat v preživnini?

- med postavkami je tudi smučanje v kar pretirani višini z letno karto, zanima me, če tega v času skupnega življenja ni bilo, ali je ta postavka sploh upravičena? to je pač za povprečno družino, kar so bili pred ločitvijo, luksuz.

- pa še nekaj... je postavke, navedene v tožbi, treba dokazovati z računi na sodišču ali je dosti le beseda.

- je mobitel v višini 15€ pri 7 letnici upravičena postavka v preživnini?

Default avatar reka 30 Jul 2008 17:41

Kolikor jaz vem, je treba otroku zagotoviti čimbolj enako življenje (v materialnem smislu) kot ga je imel pred razvezo staršev.
Če ste torej prej hodili 2x na leto na dopust višjega cenovnega razreda, se bo pri določitvi preživnine upoštevalo, da otrok rabi 2x na leto dopust višjega cenovnega razreda... Enako je z mobitelom: če je otrok že prej porabil 15 € na mesec za mobitel, mu je treba to zagotoviti tudi kasneje. Če ste mu do sedaj kupovali oblačila dragih blagovnih znamk, mu je treba to kupovati še naprej... itd.

Navadno se preživnino poviša, ko se otrokove potrebe povečajo - n.pr. pri 6-ih letih, ko gre v osnovno šolo, pa pri 14-ih letih, ko gre v srednjo... Vsaj mislim, da je tako. Nisem se pa še nikoli ubadala z izračunavanjem preživnine in niti s povišanjem, tako da ne morem nič iz prakse povedati, ampak samo iz tega, kar sem slišala od drugih.

Default avatar zoja13 31 Jul 2008 08:32

reka: to je meni tudi jasno, samo... tudi mi smo sedaj v tožbi za preživnino, torej kaj pa če je standar mama sama dvignila? JE dolžna zanjga ona plačevat ali tudi oče, čeprav ima sam nižji standard in tudi kot družina niso imeli takega standarda?

Default avatar SasaC 31 Jul 2008 15:02

Pozdravljeni,

prosila bi za vašo pomoč. Na narok za določitev preživnine moram prinesti tudi seznam mesečnih in letnih stroškov za preživljanje otrok. Kako se to naredi oz. če mi lahko kdo pošlje primer. Kakšne so vaše iskušnje in kako hitro gre ta postopek?

Lp

Saša

Default avatar lev76 31 Jul 2008 15:17

Za specifikacijo stroškov je ogromno bilo že napisanega. Ena zadnjih tem je tudi Izračun stroškov ali nekaj podobnega, kjer Katarina lepo navede svoje stroške in to lahko vzameš za primer, sicer pa še malo pobrskaj.

Mi2 sva imela narok na sodišču ker sva vložila sporazum in vse skupaj je trajala kake pol urce. Ne vem če je tvoj primer enak, zato pišem zase.

Se bo še kakšen oglasil, ki je to preko tožbe urejal.
Pa srečno.

Default avatar reka 31 Jul 2008 18:06

Zoja13, ti bom odgovorila po svoje; kako je prav, pa ne vem. Če si v tožbi za preživnino, boš videla, kako bo sodišče razsodilo. Je pa najbrž odvisno od primera do primera - torej za kakšne stroške gre in za kakšno razliko v standardu (iz najnižjega v srednji ali iz srednjega v najvišji...).

Zdaj pa moj odgovor:
Sama menim, da naj se v takem primeru preživnina ne bi povišala. Tudi pri določanju preživnine se upošteva višina plače enega in drugega - vsak mora prispevati za otroka sorazmerno s plačo. Mama, ki se ji je standard kasneje povišal, lahko nudi otroku več kot prej (po svojih zmožnostih). Kakšno zvezo pa ima njen bivši partner z njenim novim standardom? Če se njemu standard ni povišal, kako naj bi on prispeval več?

Tudi meni se je standard znatno povišal. Ker pa je moj bivši še vedno v isti firmi in na istem delovnem mestu, ga za višjo preživnino niti ne vprašam. Letos gre hči v srednjo šolo v drugi kraj in se bojo stroški povišali, saj gre v dom..., pa bo ostala preživnina enaka. Za povišanje preživnine bi prosila edino, če sama ne bi več zmogla vsega kriti oziroma če bi se mi standard znižal, ne pa obratno.

Default avatar SasaC 02 Avg 2008 11:59

Hvala za hiter odgovor.

Lev76 prosila bi te za link. Me čas malo ¨baše¨. Lansko leto (marca) sem se ločila. Takrat sva imela sina, starega 2,5. Jaz sem s sinom živela pri mojih starših, on pri svojih. Sam je zahteval ločitev, meni ni prišlo niti na misel, da bi se ločila. Iskala sem pomoč, pa nič. On ni nič naredil za ločitev, meni je film počil, pa sem jaz vse naredila, ker sem vedela, da tako ne more iti več, me je preveč izčrpalo. Šele, ko sva bila uradno ločena, se je začel boriti za naju, očitno je šele takrat dojel, da gre za res. Šla sva na terapijo za pare, s katero sva bila zelo zadovoljna. Zdaj sva skupaj, rodila se nama je čudovita hčerka. Ker ne verjamem na besedo, štejejo samo dejanja, sem se odločila, da se za hčerko dogovoriva za preživnino. Potem pa bomo videli, kako se bodo stvari razvijale naprej. Zaenkrat gre v pozitivno smer. Živa bolj malo spi čez dan, zvečer sem pa zmatrana, tako, da se samo uležem v posteljo.
Tako, da bi te res prosila za link.

Hvala,

lp

Saša

Default avatar lev76 04 Avg 2008 13:00

[quote SasaC]Hvala za hiter odgovor.

Lev76 prosila bi te za link. Me čas malo ¨baše¨. Lansko leto (marca) sem se ločila. Takrat sva imela sina, starega 2,5. Jaz sem s sinom živela pri mojih starših, on pri svojih. Sam je zahteval ločitev, meni ni prišlo niti na misel, da bi se ločila. Iskala sem pomoč, pa nič. On ni nič naredil za ločitev, meni je film počil, pa sem jaz vse naredila, ker sem vedela, da tako ne more iti več, me je preveč izčrpalo. Šele, ko sva bila uradno ločena, se je začel boriti za naju, očitno je šele takrat dojel, da gre za res. Šla sva na terapijo za pare, s katero sva bila zelo zadovoljna. Zdaj sva skupaj, rodila se nama je čudovita hčerka. Ker ne verjamem na besedo, štejejo samo dejanja, sem se odločila, da se za hčerko dogovoriva za preživnino. Potem pa bomo videli, kako se bodo stvari razvijale naprej. Zaenkrat gre v pozitivno smer. Živa bolj malo spi čez dan, zvečer sem pa zmatrana, tako, da se samo uležem v posteljo.
Tako, da bi te res prosila za link.

Hvala,

lp

Saša[/quote]

Vem, da ni lepo govorit o "stroških" za otroka, toda dejstvo je, da stroške delamo vsi, tudi otroci in ko se pogovarjamo o preživnini je treba stroške dat na papir in dokazat koliko otrok stane. Potem pa se pogovarjamo po višini preživnine.

ker se prav zdaj ukvarjam s tožbo sem stroške za moji hčeri dala tudi jaz na papir. Njunemu očetu moram obrazložit zakaj ga tožim za zvišanje preživnine in tole je razlog:

A. najemnina: 250 eur / 3 = 83,33 eur /mesec

B. stroški stanovanje : domplan 140 eur, elektrika 26, internet-kabelska 30, TV naročnina 12, 208eur / 3 = 69,33 eur / mesec

C. šola: kosila, malice, izleti, ekskurzije 60 eur/mesec *9 mesecev = 540 / 12 mesecev = 45 eur/mesec

D. žepnina + mobitel kartica za 5 eur : 20 eur / mesec

E. hip hop, trebušni plesi : 50 eur / mesec *9 = 450 eur / 12 mesecev = 37,50 eur / mesec

F. oblačila, čevlji = 50 eur / mesec (upoštevaj kompletno obutev in oblačila, saj ena za drugo ne moreta nosit, dobim pa zadnju tudi ne več oblek)

G. šolske potrebščine (knjige so bile za eno 68,14 eur + delovni zvezki+puščica+pribor tudi med letom+torbi = 200 eur / 12) = 16,66 eur / mesec

H. frizer: 15 eur / mesec

I. ličila, osebna higiena = 25 eur / mesec

J. prosti čas (pijačke s prijateljicami, sprehodi, ipd) = 10 eur / mesec

K. počitnice (kolonija 201 eur, bazen 35 eur ) = 236 eur / 12 mesecev = 19,67 eur / mesec

L. prehrana in gospodinjski propomočki (pralni prašek, šamponi, mila) doma: 250 eur / 3 = 83,33 eur

in še kaj bi lahko naštela, pa se ne spomnim (recimo uporabo mojega mobitela, pa denar, ki mi ga kradeta, itd itd)

torej za eno 474,85eur

on plača za obe 257 eur / 2 = 128,5 eur. vse ostalo plačam jaz (346,35 eur za eno).

474,85eur / 2 = 237,41 - 128,5 = 108,91eur

Sem kar prilepila, kako je katarina izračunala svoje stroške,...Upam,da ti bo v pomoč.

Default avatar ločevalka 05 Avg 2008 08:48

sasaC, se ti zavedaš, da kršita zakon in goljufata? Če sta spet par, ne moreš zahtevati preživnine.

Avatar Rakica 77 05 Avg 2008 09:21

[quote ločevalka]sasaC, se ti zavedaš, da kršita zakon in goljufata? Če sta spet par, ne moreš zahtevati preživnine.[/quote]

V kolikor nista v skupnem gospodinjstvu jo zaradi otroškega dodatka morata uredi na sodišču. In žal nista edina, ki kršita zakon ali pa kakorkoli iščeta luknjo v zakonu.

Po eni strani jo razumem (SasoC) - želi si zagotoviti preživnino, saj ni rečeno, da bosta ostala skupaj ... Po drugi pa ne morem vrjeti, da ima z njim še enega otroka. Ampak dokler jima zadeve na papirju (uradno) štimajo, jima nihče nič ne more.

Na vrh