Najdi forum

PREŽIVNINA

prosim če mi odgovorite,ali te center za socialno delo obvesti kdaj prenehaš plačevat preživnina ali se to starši zmenijo,namreč sin je polnoleten in letos končuje šolanje?

pri nas sem šla sama na csd povedat kako in kaj je, da hči ne gre naprej na faks. je rekla, da bo njen dosje vseeno zadržala še kako leto v omari, ker si mladi velikokrat kasneje premislijo in če imajo dosje še na dosegu roke, gre preživnina potem avtomatčno dalje, če pa se dosje “zapre”, pa je treba preživinno na novo določat. tako nekako mi je pojasnila.

letos bo on končal srednjo šolo, 3+2 bo končal in ne bo šel naprej?

nova
Uredništvo priporoča

Dokler se šola. Torej junija še. Po četrtem letniku tudi štipendije ne dobijo več julija in avgusta (prej pa), torej se tudi uradno šteje kot konec.
Se ne pogovarjate o tem?

verjetno o tem določa center za socialno delo,kdaj se konča?

CSD nima nič s preživnino.

glede na to, da CSD vsako lepo pošilja obvestila o višini preživnine mislim, da ima. imajo podatke kdo jo prejema, kdo je zavezanec zanjo in mogoče še kaj.

glede na to, da CSD vsako lepo pošilja obvestila o višini preživnine mislim, da ima. imajo podatke kdo jo prejema, kdo je zavezanec zanjo in mogoče še kaj.[/quote]

CSD ima podatke o preživnini, ker je povezan z dotično bazo podatkov, morda je celo njen skrbnik (ampak to je pač samo birokratska porazdelitev dela, ker odloča o raznih transferjih in podobno, pa je tako preprosto praktično). Pošilja obvestila o revalorizaciji preživnine, ne o višini (bistvena razlika) – to je zgolj razdelitev dela med ustanovami, lahko bi ta obvestila pošiljala tudi občina. Sodišče na primer ne, ker je preživnina lahko določena tudi z notarskim zapisom.
CSD pa natančnega podatka o tem, kdaj preneha obveznost plačevanja, ne more imeti. Otrok se vpiše v prvi letnik faksa, pošlje potrdilo o šolanju (zavezancu, na CSD le, če prejema drž. štipendijo), vendar CSD ne more vedeti, če otrok predčasno obupa nad študijem in se zaposli. Tudi nima podatka, ali se otrok šola, če ne prejema drž. štipendije.
Miranu torej ne morejo povedati nič drugega kot to, da se četrti letnik, kar se tiče CSD in državne štipendije, konča junija. Ne vedo, ali se je otrok vpisal naprej na faks.

New Report

Close