Najdi forum

ganglion ob gležnju

Pozdravljeni,

lani se mi je ob gležnju desne noge pojavil ganglion (na mestu za lateralnim maleolom desno). Že trikrat so mi vsebino spunktirali, ob drugem obisku aplicirali Xilocain s Flosteronom, ob tretjem obisku tekočino še direktno iztiskali in razbrazdali samo ovojnico gangliona. In rezultat po vseh treh punkcijah enak. Nekaj dni za tem, ko snamem bandažo, se tekočina ponovno nabere v ovojnici in je v nekaj dneh enako velika kot pred punkcijo. Ob zadnjem obisku je kirurg plastik povedal, da punkcij ne morem opravljati v nedogled, saj se koža tanjša in da svetuje odstranitev z operacijo. Več krat sem prebrala, da se z ganglioni na nogah ukvarjajo ortopedi in sem malo v dilemi, saj mene želi operirati plastični kirurg.

Hvala za odgovor,
Barbara

Spoštovani,

plastični kirurg je dobra izbira, saj imajo (plastični kirurgi) obilo izkušenj s podobnimi operacijami v področju roke in zapestja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close