Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe razlaga rtg izvida in bolečine v desnem kolku

razlaga rtg izvida in bolečine v desnem kolku

Lep pozdrav
Pred kratkim se mi je zgodilo, da so se začele pojavljati bolečine v desnem kolku. Odšel sem k zdravniku in ta me je napotil na RTG medenice s kolki in RTG LSH. Sedaj me zanima razlaga izvida, ker mi je zdravnik rekel da to ni nič kaj takega,mene pa še kolk vedno boli in pika… PIŠE PA TAKOLE…

RTG LSH
Nakazana je dekstrokonveksna deviacija lumbalne hrbtenice.
Višina korpusov je videti ohranjena, le nekoliko ožji je videti i.v. prostor L5-S1 i.v.hondroza
Manjši dorzolaterarni spondilofiti v višini L3-L4
obojestransko je vidna skleroza na ilikalni ter v majnši meri na sakralni SI sklepov konture SI sklepov na teh posnetkih so deloma neostre in neravne : ob ustrezni klinični simptomatiki lahko spremembe v sklopu sakroileitisa.

RTG MEDENICE S KOLKI
Videti je nekolko neravne konture ter nekaj neplastitev ob robovih površin simfize .
Obojestransko le nakazano ožja sklepna špranja kolčnih sklepov superomedialnem delu.
Spremembe v predelu si sklepov – suspektno za sakroileitis.KAJ STORITI IN KAM SE OBRNITI HVALA ZA VAŠ ODGOVOR IN MOGOČE ŠE NA OPIS MOJE BOLEČINE

Spoštovani,

v izvidu navajajo obrabne premembe v vseh slikanih področjih, zakar je brez kliničnega pregleda nemogoče reči, kaj Vam povzroča težave. Priporočam, da se z rentgenskimi posnetki oglasite na pregled, kjer bom lahko na osnovi ugotovitev pri kliničnem pregledu in pregledu posnetkov opravljenih rentgenskih slikanj priporočil zdravljenje ali pa dodatna slikanja in/ali preiskave.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close