Najdi forum

Laesio chondralis patellae dex

Pozdravljeni, bila sem na pregledu kjer so mi povedali da imam test hondropatije izrazito pozitiven. Pojavlja se tudi izrazita krepitacija femuropatelarno.

Diagnoza

S83.3 Laesio chondralis patellae dex.

Svetovali so mi hijaluronsko kislino in Orthokin. Na vašem forumu sem prebrala za umetno vzgojen hrustanec, ki naj bi bil najboljša rešitev. Ali je mogoče možno do tega priti z napotnico. Stara sem 38 let. Bolečin v kolenu še nimam, bojim pa se , da se bodo kmalu pojavile.

Za odgovor se najlepše zahvaljujem.

Spoštovani,

vzgojene hrustančne celice v takšnih primerih, kot je Vaš, ne pridejo v poštev. Glede na navedeno priporočam predvsem injekcije hialuronske kisline in usmerjeno okrepitev stegenskih mišic.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala lepa za odgovor. Kje pa bi lahko prejela te injekcije in koliko stanejo. Ali pomagajo ,da se hrustanec zaceli ali samo preprečujejo bolečine, ki jih zaenkrat še nimam. Ali jih je potrebno jemati celo življenje.
Hvala lepa in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

injekcije hialuronske kisline imamo stalno na zalogi. Uporabljamo take, ki omogočajo le eno injekcijo, ki deluje, glede na vrsto pripravka, od 6 mesecev pa do več kot 2 leti, cene pa se gibljejo od 150 EUR do 300 EUR. Injekcije hialuronske kisline okvarjen ali poškodovani sklepni hrustanec predvsem zaščitijo. Potrebno je redno prejemanje na 1/2 do 3 leta, odvisno od pripravka.

V poštev pridejo tudi injekcije plazme bogate s trombociti, Orthokina in matičnih celic, ki bi lahko imele teoretično tudi potencial obnove hrustanca, zakar pa še ni trdnih dokazov.

Dolgoročno priporočam tudi jemanje pripravka, ki vsebuje glukozamin, ki dokazano upočasnjuje okvarjanje sklepnega hrustanca.

Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco (na njej lahko vidimo napredovalost sprememb) in da se nato oglasite v naši ambulanti (s seboj pa prinesete posnetke magnetne resonance).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close