Najdi forum

Težave s komolci

Odkar imam novo cestno kolo, čutim bolečine v obeh komolcih. Na kolesu bolečin sicer ne čutim, ampak ko po dolgi turi pridem domov, stegnem obe roki in ko z dlanjo pritisnem ob tla (enaka poza, kot na kolesu, ko z iztegnjenimi rokami držiš balanco), me zaboli točno tam nekje v sredini zunanjega dela komolca, bi rekel da me zaboli kost. Enako se zgodi, če komolec stisnem ob tla in dvignem roko. Po opisih se zdi, da ne gre za teniški komolec, ker če dvignem in nosim težje breme, se to ne dogaja, prav tako ne čutim bolečin če stisnem pest.

To se je začelo dogajati izključno od takrat, ko sem začel uporabljati novo kolo, poigral sem se tudi z vsemi vrstami nastavitev na kolesu, pa stanje ostaja isto.

Nekako sem zaradi težav s koleni bil primoran opustiti športe kot so tek in izključno zaradi tega sem se začel ukvarjati s kolesarstvom, ki se mi zdi glede na obremenitev sklepov še daleč najprimernejši, pa so se mi zdej začele pojavljati še te bolečine, katere nikoli ne bi povezal s kolesarjenjem.

Za kakšno poškodbo pravzaprav gre? Bi RTG komolcev pokazal kaj več?

Hvala lepa za odgovor.

Spoštovani,

zelo verjetno gre za t.i. radialni (lateralni) epikondilitis.

Priporočam:
1. rentgensko slikanje obeh komolcev v dveh standardnih projekcijah
2. obisk naše ambulante z rentgenskimi posnetki, tedaj klinični in ultrazvočni pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close