Najdi forum

Pozdravljeni,
pred tednom dni sem nerodno padla in si poškodovala stopalo. RTG: zlom kocke, brez premika. Dobila sem hodilni (plastični) mavec. Bolečine so čisto znosne tudi brez analgetikov, opažam pa drugo “težavo”: takoj ko nogo prestavim iz ležečega položaja, da bi jo postavila na tla, začutim močan pritisk v nogi. Zgolj v pojasnilo: občutek se mi zdi zelo podoben tistemu, če z glavo dlje časa visiš navzdol in se pojavi pritisk v glavi. Ko nekoliko stopim na nogo (popolnoma nikakor še ne gre) tudi ta pritisk malo popusti. Prav tako imam občutek, da imam zgornji del narta (torej pri gležnju, ne pri prstih) v bolečem primežu, me nekako stiska. Vendar to ni pritisk gipsa ob nogo, saj mi je gips precej ohlapen (verjetno zato, ker mi je oteklina zelo splahnela od dneva poškodbe). Mravljincev nimam, s prsti lahko migam. So moje težave običajne, ali bi mogla nazaj k zdravniku?
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

Vaše težave so sicer pričakovane, vendar… Če tiščanje pod mavcem po tem, ko boste nogo vsaj za eno uro položila višje od prsnega koša, ne bo prenehalo, priporočam obisk zdravnika.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
ponovno se na vas obračam z vprašanjem. Danes (10 dni po poškodbi) sem imela prvi kontrolni pregled, kjer so mi odstranili plastičen mavec (čevelj) in mi namestili dokolenski hodilni mavec za naslednjih 14 dni. Malce me skrbi, ker nisem dobila nobenih zdravil proti krvnim strdkom. Me niti ne bi skrbelo, če ne bi v mavčarni izrecno vprašala, če bodo potrebne injekcije in so mi pritrdili. Enak odgovor mi je dala nato tudi medicinska sestra, ki mi je v čakalnico prinesla izvide. Zato sem jo prosila še za recept za omenjena zdravila in je z izvidom stopila do zdravnika. Vrnila se je z odgovorom, da zdravnik meni, da injekcij proti krvnim strdkom ne potrebujem. Je to zato, ker poškodba ni sveža, oziroma zaradi hodilnega mavca, ali bi morala sama bolj vztrajati pri zdravilih?
Lep pozdrav in hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

priporočam, da se obrnete na osebnega izbranega zdravnika. Priporočam, da izračuna tveganje za globoko vensko trombozo pri Vas po Caprini-ju in ustrezno ukrepa.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close