Najdi forum

Pozdravljeni.

v začetku letošnjega leta me je naenkrat začel bolet palec na levi nogi. Temu nisem posvečal pozornosti, sem mislil da sem nerodno stopil pa že mine. nato me je začel boleti palec na desni nogi, čez čas pa še desno stopalo(najprej na notranji strani stopala in nartu, nato še na zunanji, kasneje še ahilovi tetivi) tako da nisem mogel več hoditi. bolečina se je še pojavila v križu in kolku bil sem en teden v bolnišnici, diagnoza verjetni reaktivni artritis in sakroilitis. sedaj sem dobil izvide krvi, hla b27 je pozitiven, ostali negativni.
Diagnoza: serološko negativni poliartritis (nosilec hla b27)
sakroilitis ?

imam še predvideno slikanje MR SI sklepov konec avgusta. sedaj sta že minila dva meseca, bolečine so se malo umirile a so še vedno prisotne na obeh palcih na nogi ter na levi nogi na ahilovi tetivi ter v križu.

ker sem še mlad(25 let) me zanima kaj zdaj to pomeni in kakšno je zdravljenje? trenutno imam sulfasalazin 2×2 in naprosyn. Nekaj sem bral, da s s temi zdravili vnetje umiri in tudi bolečine izginejo, lahko pa se čez nekaj časa ponovno pojavijo.Od česa je odvisno, da se potem ponovno pojavi? ker tudi igram nogomet na amaterski ravni, me zanima ali bom se še lahko ukvarjal s športom? ali pridejo tudi kakšne terapije v poštev?

Res veliko vprašanj, a ker bom imel naslednji pregled komaj v začetku septembra prosim če mi odgovorite in pojasnite. hvala in lp!

Spoštovani,

nisem strokovnjak za revmatska obolenja. Priporočam, da vprašanje naslovite na internista revmatologa.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close