Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Operacija križnih vezi in šivanje meniskusa

Operacija križnih vezi in šivanje meniskusa

Spoštovani, 28. junija (25 dni nazaj) sem imel operacijo sprednjih križnih vezi in šivan meniskus. Zanima me, ali že lahko gonim sobno kolo, dam del teže na operirano nogo pri hoji? Kirurg je ob operaciji sicer rekel 6 tednov brez teže na operirano nogo, vendar sam čutim, da bi že lahko začel z hojo vsaj z delno obremenitvijo, namreč koleno me ne boli če se oprem nanj. Hvala, Lp Uroš

Spoštovani,

nasveti po takšnih operacijah se precej razlikujejo: od dovoljenega obremenjevanja neposredno po operaciji vse do omejevanja obremenjevanja 6 tednov od operacije. Priporočam, da se dosledno držite navodil Vašega operaterja.

Sam priporočam po takšnih operacijah hojo z berglami z obremenjevanjem operirane okončine do bolečine. Ko te izzvenijo, priporočam opustitev bergel. Enako priporočam tudi za sobno kolo. Toda še enkrat, držite se navodil Vašega operaterja (kirurga ali ortopeda)!

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close