Najdi forum

Pozdravljeni!

3.7.2016 sem si na dopustu izpahnila komolec in so me oskrbeli na Hrvaškem. Imela sem longeto 4 dni, nato pa uporabljala ruto. RTG: avulzija radijalnog epikondila humerusa, Dg: Avulsio epicondyli radialis cubiti sin., St: post luxationem cubiti sin.
Mnenje radiologa (na Hrvaškem): Na snimkama lijevog lakta kongruentna su prikazana zgolbna tijela. Slobodni koštani fragment uz trohejo humerusa te mrvičasti fragmenti uz kapitulum humerusa mogu odgovarati i frakturnima ulomcima.
Po prihodu domov sem obiskala ortopeda samoplačniško kjer je na izvidu zapisano:
Ob ulnarnem epikondilu je viden večji kostni fregment, najverjetneje gre za del korakoida, sicer korakoid v stranski projekciji izgleda v mejah normale. Komolec precerj zateka, Ekstenzija zaostaja za približno 30 st., fleksija je izvedljiva do 80 st, na palacijo je občutljiv ulnarni kolateralni ligament. Nevrolođki izpodov v levi okončini ni,
Mnenje: Opravi naj MRI za oceno poškodbe kolateralnih vezi ter oceno velikosti evetuelne alvulzije dela korakoida. Nadaljuje naj z nežnim razgibavanje komolca.
Izvid MRI: Popolna avulzija skupne tetive fleksorjev z ulnarnega epikondila. Popolna ruptura obeh kolateralnih ligamentov. Izliv v vseh kompartmentih z znaki popolne rupture sklepne kapsule. Distenzija mišic brachialis in pronator teles z izrazitim edemom medianusa, ki poteka med njima.
Po tem me je še izbrana zdravnica poslala na urgenco, kjer so na podlagi predloženih izvidov in ponovnega rtg podali izvdi: Levi komolec je blago otekel, defiicit ekstenzije 40% , fleksijo izvede do 90%, pronacija in supinacija podlahti sta prosti. NC status b.p.
Rtg: vidna abrupcija ulnarnega epikondila, odlomek je dislociran.
Oskraba: Svetujem, da gospo izbrani splošni zdravnik napoti na vodeno fizioterapijo v pristojni ZD, gospa naj komolec razgibava tudi sama dama in smiseln bi bil predloga za rehabilitacijo v termah Dobrna.

Splošna zdravnica mi je dejala, da bo verjetno potrebna operacija (češ, da imam vse potrgano in da s fizioterapijo ne pričakuje bistvenega izboljšanja), na urgenci pa so mi rekli, da operacija ni potrebna in da se bo vse zaraslo…. Sedaj res ne vem pri čem sem, za fizioterapijo pa očitno ne bom na vrsti pred koncem avgusta, ker nikjer ne sprejemajo prej (letni dopusti).

Mi lahko prosim svetujete kaj storiti (komolec me sicer ne boli, je pa omejena gibljivost kljub razgibavanju, ki ga izvajam sama doma)?

Iskrena hvala za vaše mnenje in lep pozdrav,
Katarina

Spoštovani,

če bi od poškodbe minilo manj kot 7 dni, bi tudi sam razmišljal o operaciji, sedaj pa menim, da je za njo prepozno (poškodovane strukture so že zabrazgotinjene) in bo prišla v poštev kasneje, če bo ostala močno omejena gibljivost in/ali nestabilnost komolca.

Priporočam TAKOJŠNJI!!! (v nekaj dneh) pričetek individualnega asistiranega aktivnega razgibavanja komolca na fizioterapiji, ki jo priporočam izvajati vsakodnevno dokler bo gibljivost še napredovala! Lahko se obrnete na našo sodelavko doc. dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Priporočam, da se po preteku 8 tednov od poškodbe oglasite na pregledu v naši ambulanti z vso dosedanjo dokumentacijo in s slikami (rentgenskimi in magnetne resonance).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close