Najdi forum

Osteohondritis pri 7-letniku

Spoštovani!

Sinu je bila podana diagnoza osteohondritis disekans 1.stopnje na desnem kolenu. Naslednji pregled pri ortopedu ima konec tega meseca. Na obvestilu je med drugim navedena prepoved vseh športnih aktivnosti, vendar bi vas vseeno lepo prosila za informacijo, ali je dovoljeno plavanje v globoki vodi (ne skakanje po bazenu) in koliko. Zdaj namreč ves čas preživi v stanovanju.

Glede na to, da prejema tudi zdravila eutyrox 25 mikrog, rastni hormon humatrope 0,7 mg (samo “manjkajoči del”) , kalcijev karbonat 500 mg in vit D3, me zanima, ali ima predvsem dodajanje rastnega hormona vpliv na omenjeno stanje. Njegova endokrinologinja je zatrdila, da diagnoza ni v povezavi z dodajanjem rastnega hormona, bi pa vseeno prosila še za vaše mnenje. Sicer prejema rastni hormon od 3.leta, nato je bila ugotovljena še hipotiroza in kasneje osteopenija.

Prosila bi vas tudi za objavo oz. povezavo na kakšne novejše raziskave.

Spoštovani,

menim, da ni zadržkov za hojo po ravnem, kolesarjenje in plavanje. Pri večjih otrocih in odraslih sicer odsvetujem prsni slog, kar je pri starosti 7 let težko izvedljivo. Naj bo pozoren na pojav morebitnih bolečin in se jim izogiba.

Menim tudi, da razvoj bolezni zelo verjento ni v povezavi s hormonskim zdravljenjem.

Trenutno sem na dopustu in sem precej omejen s količino prenesenih podatkov. Več o študijah Vam lahko napišem po vrnitvi domov, 18.7.. Prosim, da mi takrat ponovno pišete.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor in prijeten dopust vam želim

nova
Uredništvo priporoča

Prosim in hvala.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close