Najdi forum

Pozdravljeni!

17.6. sem zlomila 5.stopalnico na desni nogi (špiralni zlom, lep zlom brez premika). Dobila sem longeto za 12 dni, rentgen je pokazal, da ni še nič sprememb. Otrklina je skoraj izzvenela, 2. in 3. prst sta še rahlo obarvana. Prejemam inekcije proti trombozi, dobila sem jih za 20 dni. Bo to dovolj? Dobiti bi morala hodilni mavec za 4 tedne, namesto tega uporabljam Vacopedes. V bolnišnici Jesenice tega niso poznali. So se oa strinjali, da je primerno. Zanima me, če lahko z njim hodim normalno ali moram postavljati stopalo na peto kot pri hodilnem mavcu. Lahko razgibavam vsaj skočni sklep ali je bolje, da mirujem? Je dobro, da dodatno uživam kalcij in magnezij in uporabljam magnetno blazino? Sem aktivna v športu in poklicu. Rada bi čimorej na noge, verjetno tako kot vsak. Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

prejemam inekcije proti trombozi, dobila sem jih za 20 dni. Bo to dovolj? Injekcije priporočam dajati vse dokler boste imela imobilizacijo.

Zanima me, če lahko z njim hodim normalno ali moram postavljati stopalo na peto kot pri hodilnem mavcu? Lahko poskusite hoditi normalno, vendar tako, da pri tem ne boste občutila bolečin na mestu zloma.

Lahko razgibavam vsaj skočni sklep ali je bolje, da mirujem? Skočna sklepa lahko razgibavate.

Je dobro, da dodatno uživam kalcij in magnezij in uporabljam magnetno blazino? Ne poznam trdnih dokazov, da bi navedeni pospeševali celjenje kosti.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close