Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Zlom 1.ledvenega vretenca in odstranitev vijakov

Zlom 1.ledvenega vretenca in odstranitev vijakov

Spoštovani!
Pred slabim letom sem si zaradi padca iz konja zlomila prvo ledveno vretence, naslednji dan bila operirana, v vsako vretence pod in nad zlomom so mi vstavili dva vijaka in mi s “palčkama” fiksirali vretence…medtem sem skoraj povsem okrevala, malo me boli le ob vstajanju iz tal, obiskujem vodene vaje 3 x tedensko, hodim v hrib, kolesarim..travmatolog je rekel, da mi bodo po preteku enega leta ponovno slikali in se odločali ali bodo vijake odstranili ali ne. Ker pa sama ne bi želela ponovno prestajati operacije me zanima kaj gre lahko narobe, če operacijo odklonim? Kako lahko to škodi mojemu zdravju? Stara sem 38 let…
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,
Tina

Spoštovan dr.Pilih!

Nikjer nisem zasledila vašega odgovora…

Hvala in lep pozdrav iz Maribora,
Tina

Spoštovani,

verjetno je nekam zajadral…

Sam priporočam odstranitev osteosintetskega materiala s hrbtenice, saj gre za običajno negibljiv vsadek, ki premošča sicer gibljive del hrbtenice. Če material ostane, je velika verjetnost, da se ta s časom utrudi in se zlomi, kar pa ne povzroči nujno tudi težav.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Iskrena hvala za Vaš odgovor!!

Lep pozdrav,
Tina

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani dr. Pilih,

aprila 2015 sem si ob sestopu s kolesa zlomila L1, bila hospitalizirana in Op (vertebroplastika). Takoj po Op je bilo stanje prečudovito in povsem bp, o bolečini niti sledi.
A že 24 ur po posegu mi je isto vretence počilo in spet so me hospitalizirali, a ker sem odklonila ponovni op poseg (operater je rekel, da česa takega še ni videl), sem pristala na konzervativno zdravljenje (tritočkovni steznik).
Naredili so mi osteoporozni test (62let), na vretencih se osteoporoza ni pokazala, le osteopenija na kolkih – zdravljenje z infuzijo Aclasta, januar 2016.
Ves čas me spremlja občutek, da je bilo vbrizgano za kanček preveč materiala, ker je bilo doslej le kakih 30% izboljšanje, pa je minilo že 18 mesecev; pojavila se je urgentna inkontinenca, urolog pravi, da je posledica posega. Ni pomagala ne fizioterapija niti zdravilišče.
Prejšnji teden pa me je ob nenadnem gibu (zdrsnilo mi je, a sem se ujela in ni bilo padca) ponovno zajela že znana bolečina – kot pri prvi frakturi in po Op, ko so ugotovili, da je L2 počilo.

Slikanje na urgenci ne izkazuje poškodbe, bolečino ob frakturi pa poznam in trdim, da jew vretence ponovno počilo, “dokaza” za to pa nimam.
30. 8. sem končno naročena na MR in pokazalo se bo, kakšno je stanje po 18 mesecih od posega in zdaj ob novi bolečini.

Ali je mogoče kaj storiti, bolečina je neznosna, moj operater pa pravi, da mi ne more na nočen način več pomagati.
Morda bi z vsemi izvidi, ki jih imam potrebovala še drugo mnenje. Je to možno dobiti pri vas?

Spoštovani,

do slikanja z MR priporočam blaženje bolečin s protibolečinskimi zdravili. Priporočam kombinacijo več zdravil, s čimer se doseže dober protibolečinski učinek z manj stranskimi učinki. Priporočam: nesteroidno protivnetno zdravilo (Naklofen, Nalgesin, Arcoxia…) v največji dovoljeni dnevni dozi, Analgin tablete do 2 na 6 ur ter Zaldiar (ali Doreta) do 2 tableti na 6 ur (zadnji dve po potrebi).

Drugo mnenje lahko dobite pri nas. Prosim Vas, da s seboj prinesete vse razpoložljive posnetke na CD-jih ali filmih ter vso dosedanjo dokumentacijo.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close