Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe bolečine po operaciji meniskusa

bolečine po operaciji meniskusa

Spoštovani,
konec oktobra 2015 sem bila operirana na levem notranjem meniskusu, ki ga je ortoped del odrezal. Od takrat dalje imam vedno hujše bolečine v notranjem delu kolena, bolečina se prenaša tudi v sprednji del kolena, v pogačico. Najbolj me boli pri hoji po stopnicah, v zadnjem času tudi v mirovanju in med spanjem.
Po operaciji sem bila na rednem pregledu pri ortopedu, ki je povedal, da je stanje normalno, prav tako meni tudi moja osebna zdravnica.
Moram povedati, da sem vsaj 20kg pretežka in bi bil pritisk na koleno sigurno manjši, če bi shujšala, vendar bi verjetno pred operacijo ob isti teži morala imeti podobne težave.
Ali je res le teža vzrok mojim težavam?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da nato pridete na pregled s posnetki. Le na ta način Vam lahko odgovorim na Vaše vprašanja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

opravila sem MR levega kolena. Izvid je tak:
Preiskavo opravimo v standardnih ravninah in sekvencah.
Glede na klinične podatke gre za stanje po op.
Minimalen izliv v kolenski sklep.
Primerno široka kolenska špranja.
Minimalno zašiljene interkondilarne eminence ter blažje začetne kostne naplastitve.
Hrustančne površine so blažje degenerativno spremenjene.
Literalni menisk ima primerno intenziteto signala.
Povišana intenziteta signala v pesteriornem meniskusu, nakazuje se prekinitev spodnje artikularne površine v predelu korpusa in posteriornega roga, najverjetneje gre za stanje po rupturi, lahko tudi stanje po op.
Srednji in zadnji križni ligament sta prav tako primerna.
Ligament patete ne kaže posebnosti.
Mnenje:
Stanje po op., minimalen izliv in blažje degenerativne spremembe.
Stanje po rupturi meniskusa.

Prosim za razlago izvida in nadaljna priporočila.

Lep pozdrav.

Spoštovani,

v izvidu navajajo raztrganino ali stanje po raztrganini (ali operaciji) zadnjega dela notranjega meniskusa, malo čezmerne tekočine v kolenu (znak draženja) ter blage obrabne spremembe sklepnega hrustanca.

Priporočila za zdravljenje so odvisna predvsem od ugotovitev pri kliničnem pregledu. Priporočam, da se s posnetki opravljene MR zglasite na pregledu, kjer Vam bom lahko odgovoril na vsa vprašanja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor. Ali raztrganina pomeni, da poskodovani del ni bil v celoti odstranjen?
Se lahko tekocina sama absorbira?

Lep pozdrac.

Spoštovani,

tekočino telo običajno samo posrka, če se odpravi vzrok za prekomerno nastajanje le-te. Mogoče je, da poškodovani del meniskusa ni bil v celoti odstranjen ali pa je prišlo do dodatnega raztrganja le-tega.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala in lep pozdrav.

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close